REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2018, 15:29 komentarzy 1

  (SK)

  Pierwsze zawody w życiu, wielkie emocje i ogromna radość z pływania! 50 maluchów wzięło udział w imprezie "Foki na start!" organizowanej przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

  Dla foczek - czyli najmłodszych miłośników basenu - to zawody, na których trzeba się pojawić. Organizowane są dwa razy do roku na pływalni przy Koncertowej. Są pierwszym sprawdzianem z rywalizacji, a dla większości uczestników początkiem pływackiej pasji.

  - Nie lubię wody, po prostu dobrze się pływa w tak ciepłym basenie! - wyznaje nam tuż przed swoim startem Łukasz. Na 25 metrach długości basenu daje z siebie wszystko.

  - Impreza jest przeznaczona głównie dla przedszkolaków, to są też uczniowie zerówek, pierwszoklasiści. Dla większości z nich to pierwsze spotkanie z wodą i profesjonalnymi zawodami. Pływanie jest popularne i chcemy, aby nadal tak było - mówi Karolina Bigos z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW:

  Na zawodach panował duch sportowej rywalizacji, doping był bardzo głośny, a najgłośniej oklaskiwani byli ci, którzy z wielką wytrwałością, często jako ostatni, docierali do mety. Dzieci z rocznika 2012 i młodsze, pływały na grzbiecie i na brzuchu, ale bez "rękawków". Do pomocy miały makaron lub deskę. Często płynęły z rodzicami.

  - Córeczka zawsze lubiła pływać. To fajna impreza, uczy samodzielności, wytrwałości i dążenia do celu - mówi pani Ania, której córka zadebiutowała dziś w "Fokach na start!".

  - Trzymam za wszystkich kciuki, niezależnie od tego czy będziecie pływać rekreacyjnie czy wyczynowo. Warto pływać! - przekonywał wiceburmistrz Antoni Pomianowski. Dumnym ze swoich wyników dzieciom wręczał nagrody - dyplomy, puchary i słodkie upominki.

  Choć zawody prowadzili profesjonalni sędziowie a dla małych pływaków liczył się każdy ułamek sekundy, wszyscy uczestnicy imprezy byli jej zwycięzcami. Kolejny sprawdzian przed nimi już jesienią, w kolejnej edycji "Fok na start!".

  VIDEO: "Foki na start" w pływalni na Koncertowej

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2761 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO