REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2019, 09:37 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Na urodzinach - oprócz pięknych dekoracji - nie zabrakło też prawdziwego tortu

  Na urodzinach - oprócz pięknych dekoracji - nie zabrakło też prawdziwego tortu (JS)

  Na Wilczym Dole zawrzało! Flash mob przy dźwiękach swingowego utworu „Happy birthday to you” - w wykonaniu nauczycieli - otworzył uroczyste obchody szesnastych urodzin „Szesnastki”.

  Szesnaste urodziny nie należą do okrągłych, ale w przypadku Szkoły Podstawowej nr 16 były symboliczne. Podczas uroczystości pełnej występów, życzeń i podziękowań, uczniowie zostali poproszeni o włożenie do „Kapsuły czasu” pamiątek z uroczystości: folderu szkoły oraz pamiątkowej przypinki. W ten sposób nawiązali do tradycji, która została zapoczątkowana 6 lat wcześniej.

  Clou uroczystości było przedstawienie pt.: „Urodzony dla przygody”, pokazujące sceny z życia patrona szkoły - Tonyego Halika. Zwieńczeniem inscenizacji były słowa głównego bohatera, którymi zwrócił się do publiczności:

  Przed wami świat stoi otworem. W każdym z was drzemie wielki człowiek i każdy może  dokonać wspaniałych rzeczy. Pamiętajcie o przyjaźni, bo ona jest lekarstwem na wszystkie kłopoty, łamie granice i kruszy bariery. Powodzenia przyjaciele!

  Gwoździem programu była finałowa „Piosenka o przyjaźni”, wykonana przez uczniów, do których dołączyli nauczyciele pracujący w "szesnastce". Jak podkreśla wicedyrektorka szkoły Małgorzata Dybus: - Szkoła to nie mury, a ludzie, którzy ja tworzą!

  - Część artystyczna potwierdza, że "szesnastkę" tworzą wszechstronnie uzdolnieni uczniowie i kreatywni nauczyciele – dodaje wicedyrektorka.

  A skoro świętowano urodziny - nie mogło zabraknąć tortu, którego wwiezienie, przy tradycyjnym „Sto lat”, zakończyło uroczystość. Ta niespodzianka szczególnie przypadła do gustu oczywiście uczniom, ale nie tylko...

  To nie wszystko!

  Czwartkowe wydarzenie było centrum obchodów, które rozpoczęły się z początkiem roku szkolnego. Wśród zorganizowanych imprez odbyły się już m.in.: „Talent Show”, mecz siatkówki „Rodzice kontra Nauczyciele”, konkurs na „Urodzinowe Ciastko Szesnastki”, a wraz z nim kiermasz słodkości przygotowanych przez uczniów i rodziców, z którego datki przekazane zostały na rzecz Hospicjum Onkologicznego im. Św. Krzysztofa.

  To nie koniec urodzinowego szaleństwa. Będzie ono jeszcze trwało do końca grudnia. W ramach obchodów zaplanowano jeszcze sztafetę pływacką na dystansie symbolicznych 16 km oraz powstanie szkolnego „muralu” pt.: „Przyjaźń, nie hejt, jest ok!”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lina 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Po co takie święto skoro świętuje garstka uczniów?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eufrozyna 4 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Dodajmy że uczniowie mu tego dnia wolny dzień, a z każdej klasy mogło być tylko trzech przedstawicieli. Takie to wielkie fetowanie było, a rodzice mieli problem co zrobić z dziećmi. Szkoda, że te uroczystości dla wybranych były...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Www 3 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie przesadzaj, każdemu rodzicowi dziecka do lat 14, przysluguje 2 dni opieki w roku

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Etopiryna 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Zakładam, że o dniu wolnym wiadomo nie od przedwczoraj. Takie rzeczy "przyklepuje" rada rodziców, zatem od września znane są terminy, w których nauka nie będzie się odbywać. Ponadto "najtańsze opiekunki w mieście", czyli jakże przez rodziców niedoceniani nauczyciele świetlicy pełnią opiekę w godzinach jej pracy. Można się też umówić z dziadkami, innymi członkami rodziny, rodzicami innego dziecka z klasy czy mieszkającego w sąsiedztwie na opiekę (uwaga: zaboli, jeśli odpłatną!) nad bombelkiem. Mam nadzieję, że następnym razem wybierze Pani coś z tych podpowiedzi. Polecam się na taki ból głowy, z poważaniem

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szkoła 1 8 miesięcy temu

   "lecz pamiętajmy, że wciąż siebie mamy i komu zawdzięczamy, że ciągle wzrastamy"

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3599 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020