REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UD)

  Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej otrzymali laurki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W ich przekazaniu udział wzięli burmistrz Ursynowa oraz radni, którzy zorganizowali akcję „Laurka dla Seniora”.

  Do czwartku przed wejściem do urzędu dzielnicy chętni mogli zostawić laurki. W piątek zebrane kartki trafiły do seniorów z dziennego ośrodka pomocy znajdującego się przy ul. Cybisa 7.

  - Seniorzy byli pod ogromnym wrażeniem. Nie kryli wzruszenia – relacjonuje Lucyna Pieszyńska-Gąsiorowska, kierownik placówki.

  Jak zaznacza, dla podopiecznych DDPS-u takie podarunki znaczą bardzo wiele.

  - W większości są to osoby samotne, więc dla nich taka laurka jest czymś naprawdę dużym – stwierdza.

  Pamiętajmy o seniorach

  Laurki wręczył burmistrz Robert Kempa oraz pomysłodawcy akcji „Laurka dla Seniora” – radna sejmiku mazowieckiego Katarzyna Bornowska i radny Ursynowa Tomasz Krasowski.

  - Chcemy pokazać, że pamiętamy o seniorach, zwłaszcza w czasie pandemii – mówił ursynowski radny.

  Kierownik DDPS przy Cybisa uważa, że takie akcje to praktyka godna naśladowania. Zwłaszcza, gdy bierze w niej udział młodzież. Zaznacza, że seniorzy potrzebują kontaktu z innymi osobami, a spotkania starszych i młodszych przynoszą korzyści obu grupom.

  W poprzednich latach grupa dzieci z przedszkola przy Cybisa odwiedzała DDPS np. z okazji święta 3 maja. Seniorzy przychodzili też do przedszkola, brali udział w warsztatach artystycznych. Pomagali wtedy dzieciom w robieniu ozdób i innych dekoracji.

  Obecnie ze względu na pandemię kontakt z nimi opiera się głównie na rozmowie telefonicznej lub podczas dostarczania obiadów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3903 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021