Festiwal rekordów na Biegu Ursynowa! A burmistrz Piotr Guział...

13:30, 14.06.2014 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 22:54, 14.06.2014
Skomentuj SK SK

To był prawdziwy festiwal rekordów życiowych! Pogoda idealna a trasa doskonale przygotowana. Ponad 2 tysiące biegaczy stanęło na starcie VII Biegu Ursynowa. Faworyt tym razem nie wygrał, ale każdy mógł tu czuć się wygrany, bo ruch to zdrowie.

To był najmocniej obsadzony bieg uliczny w kraju. Rangę imprezy podnosi certyfikowana przez PZLA trasa oraz fakt, że są to Mistrzostwa Polski w Biegu Ulicznym na 5 km.

Faworytem do zwycięstwa był wielokrotny mistrz świata i Europy w dystansie 1500 m - Ukrainiec - Ivan Heshko. Tym razem wygrał jednak Polak, również utytułowany Łukasz Parszczyński, uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie, wielokrotny mistrz kraju na różnych dystansach. Parszczyński pokonał rekord trasy. Przebiegł 5 km w 13 minut 51 sekund. - Trasa była bardzo szybka, sam się nie spodziewałem, że dam radę pobiec w tym tempie. To zasługa mojej silnej woli - mówi laureat Biegu Ursynowa.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Iwona Lewandowska, faworytka zawodów. Jak mówi nie spodziewała się dzisiaj triumfu. - Wczoraj wieczorem wróciłam z zawodów z Hiszpanii, nie miałam czasu na odpoczynek, położyłam się spać i dziś rano przyjechałam na Ursynów - opowiada zwyciężczyni. Jej do rekordu trasy zabrakło 4 sekund - przebiegła w czasie 15:54.

Z numerem 111 w biegu wystartował burmistrz Ursynowa Piotr Guział - dystans 5 km przebiegł w 24 min. 31 sek, zajął 812 pozycję. Pokonał swój dotychczasowy rekord życiowy tej trasy. W biegu startowały całe rodziny, przyjaciele, pasjonaci rekreacyjnego biegania. Dystans 5 km jest dobry do rozpoczęcia przygody z tym sportem, dlatego kilkuset biegaczy wystartowało po raz pierwszy. Na przestrzeni lat rośnie liczba uczestbików Biegu Ursynowa. Kilka lat temu startowało po ok. 1.000 zawodników - dziś ta liczba dobija do 2.000. To pokazuje jak popularną dyscypliną jest bieganie na Ursynowie.