REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  300 złotych jednorazowej pomocy dla uchodźcy oraz 40 złotych za każdy dzień dla pomagającego warszawiaka. A ponadto ekspresowe wsparcie od ONZ. Można już zgłaszać się po dotacje i zasiłki do ośrodków pomocy społecznej.

  Zarówno uchodźcy z Ukrainy, jak i warszawiacy goszczący gości z Ukrainy w swoich domach mogą wnioskować o wsparcie finansowe. W urzędach dzielnic i lokalnych ośrodkach pomocy społecznej rozpatrywane są wnioski o jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla obywateli Ukrainy oraz 40 zł za każdy dzień pomocy dla warszawiaków.

  Jednorazowe świadczenie dla Ukraińców

  Każdy obywatel Ukrainy, który przyjechał do Polski po 24 lutego 2022 r. i otrzymał numer Pesel może ubiegać się o jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych.

  - Wnioski przyjmowane są w urzędach dzielnic oraz ośrodkach pomocy społecznej. Środki te mogą zostać przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków, np. na ubrania, żywność, czy opłatę za mieszkanie - poinformował stołeczny ratusz.

  Bez pomocy nie zostaną także osoby, które zapewniły uchodźcom dach nad głową. Mogą oni otrzymać świadczenie w wysokości 40 zł za każdy dzień pomocy. O świadczenie można się także ubiegać w urzędach dzielnic - na Ursynowie przy al. KEN 61 (metro Imielin).

  - Maksymalny okres rządowego wsparcia to 60 dni. Przewidziano jednak wydłużenie tego czasu po uzyskaniu zgody wojewody - informuje ratusz.

  Szybkie wsparcie od UNHCR

  Dodatkowej pomocy finansowej udziela także Urząd Organizacji Narodów Zjednoczonych UNHCR. Punkt działa w siedzibie ZTM przy ul. Grochowskiej 316/320 w Warszawie. Uchodźcy, którzy przekroczyli którąkolwiek z ukraińskich granic po 24 lutego 2022 r. mogą ubiegać się o ekspresowe wsparcie finansowe w wysokości 1500 złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5453 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022