REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ulica Gawota - zalana po każdym deszczu

  Ulica Gawota - zalana po każdym deszczu (KW)

  Dzielnica ma dodatkowe 4 mln złotych dla Zielonego Ursynowa. Zostaną one wydane do 2023 roku na remonty dróg, w tym ul. Gawota, budowę kanalizacji, niecek retencyjnych oraz prace w podstawówce przy ul. Sarabandy.

  Mieszkańcy Zielonego Ursynowa od lat borykają się z problemami, które dla mieszkańców innych części naszej dzielnicy są trudne do wyobrażenia. Brak kanalizacji skutkujący zalanymi ulicami i podtopionymi domami podczas każdej ulewy, dziurawe drogi i brak chodników - to tylko niewielka część trudności, z którymi na co dzień borykają się tysiące osób.

  Do tej pory dzielnicy udało się częściowo odwodnić ulicę Farbiarską, Ludwinowską oraz Transportowców. Dokonano rekultywacji Jeziora Zgorzała, Stawów Wąsal i Pozytywka, przebudowano rowy przy ul. Trombity i Słomki. To wciąż jednak kropla w morzu potrzeb.

  W połowie marca warszawscy radni dokonali zmian w budżecie stolicy, dzięki czemu na Zielony Ursynów dodatkowo trafią ponad 4 miliony złotych. Łącznie w latach 2021/23 przeznaczono na inwestycje w ten rejon Ursynowa około 10 milionów złotych. Na co konkretnie pójdą te pieniądze? Wydatki można podzielić na trzy grupy: prace drogowe, wodno-kanalizacyje i remont szkoły przy ul. Sarabandy.

  Ulice do remontu

  Największy zastrzyk dodatkowych pieniędzy wesprze budowę i remont dróg - 1,7 mln złotych. Część z tych pieniędzy pochłonie wąska uliczka Gawota. Życie przy niej to istny koszmar. Każda ulewa kończy się rozlewiskami, przez które trudno przejechać samochodem, do tego brak chodników, a ostatnio pojawił się jeszcze jeden poważny problem.

  - Kierowcy z naszej ulicy zrobili sobie obwodnicę, którą zjeżdżają z S2 w kierunku centrum lub Poleczki. Jest taki ruch, że nie można wyjechać ze swojej posesji, przejść na drugą stronę ulicy i do tego jeszcze brak chodników, co sprawia, że jest tu wyjątkowo niebezpiecznie - opisuje Krzysztof Wardziński, mieszkaniec ul. Gawota.

  Dzielnica, która zamierza przebudować tę ulicę, najpierw musi wyznaczyć teren, na którym prace będą możliwe.

  - Planujemy m.in. wykonać koncepcję projektową przebudowy tej ulicy. Pozwoli ona na ustalenie ilości gruntów koniecznych do ewentualnego wykupu od ich właścicieli sąsiednich posesji, co jest niezbędne do uzyskania zgody na budowę - informuje rzeczniczka ratusza Kamila Terpiał.

  Prace wodne i szkoła

  Na pewno zmiany nawierzchni nastąpią na dwóch innych ulicach Zielonego Ursynowa - przy okazji budowy kanalizacji deszczowej. Jako pierwszą dzielnica zamierza odwodnić ul. Farbiarską od Baletowej do Spornej. Podobne prace planuje także na ul. Pustułeczki, od ul. Roentgena do odcinka, który ma zaprojektować deweloper od strony ul. Puławskiej. Na ten cel dodatkowo pójdzie dodatkowo 1,35 mln złotych.

  Na odwodnieniu ulic się nie skończy, bo w planach jest również rekultywacja stawów, oczek wodnych i jezior. Przebudowane i odnowione zostaną także rowy melioracyjne. Powstaną też niecki retencyjne zatrzymujące wodę w czasie intensywnych opadów deszczu, które będzie można wykorzystać w czasie suszy. Tego typu prace, na które dołożono 450 tys. złotych, zaplanowano w rejonie ulic: Żmijewskiej, Hołubcowej, Korowodu, Poloneza i Farbiarskiej.

  Z większego budżetu skorzysta również podstawówka na Zielonym Ursynowie. W Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy opróżnione lokale mieszkalne zostaną zaadaptowane na potrzeby dydaktyczne, a wejście do budynku zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dokończona zostanie wymiana okien oraz pomalowane wnętrza. Szkoła dostanie w latach 2022-23 prawie 740 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • bospapieros 7 10 dni temu

   a co z klobucka. po deszczu cała plynie.brak odwodnienia zalewa garaze i piwnice kolejni burmistrzowie tylko obiecuja.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel 6 11 dni temuocena: 86% 

   a co z kanalizacją na Sarabandy do Baletowej ?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NajpierwPalety 5 9 dni temu

   Wkrótce. To znaczy za 14 lat.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gogol 4 12 dni temuocena: 90% 

   a co z Karczunkowską?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LM 3 12 dni temuocena: 48% 

   Likwidacja dziur w jezdni i glebokich kałuż, to zachecanie do jazdy prywatnymi samochodami. Wystarczy zbudowac/wyremontowac chodniki i drogi rowerowe, to zacheci mieszkancow do dojscia do transportu publicznego lub jazdy do pracy/na zakupy/odwozenia dzieci do szkoły rowerem. To w koncu zielony ursynów.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 11 dni temuocena: 67% 

   Tak genialny plan. Zostawmy dziurę na dziurze i zróbmy tylko chodnik. I żeby jeszcze ta komunikacja była dobra i sensowna ale nie jest. Więc podobne pomysły proponuję zachować dla siebie przy jednoczesnym solidnym rozbiegu z pochyloną głową na dobry mur.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LM 1 11 dni temuocena: 67% 

   Komunikacje miejska mamy najlepszą w europie, jesli nie na swiecie. Jestem inżynierę, pracowalem na calym swiecie w Afryce, to wiem. Kto do uja lajkuje moj komentarz, macie nierówno pod baniakiem??

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7063 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021