REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2017, 15:46 komentarzy 4
  Wśród ursynowskich wolontariuszy nie brakuje dzieci!

  Wśród ursynowskich wolontariuszy nie brakuje dzieci! (KT)

  REKLAMA

  Kilkanaście fundacji i organizacji pozarządowych zaprezentowało się na II Ursynowskim Festiwalu Wolontariatu. Mieszkańcy dowiedzieli się, jak i dlaczego warto pomagać i angażować się w pracę na rzecz lokalnej społeczności.

  Pomysłodawcy Festiwalu Wolontariatu przyznają, że najbardziej zależy im na bezpośrednim spotkaniu z mieszkańcami. To najlepsza okazja, żeby zaprezentować ofertę dzielnicowych organizacji pozarządowych. Te działają na wielu płaszczyznach - wspierają seniorów, dzieci, rozbite rodziny czy ludzi ciężko chorych.

  - Chcemy przede wszystkim pokazać, co robią organizacje - dzięki temu mieszkańcy chętniej zostają wolontariuszami. Jest punkt informacyjny, żeby każdy mógł wybrać miejsce dla siebie. Oferta jest bardzo zróżnicowana, chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania - tłumaczy Roma Łojewska, współorganizatorka II Festiwalu Wolontariatu.

  Na boiskach przy Koncertowej rozstawiono namioty. Stanowiska obsługiwali wolontariusze, którzy opowiadali, jak w praktyce wygląda bezinteresowna praca na rzecz tych, którym z różnych powodów jest w życiu trudniej.

  - Realizujemy na Ursynowie projekt "Przestrzeń dla rodziny". To połączenie warsztatów psychologicznych i wykładów dla rodziców z zabawami dla dzieci, więc zajęcia dla całej rodziny. Dziś chcemy go promować. Oprócz tego szukamy wolontariuszy do drobnych prac biurowych - mówią Ania Przybyszewska i Asia Grudowska z Fundacji Manzana.

  Dzieci dostały specjalne arkusze, które miały miejsca na 16 pieczątek. Otrzymywało się je przy stoiskach po wykonaniu określonych zadań. Te były różnorodne - od kolorowanek i lepienia z masy solnej po grę w bule. W pełni uzupełniony arkusz upoważniał do odbioru nagród-niespodzianek w punkcie informacyjnym. 

  Duże zainteresowanie wzbudził pokaz i wspólny trening capoeiry. To brazylijska sztuka walki oparta na rytmice i płynności ruchów - porównuje się ją do tańca. Organizatorzy przygotowali też warsztaty rękodzieła, zabawy z chustą animacyjną i zgłębianie tajników wielogłosowego śpiewu. Gwiazdą festiwalu był 4-letni pies, który właśnie przechodzi szkolenie ratownicze. Goście byli zachwyceni jego błyskawicznymi reakcjami na komendy. 

  Po dzisiejszym festiwalu, ursynowskie stowarzyszenia i fundacje liczą, że w ich szeregach pojawią się nowi wolontariusze. - Mogłoby być więcej osób, ale pogoda jest ładna i trzeba ludzi zrozumieć, korzystają. My dalej robimy swoje a każda pomoc jest zawsze mile widziana! - dodaje Roma Łojewska.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Roma Łojewska 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Sprostowanie: To głównie Ela Kamińska i Iwonka Janowska przygotowywały to wydarzenie . Ja w poprzedniej edycji (pierwszej, inicjacyjnej) miałam swój udział. ! :-)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kok 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   było łatwiej się tam pojawić, gdybyście napisali taki artykuł kilka dni przed...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elo 2 5 miesięcy temu

   Kto ludziom chce pomagać ten na próżno traci czas-usłyszałam gdzieś takie hasło, oby było one jak najdłużej w naszej rzeczywistości niepopularne.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myszka 1 5 miesięcy temu

   Każda pomoc na wagę złota.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1231 sekundy
  REKLAMA