REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Za nami pierwszy dzień wielkich emocji szermierczych w Arenie Ursynów - znamy już zwycięzcę indywidualnego turnieju im. Witolda Woydy. 113 fantastycznych florecistów konkurowało dziś o miano mistrza - zwyciężył rewelacyjny Rosjanin, Ivan Troshin.

  Szemierze z całego świata zmierzyli się dziś w starciach indywidualnych - Arena Ursynów gościła utalentowanych kadetów - zawodników do 17. roku życia. W niezwykle zaciętym finałowym pojedynku Rosjanin, Ivan Troshin, pokonał nieustępliwego Serba, Veljko Cuka.

  - Rosjanin jest diabelnie szybki i bardzo precyzyjny - myślę, że wygra. U młodych zawodników najważniejsze są warunki fizyczne, a te u Ivana są znakomite - przed finałowym pojedynkiem rozważał Błażej Serafin, jeden z sędziów turniejowych.

  Arbiter nie pomylił się w prognozie, choć finał był niezwykle wyrównany - Serb atakował zawzięcie, momentami prowadząc nawet na punkty. Na trzecim stopniu podium stanęli Włoch, Tommaso Faedo i Mohamed Hamza z Egiptu. Egipcjanin porozmawiał z nami chwilę po ostatnim pojedynku.

  - Zająłem trzecie miejsce i jestem szczęśliwy, ponieważ właśnie wróciłem do sportu po dłuższej przerwie. Staram się zawsze przechytrzyć przeciwnika, nie lubię rozwiązań siłowych. Sam turniej był fantastyczny - bardzo wysoki poziom - ocenia Mohamed Hamza.

  Pozłacany floret i replika złotego medalu olimpijskiego z Monachium - tego, który dla Polski zdobył Witold Woyda - trafił do Ivana Troshina z Rosji. W niedzielę ciąg dalszy szermierczych atrakcji - sportowcy wezmą udział w VIII Turnieju o Puchar Złotej Drużyny. Kilkanaście kadeckich drużyn zawalczy o grupowe zwycięstwo. Wstęp na imprezę jest wolny. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2081 sekundy
  REKLAMAA2-WSMAQ---16-01----30-01-2019