REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 grudnia 2020, 17:11 komentarzy 12

  (KW)

  Przed ursynowskim ratuszem zawisła flaga Unii Europejskiej. Władze dzielnicy w ten sposób wyrażają swój sprzeciw wobec planowanego weta, które w sprawie budżetu UE szykuje polski rząd.

  Od 9 do 11 grudnia przed urzędem dzielnicy powiewać będzie flaga Unii Europejskiej. Ponadto neon "Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy" na ratuszowej wieży po zmroku zostanie podświetlony na niebiesko. Władze dzielnicy postanowiły przyłączyć się do akcji "PotrzebUEmy", która jest symbolicznym protestem przeciw planom zablokowania unijnego budżetu przez rząd Polski.

  - W ten sposób chcemy podkreślić, jak bardzo czujemy się częścią Unii Europejskiej, jak ważne są wartości zjednoczonej Europy. Podobnie jak inne samorządy w całym kraju oczekujemy jak najszybszego uruchomienia nowego budżetu UE i specjalnego funduszu na odbudowę gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią. W tym trudnym czasie szczególnie potrzebujemy unijnego wsparcia i solidarności - mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. 

  Ursynowanie podzieleni

  Mieszkańcy Ursynowa są podzieleni w tej sprawie. Niektórzy uważają, że Polska nie może dać się zdominować Unii Europejskiej, dlatego też są oburzeni akcją "PotrzebUEmy".

  - Jestem za wetem. Wywiesili flagę Unii, a nie ma flagi Polski. To jest skandal. Poza tym UE nie ma ani flagi, ani hymnu - stwierdza jeden z mieszkańców.

  Burmistrz Kempa zauważa, że rozwój Warszawy, w tym Ursynowa, mieszkańcy stolicy zawdzięczają unijnym dotacjom. Podobnie myślą też inni ursynowianie, którzy nie zgadzają się z groźbami rządu.

  - Potrzebujemy tych pieniędzy. My i PiS mamy zupełnie inne spojrzenie na ten kraj - mówi mieszkanka Ursynowa.

  Pojawiają się także głosy mieszkańców, którzy nie oceniają, czy weto będzie dobre, czy złe. Czekają na rozwój wypadków i mają nadzieję, że cokolwiek się stanie, Polska na tym źle nie wyjdzie.

  - Jak większość Polaków jestem za Unią Europejską. Jeśli Polska coś zyska na tym wecie, to dobrze. Gorzej, jeśli na nim stracimy - mówi pan Zbigniew.

  Najnowsze informacje, podawane przez agencję Reuters, mówią o tym, że weta… nie będzie. Polska i Węgry miały przyjąć propozycję Berlina w sprawie porozumienia. O szczegółach dowiemy się podczas szczytu unijnego, który rozpoczyna się w czwartek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • bospapieros 12 2 miesiące temuocena: 76% 

   urzednicy niech za robote sie biora a nie tylko lans. dlaczego urzad traktuja jak folwark

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZSRE 11 2 miesiące temuocena: 52% 

   Neokomunizm pod niebieską flagą ZSRE (związek socjalistycznych republik europejskich). Kiedyś musieliśmy się tłumaczyć sowietom, teraz eurokołchozowi, a w zasadzie to jedna i ta sama niewola...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 10 2 miesiące temuocena: 58% 

   Do -ZSRE. Porównywanie Unii Europejskiej do imperium sowieckiego nie jest -delikatnie mówiąc- trafnym wyborem. Przypomnę ci podstawowe zasady funkcjonowania tego systemu politycznego jakim był komunizm w Rosji. W celu wprowadzenia utopijnej dyktatury proletariatu sowieci zniewolili wiele sąsiednich państw w tym Polskę. Władzę swoją oparli na ucisku, ograniczaniu praw politycznych, możliwości ekonomicznych,swobód osobistych, przemieszczaniu się jednostek, itp . A każdy kto próbował przeciwstawić się wysyłany był do łagru, a w Polsce na ul Rakowiecką w Warszawie. Czy aktualnie tego rodzaju praktyki mają miejsce w Unii Europejskiej?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 28 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~genderman 9 2 miesiące temuocena: 82% 

   ~~65+ Spokojnie, to kolejny etap....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 8 2 miesiące temuocena: 65% 

   Do generman. Zapewne tak, ale nie w tym kierunku jak widzi to ZSRE . Dla obecnie rządzących w Polsce wzorem politycznym jest ideał narodowy, w myśl którego naród jest suwerenny wówczas gdy tworzy nieodległe państwo, nizależne od jakichkolwiek instytucji międzynarodowych np. UE. Istnienie wielu państw zaczyna bardziej przeszkadzać niż pomagać w rozwiązywaniu pojawiających się problemów o zasięgu globalnym jak np.zaniczyszczenie powietrza, ocieplanie klimatu. Żadne suwerenne państwo samo nie zaradzi tym problemom. Jedynym rozwiązaniem wydaje się jest stworzenie globalnego imperium, zarządzanego nie przez jakieś 1 państwo ale wieloetniczną elitę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 20 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 7 2 miesiące temuocena: 51% 

   Demokracja liberalna jest to najskuteczniejszy, najbardziej uniwersalny model polityczny, jaki dotychczas wypracowali ludzie, by radzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata. Dowiódł ile jest wart, w licznych sytuacjach, bardziej niż alternatywne formy systemu politycznego. Nasz rząd od pewnego czasu nie działa na rzecz obywateli. Za wszelką cenę dąży do kontroli nad mediami, co uniemożliwi obywatelom poznawanie prawdy. Gdy to w pełni nastąpi, będzie to zmierzch demokracji w naszym kraju .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nop 6 2 miesiące temuocena: 70% 

   ale pojechałeś, może zmień dietę skoro lewacką propagandę nazywasz demokracją, a kto działa na korzyść obywateli jeśli właśnie nie polski rząd? może jeszcze powiesz że wykupienie Polska Press od niemieckiego właściciela jest też działaniem antypolskim???? włącz myślenie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 5 2 miesiące temuocena: 75% 

   Do nop. Włączyłem myślenie i co mi przychodzi do głowy. Pytanie. Co się dzieje gdy rząd zaczyna mieć monopol medialny i zaczyna kontrolować wszystkie media (a do tego zmierza PIS)? Wykorzystując monopol medialny rządzący mogą bezustannie przerzucać na innych winy za własne zaniedbania np. na Tuska i przekierować uwagę na zagrożenia zewnętrzne-czy to prawdziwe, czy to urojone. Jedną z cech reżimów jest to, że starają się za wszelką cenę ograniczyć wolność słowa, w tym wolność w dostępie do informacji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UE 4 2 miesiące temuocena: 42% 

   Trolle pisowskie i ciemnogród do komentowania - 3,2,1, start!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dooobry 3 2 miesiące temuocena: 60% 

   Na razie tylko ty tu wpadłeś XD

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 28 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 2 2 miesiące temuocena: 54% 

   Flaga czy raczej logo? Gdzieś czytałem, że nie ma nigdzie w przepisach unijnych zatwierdzonej flagi UE.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kilin 1 2 miesiące temuocena: 36% 

   Zmień gazetę / portal, ktory robi cie w ...... Po co sie kompromitować i to w czasach gdy sprawdzenie tak podstawowej informacji zajmuje tyle, ile wpisanie do wyszukiwarki dwóch slow "flaga Unii", czyli poniżej pięciu sekund.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3864 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021