REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2021, 11:12 komentarzy 13

  (SK)

  Posłanka Polski 2050 upomina się o filtry spalin w tunelu POW. Hanna Gill-Piątek pyta ministra infrastruktury dlaczego obiecywane przez rządzących filtry nie mogą zostać zainstalowane od razu po wybudowaniu tunelu. 

  - Myślę, że w życiu każdego samorządowca jest taki moment, kiedy dochodzi do ściany i nie jest już w stanie skutecznie realizować postulatów mieszkańców. W tym momencie zwracamy się do takich osób jak pani poseł. Mam nadzieję, że te wystąpienia wspomogą mieszkańców Ursynowa i Wilanowa - powiedział ursynowski radny Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa.

  Posłanka: "Nie dotrzymują obietnic"

  Rano wystąpił wraz z posłanką ugrupowania Szymona Hołowni Hanną Gill-Piątek na konferencji poświęconej filtrom POW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła ostatnio przetarg na analizę zasadności montowania filtrów oraz na badania jakości powietrza. Ponieważ ekspertyzy mają trwać ok. 20 miesięcy, dopiero w 2023 roku podjęta może zostać decyzja o instalacji filtrów.

  - Te filtry zostały przez ministra Adamczyka w 2017 roku obiecane, a Patryk Jaki w kampanii samorządowej powiedział, że filtry powstaną od razu. Obietnic nie dotrzymują. Dziś obietnice te są niejako kwestionowane przez Mnisterstwo Infrastruktury i GDDKiA, ponieważ znowu odsyła się do zbadania zasadność powstania filtrów w tunelu POW. To jest naprawde skandaliczne! - mówiła posłanka Gill-Piątek.

  Zwróciła się do ministerstwa z interpelacją o przyspieszenie budowy filtrów i niezwlekanie z tym.

  - Te filtry muszą powstać równolegle z budowaną trasą i jak najszybciej. Już teraz widzimy, że powstanie POW powoduje zwiększony ruch. Zdrowie mieszkańców jest priorytetem i bardzo silnie będę lobbować u ministra infrastruktury, by filtry powstały jak najszybciej - zapewniła posłanka Polski 2050.

  Obiecywał minister, obiecywał Patryk Jaki

  - Wydawało mi się, że jest to kwestia apolityczna, łącząca różne środowiska - dodawał Paweł Lenarczyk, ursynowski radny z lokalnego stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

  Przypominał, że 9 organizacji społeczno-politycznych z Ursynowa i Wilanowa zawarło w czerwcu 2018 roku pakt na rzecz filtrów, natomiast przed wyborami prezydenta Warszawy padła deklaracja Patryka Jakiego, że filtry zostaną "niezwłocznie zamontowane". Z kolei minister Adamczyk zapewniał, że "filtry będą, choć nie od razu".

  - Standardowo analiza porealizacyjna rozpoczyna się rok po udostępnieniu drogi kierowcom. W przypadku tunelu w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy rozpocznie się ona od razu, w dniu jego otwarcia. Filtry, które mogą zostać zainstalowane w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy, będą pierwszymi tego typu urządzeniami w Polsce - mówił wówczas rzecznik resortu infrastruktury Szymon Huptyś.

  Pytana o to, czy interwencja poselska coś da, skoro wszystkie inne metody nacisku na ministerstwo zawiodły, posłanka Gill-Piątek odpowiadała:

  - Ja liczę na to, że nie tylko jedyna posłanka Polski 2050 wystąpi w tej sprawie, ale wezmą się do roboty także radni warszawscy, również z opcji rządzącej. Ja swoją działalność społeczną zaczynałam 15 lat temu na Chomiczcówce, zbierając mieszkańców i negocjując z GDDKiA w sprawie trasy S-7, przechodzącej przez Chomiczówkę, więc mam doświadczenie i wiem, że wsparcie posłów bardzo się przydaje - mówiła.

  Część POW od węzła Lubesla do Węzła Wilanów została oddana w grudniu. Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA ursynowski tunel ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2021 roku.

  Rondo im. Romana Bondarenki?

  Radny Paweł Lenarczyk wspomniał też o pomysłach nadania nazwy podziemnemu obiektowi na trasie S2 i przeprowadzeniu ogólnowarszawskich konsultacji.

  - Pojawiają się dwie propozycje: Konstytucji 3 maja lub ewentualnie Jana Zumbacha, dowódcy dywizjonu 303, urodzonego na terenie dzisiejszej dzielnicy Ursynów. Ten wielki pilot jeszcze nie został upamiętniony - stwierdził Lenarczyk.

  Radny zabiega też, by nazwane zostało rondo na skrzyżowaniu trasy S2 z ul. Puławską, które miałoby nosić imię Romana Bondarenki.

  - To zwyczajny mieszkaniec białoruskiego Mińska, który pod koniec ubiegłego roku został brutalnie zamordowany przez omonowców, tylko za to, że wzywał, by biało-czerwono-białe wstążki nie były zrywane. Za takie rzeczy giną mieszkańcy Białorusi. Dla mnie i dla wolnej Warszawie to symbol przemian, które się dzieją u naszego sąsiada - podkreślał ursynowski radny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Robert 931 13 2 miesiące temu

   Nie wiem jaki wklad w rozwój naszego kraju wniósł p. Bondarenko , nie rozumiem z jakiej racji należy go w Polsce upamiętniać, mamy innych polskich obywateli których nalezalo by może upamiętnić może rotmistrza Sosnkowskiego , może dzieci Wołynia. Wybór jest znacznie większy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 12 3 miesiące temuocena: 80% 

   Żenujące. A gdzie Ogrodnik?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 11 3 miesiące temuocena: 12% 

   gdzie są używane filtry, gdzie na świecie ? pytam, bo wiem, że montaż i eksploatacja jest kosztowna i tam gdzie je wybudowano nie są użytkowane

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 10 3 miesiące temuocena: 0% 

   opinie 4:18, argumentacje, oznaczają, że ziemia jest płaska a pis będzie rządził długo

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 3 miesiące temuocena: 87% 

   Pani poseł, to, że pan Nijaki powiedział, że filtry będą od razu, wcale nie znaczy, że tak myślał. Poza tym co to znaczy od razu? To tak jak "niezwłocznie". Pisowski reżim wiele rzeczy miał zrobić niezwłocznie i nie zrobił do dzisiaj. Więc może i filtry będą "od razu". I nie nazywajcie każdego ronda, tunelu czy kawałka trawnika czymś imieniem. Ewentualnie rondo im. Kaczego. Bo jest tak zakręcony i zabetonowany jak to rondo właśnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 8 3 miesiące temuocena: 92% 

   Różne są sposoby karania obywateli za brak spolegliwości wobec władzy. W latach 1932-1933 Stalin wywołał sztucznie klęskę głodu na Ukrainie, za sprzeciw ludności wsi wobec kolektywizacji rolnictwa, w wyniku której zmarło od 3 do 10 mln osób. Obecnie w Polsce niektóre lokalne społeczności są karane za to, że nie dały większości w wyborach samorządowych przedstawicielom PiS. Stosowane kary mają różne oblicza. Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiają głównie do samorządów tych gmin, w których mieszkańcy zagłosowali "właściwie" dając władzę PiS. Natomiast, aby ukarać mieszkańców Urynowa i Wilanowa za "niewłaściwy wybór" postanowiono nas podtruć nie zakładając filtrów na POW. Jest to bardzo czytelne. Gdyby w obydwu tych gminach rządził PiS, filtry byłyby już montowane.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 3 miesiące temuocena: 22% 

   Gmina Ursynów nie istnieje od 18 lat. Porównanie ze Stalinem na razie mało adekwatne, bo jeszcze mamy prawo wyboru.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   Do Boom: Masz rację, że Ursynów i Wilanów są dzielnicami Warszawy, a nie gminami. Nie wiem dlaczego tak napisałem. We wcześniejszym akapicie odnosiłem się do gmin, więc może błąd ten był wynikiem kontynuacji mojej myśli. Mimo wszystko dziękuję Ci za słuszną uwagę. Ponadto, nie było moim zamiarem porównywanie tego, co się dzieje u nas, z tym co zrobił Stalin. Chciałem tylko przypomnieć, jak w przeszłości okrutnie obchodzono się nawet z całymi narodami, które sprzeciwiały się władzy. Podobnych przykładów z historii jest więcej, ale z uwagi na brak miejsca w komentarzach nie mogłem ich przytoczyć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 3 miesiące temuocena: 100% 

   Wiem o tym, dlatego napisałem, że jeszcze mamy prawo wyboru. Zobaczymy jak długo.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 4 3 miesiące temuocena: 78% 

   Brawo , tak trzymać . FILTRY MUSZĄ BYĆ .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 3 3 miesiące temuocena: 18% 

   Znowu te filtry, do znudzenia. Nie ma ciekawszych tematów ???

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 2 3 miesiące temuocena: 74% 

   Jak tu nudno , to po co tu zaglądasz ? Jeśli uważasz , że życie i zdrowie ludzi to nuda , to ci gratuluję .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 35 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7649 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021