REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Dzieci z przedszkola nr 412 przy Telekiego rozdawały dziś ursynowianom żonkile. Kwiaty pochodzą z pól nadziei, na których jesienią przedszkolaki sadziły cebulki. W akcji wzięło udział ponad 50 placówek szkół i przedszkoli. Dochód wesprze ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne.

  Sadzenie cebulek żonkili, zbiórki, aukcje, kiermasze, konkursy i wreszcie - ścinanie kwiatów i rozdawanie ich na ulicach Ursynowa. Tak wyglądała druga edycja "Pól Nadziei" - akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum im. św. Krzysztofa przy Pileckiego.

  Przedszkolaki ze świeżo ciętymi kwiatami przeszły sprzed hospicjum pod urząd dzielnicy. Po drodze wręczały zaskoczonym przechodniom żonkile i prosiły o wsparcie dla fundacji. W dzisiejszym finale akcji udział wzięli także burmistrz Robert Kempa i wiceburmistrz Łukasz Ciołko, którzy pomagali dzieciom w zadaniu.

  VIDEO: Finał akcji "Pola Nadziei"

  Akcja "Pola Nadziei" odbywa się na Ursynowie już po raz drugi. Jak zaznaczają organizatorzy, nie chodzi tylko wspieranie hospicjum.

  - Przez całą akcję budujemy szeroką wspólnotę. To są dzieci, wychowawcy, rodzice, darczyńcy, urząd dzielnicy, hospicjum, media oraz biznes, który nas wspiera - mówi Marcin Milczarski, koordynator akcji. 

  - Budujemy wspólnotę wokół idei pomagania. Uczymy dzieci, żeby warto to robić, żeby się nie zamykać, żeby działać. Jesienią sadziliśmy żonkile w różnych miejscach Ursynowa, a dziś przyszedł czas na cięcie - dodaje Milczarski.

  - Uczymy nasze dzieci pomagania, asertywności i empatii. I to nam się udaje. Nasze przedszkolaki wiedzą co to hospicjum, co to choroba onkologiczna. Organizujemy kiermasze, na których sprzedajemy rzeczy wykonane nie tylko przez dzieci, ale też przez pracowników przedszkola. Mocno się integrujemy - mówi Agnieszka Szemberska, dyrektor Przedszkola nr 412 przy Pala Telekiego.

  Pola Nadziei cieszą się coraz większym zainteresowaniem placówek oświatowych. W tym roku w akcji biorą w nich udział 33 szkoły i 17 przedszkoli. 

  - Trzecia edycja na pewno będzie największa. To są duże pokłady dobra, które przekładają się na konkretne wsparcie dla hospicjum - przekonuje Marcin Milczarski z FHO. Dlatego warto dołączyć do kolejnej akcji, która rusza jesienią.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DZISIEJSZEJ AKCJI PRZEDSZKOLAKÓW

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kierwa 5 11 miesięcy temu

   Panie burmistrzu, jak już pan decydujesz się na ocieplanie wizerunku to lepiej nie brać na doczepkę Ciołko.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Renia 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Wspaniała akcja!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~guzek 3 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Nstępnym razem proponuję wykorzystać do tego celu dzieci ze żłobków. Im wcześniej dzieci się nauczą życia i śmierci tym lepiej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marcin 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Co ma piernik do wiatraka? Życie, śmierć? Nikt o tym przedszkolakom nie mówi. To kwestia zakorzenia idei pomocy innym - bez słów, których dzieci nie rozumieją. Serio, serio.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marcin 1 11 miesięcy temu

   Poza tym, czy aby napewno chciał/a Pan/i napisać "wykorzystać"?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1355 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018