REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (FB/Robert Kempa - Burmistrz Ursynowa)

  W nowym Szpitalu Południowym działa już położnictwo, porodówka i neonatologia. Dowód? Na świat przyszły pierwsze dzieci urodzone w placówce szpitalnej na Ursynowie! Filip i Nikodem czują się dobrze i już nie mogą się doczekać, aż trafią do domu.

  To historyczne dni dla Szpitala Południowego, który już od kwietnia przyjmuje pacjentów niecovidowych. Wcześniej przez ponad rok był zamkniętą placówką specjalizującą się w leczeniu choroby COVID-19. 

  Dziś na szpitalnej porodówce ursynowskiej urodził się Nikodem, a już wczoraj Filip. Są to pierwsze dzieci urodzone w naszej dzielnicy w szpitalu. Obaj chłopcy czują się bardzo dobrze. Mamy również. Jedna z nich to mieszkanka podwarszawskiej miejscowości, a druga to ursynowianka mieszkająca obecnie na Mokotowie.

  - Pierwszym urodzonym w Szpitalu Południowym dzieckiem okazał się Filip. Ten Mały Cud waży 4000 g i mierzy 58 cm! Otrzymał 10 pkt w skali Apgar - pochwalił się na Facebooku zespół szpitala.

  Noworodki odwiedził we wtorek burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który pogratulował rodzicom zdrowego potomstwa. Burmistrz pochwalił się tym na swoim profilu społęcznościowym.

  Szpital Południowy już przyjmuje

  Do Szpitala Południowego na Pileckiego mogą już kierować pacjentów lekarze POZ, mogą też przywozić ich karetki. W całym szpitalu docelowo znajdzie się 300 łóżek. Działa oddział chorób wewnętrznych, wspomniane położnictwo i ginekologia czy neonatologia. Dostępna jest także diagnostyka obrazowa: tomografia, rentgen, USG oraz rezonans. Terminy są krótkie i bardzo konkurencyjne w stosunku do innych warszawskich placówek. Cały czas można się także zaszczepić przeciw Covid-19. Działa poradnia onkologiczna.

  Docelowo, do jesieni w Szpitalu Południowym będą funkcjonować: oddział chirurgii ogólnej ze znaną z Solca specjalizacją chirurgii proktologicznej, oddział ortopedii z zespołem doświadczonym w endoprotetyce, Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz wielospecjalizacyjna poradnia przyszpitalna.

  Nowo wybudowany szpital na Ursynowie przejmie kontrakty z NFZ Szpitala Solec, który pójdzie do remontu. Proces przenoszenia oddziałów z Solca na Ursynów ma potrwać do września.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 123

  • 79
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5637 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022