REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2017, 14:39 komentarzy 1

  (KT)

  REKLAMA

  Za nami ostatnie spotkanie z cyklu XXI Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. Na podsumowaniu sezonu pojawiło się 162 miłośników basenu. Od stycznia trwała rywalizacja o rankingowe pozycje - w sobotę wszystko stało się jasne. Po finałowych startach impreza przeniosła się do Areny Ursynów, gdzie najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni i zmotywowani do dalszej aktywności!

  Jaka szkoda, że to już ostatnie zawody! Bardzo lubię tu przychodzić i ścigać się z kolegami - bez zawodów to już jakoś inaczej - mówi Michał, który na pływalni przy Hirszfelda bywa regularnie.

  Choć w sobotę ostatni raz pływacy startowali w ramach Grand Prix i sytuacja w tabeli nie mogła już znacząco się zmienić, to chętnych na wodną rozrywkę nie zabrakło. Ponad 150 osób wzięło udział w ostatnich startach tej edycji.

  - Jestem z wnuczkiem Maćkiem. Poradził sobie świetnie - płynął 50 metrów kraulem. Ja kiedyś byłam trenerem, więc często doradzam wnuczkowi. Najważniejsze to oswoić się z wodą i opanować technikę - mówi Maria.

  Techników i specjalistów jak zwykle nie zabrakło - zgrabne wybicia, nienaganne postawy i oczywiście ciągła ambicja, by śrubować własne rekordy.

  - Zawsze może być lepiej. Dziś nie jestem zadowolona - poprzednim razem płynęłam szybciej - pogorszyłam wynik, trudno - mimo wszystko z uśmiechem stwierdza Julka.

  Po ostatnich startach i przyznaniu pamiątkowych dyplomów w poszczególnych kategoriach wiekowych, finał całego cyklu odbył się w Arenie Ursynów. Mieniące się puchary, torby wypchane prezentami i gromkie brawa dla wszystkich 338 zawodników, którzy wzięli udział w XXI Grand Prix Ursynowa w Pływaniu.

  - Pracuję w sporcie już bardzo długo. Jestem pod wrażeniem, że spotykam te same osoby, to znaczy, że ta impreza jest bardzo potrzebna. Cieszę się, że pojawiają się też nowe twarze. Z roku na rok zainteresowanie pływaniem jest większe. To była zresztą pierwsza impreza Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji - komentuje Anita Nasierowska, dyrektor UCSiR.

  Najmłodsza zawodniczka miała 5 lat, najstarszy miłośnik pływania urodził się w 1930 roku. Zdradził nam, skąd wzięła się u niego słabość do wody, która do dziś przyniosła mu kilkanaście medali mistrzostw świata i Europy.

  - Pływam już jakieś 73 lata, prawie całe życie. W latach 40. był film amerykański "Tarzan". Bohater był moim idolem i uważam, że on jest najlepszym pływakiem - opowiada Lucjan Prządo, najstarszy uczestnik XXI Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. 

  Zakończony właśnie cykl zapadanie w pamięci jako ten, który przyniósł sporo niespodzianek. Na najwyższy stopień podium trafiali pływacy o identycznych wynikach, wielu poprawiło swoje "życiówki", padł nawet nowy rekord basenu przy Hirszfelda. Pół roku sportowych emocji za nami, aż chce się westchnąć: "Szkoda, że już koniec!"

  ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z FINAŁU XXI GRAND PRIX W PŁYWANIU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.0741 sekundy
  REKLAMA