REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każdego z nas mogą spotkać urazy i kontuzje. Warto wtedy udać się do fizjoterapeuty, który pomoże nam wrócić do dawnej sprawności.

  Nawet te najdrobniejsze urazy mają wpływ na nasze codzienne życie i mogą dramatycznie obniżać jego jakość. Często je bagatelizujemy wybierając leki przeciwbólowe, albo maść na konkretne miejsce i typ bólu.

  Niestety później problemy wracają i okazuje się, że dolega nam coś, co jest nie do końca wyleczonym urazem z przeszłości. Warto zmienić podejście i śmielej wybierać się do fizjoterapeuty, którego zadaniem jest takie dobranie ćwiczeń oraz ich intensywności do pacjenta, by ten wrócił do pełnej sprawności.

  Czym jest fizjoterapia?

  Fizjoterapia opiera się na kompleksowym działu, które ma na celu poprawę, przywrócenie oraz utrzymanie zdolności ruchowych i funkcjonalnych pacjenta. Niezwykle istotne jest także to, że zawiera to również działanie profilaktyczne, które ma przeciwdziałać wystąpieniu powtórnych epizodów. Tym samym z fizjoterapeutą możemy kontaktować się w przypadku konkretnego bólu i problemów, ale także wtedy, gdy np. ćwiczymy i chcemy zadbać o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

  Metody pracy fizjoterapeuty 

  By uzyskać ten poprawy zdrowia, fizjoterapeuta stosuje kinezyterapię, czyli terapię ruchem, terapię manualną polegającą na masażach i technik wykonywanych ręką terapeuty oraz fizykoterapie, czyli terapię specjalnymi urządzeniami, a także metodami występującymi w przyrodzie.

  Rehabilitacja krok po kroku 

  Wizyta u fizjoterapeuty często zostaje poprzedzona wizytą u lekarza, a potem skierowaniem na rehabilitację bądź profilaktyczne ćwiczenia z fizjoterapeutą. Do fizjoterapeuty można także udać się profilaktycznie bądź z konkretną dolegliwością, która negatywnie wpływa na jakość codziennego życia.

  Kiedy iść do fizjoterapeuty?

  Fizjoterapia jest rozwiązaniem dla pacjentów z różnymi schorzeniami: układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowo-mięśniowego, sercowo-naczyniowego, czy oddechowego. Pacjenci są skierowani do fizjoterapeuty zarówno w wyniku urazów, jak i wszelkich problemów zwyrodnieniowych, które utrudniają normalne funkcjonowanie bez bólu.

  Co istotne - pacjentami fizjoterapeutów często są też dzieci, które mają wady postawy, w których celem będzie korekta niewłaściwego ustawienia i co za tym idzie przeciwdziałanie skutkom tego. 

  Po urazach 

  Tym samym do fizjoterapeuty warto udać się w przypadkach stanów po urazach. Mogą to być urazy czaszkowo-mózgowe, skręcenie stawu skokowego, kolanowego, czy złamania w obrębie kończyn. 

  Po zabiegach operacyjnych

  Także po zabiegach operacyjnych ważna jest rekonwalescencja wraz z pomocą fizjoterapeuty na przykład przy rekonstrukcji ACL, czy ścięgna Achillesa.

  Ból

  Wizyta u fizjoterapeuty jest także podstawą w przypadku bólu kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Mogą to być problemy spowodowane przebytym urazem, zmianami zwyrodnieniowo-wytwórczymi, czy zmianami powstałymi na skutek przeciążenia związanego z uprawianiem sportu.

  Wady postawy 

  Innym ważnym powodem, dla którego warto udać się do fizjoterapeuty, są także wady postawy takie jak skolioza, płaskostopie, czy zaburzenia osi w obrębie stawów kolanowych.

  Warto udać się do fizjoterapeuty np. https://fizjo-clinica.pl nie tylko wtedy, gdy już nam dolega, ale nawet profilaktycznie, by sprawdzić kondycję ciała, mięśni i stawów. Fizjoterapeuta sprawdza, czy układ ruchu jest sprawy, a gdy zauważy jakiekolwiek dysfunkcje, od razu może poddać je terapii. Tym samym, zamiast z powodzeniem można zapobiegać większym dolegliwościom, zamiast później je leczyć. 

  Artykuł załadowany: 0.2437 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021