REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2021, 17:44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Podczas urządzania pomieszczenia bardzo ważny jest nie tylko wybór odpowiednich mebli, ale również dodatków. Dekoracja okna jest dodatkowo istotna ze względu na jej funkcję ochrony przed światłem. Dobrze dopasowane firanki to takie, które mają zarówno estetyczny wygląd, jak i odpowiedni rozmiar. Czy lepiej zdecydować się zatem na firany gotowe, czy na wymiar?

  Firany na wymiar – wady i zalety

  Firany na wymiar umożliwiają nie tylko idealne dopasowanie dekoracji do wnętrza, jak również stworzenie niepowtarzalnego i unikatowego na rynku produktu. Klienci mają do wyboru nieograniczoną ilość wzorów i kolorów, dzięki którym podkreślą swój indywidualizm. Takie firany mogą być idealnie dopasowane do każdego elementu wystroju. Klient ma wpływ także na sposób upinania i marszczenia firanek. Ich wadą jest natomiast wyższa cena niż w przypadku produktów gotowych. Dłuższy jest także czas realizacji zamówienia.

  Firany gotowe – wady i zalety

  W sklepach możesz także nabyć firany gotowe. Ich niewątpliwą zaletą jest duża dostępność. Można je zakupić nie tylko w sklepach z tekstyliami dekoracyjnymi, ale również w dyskontach i hipermarketach. Te dekoracje są tańsze niż produkty na wymiar. Zaprojektowanie firany w modnym wzorze lub kolorze zwiększa szansę na znalezienie nabywcy. Sprzedawane są w standardowych rozmiarach, dlatego mieszkańcy bloków nie powinni mieć problemów ze znalezieniem odpowiednich modeli. Dostępne są od ręki, dlatego nie trzeba czekać, aż produkt będzie gotowy. 

  Minusem tego rozwiązania jest natomiast to, że firany gotowe występują jedynie w najbardziej popularnych rozmiarach. Może to stanowić problem w domach, w których wymiary okien odbiegają od standardowych. W tym przypadku pozostaje zamówić firany na metry.

  Jak dobrać rozmiar firan?

  Rozmiar firan powinien być dobrany do rozmiaru karnisza, a nie okna. Sam karnisz musi wystawać co najmniej 20 cm poza okienną framugę. Najlepszy efekt osiągnie się, wybierając firany sięgające do podłogi. Kolejna opcja to firany kończące się na linii parapetu lub kilka centymetrów niżej. Lepiej jednak unikać sytuacji, w której dekoracja kończy się kilkanaście centymetrów nad podłogą.

  Podsumowanie

  Firany obecne są niemal w każdym domu. Ich funkcją jest osłanianie pomieszczenia przed promieniami słonecznymi oraz udekorowanie go. W zależności od potrzeb można zdecydować się na firany na wymiar lub gotowe. Pierwsze z nich pozwalają na wyrażenie indywidualnego stylu, natomiast drugie są stosunkowo tanie i łatwo dostępne.

  Artykuł załadowany: 0.3481 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021