REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  "Chcemy fontannę przy Kopie Cwila!" SONDA (KZ)

  Pokaźne wzniesienie, dużo ławek do odpoczynku, siłownia plenerowa i... puste miejsce na wodę. Mieszkańcy chcą wybudowania fontanny obok Kopy Cwila.

  W latach siedemdziesiątych XX wieku, z wykopów pod budowę bloków i dróg powstała Kopa Cwila. Pomysłodawcą znanej ursynowskiej górki był główny inspektor w Stołecznej Dyrekcji Inwestycji Spółdzielczych inż. Henryk Cwil.

  Ursynowianie od początku pokochali to miejsce. Na początku lat 80. na szczycie górki poprowadzono chodnik i zbudowano wyciąg narciarski. Mieszkańcy pamiętają również strumyk...

  - Przeprowadziłam się na osiedle Koński Jar-Nutki w 1978 roku i doskonale pamiętam, jak rozwijało się to miejsce, ponieważ obserwowałam to zza okna – mówi Janina. - Kiedyś dzieci szalały tu na sankach czy ślizgały się w miejscu, gdzie latem płynął strumyk... To było naprawdę kultowe miejsce.

  Od tego czasu sporo się zmieniło. Zniknął wyciąg narciarski, a po wspominanym strumyku, zostało jedynie puste miejsce ozdobione kamieniami i kwiatami. I choć mieszkańcy nadal uwielbiają Kopę Cwila to czegoś im tutaj brakuje.

  - Bardzo chcielibyśmy, aby wybudowano tutaj fontannę – mówi Włodzimierz mieszkaniec pobliskiego osiedla – To piękne miejsce, ale... mogłoby być jeszcze piękniejsze. Poza tym teraz ta część parku wygląda na zaniedbaną. Kiedy przyjechali do mnie znajomi pytali "dlaczego to miejsce jest puste?", "może warto byłoby coś z nim zrobić?".

  Sprawa nie jest taka prosta. Działka, na której zlokalizowany jest nieużywany zbiornik na wodę, nie należy do dzielnicy ani do miasta. Mieszkańcy osiedla Koński Jar–Nutki zwrócili się do Prezydent Warszawy z prośbą o pomoc.

  - Zwracamy się do Pani Prezydent, z wnioskiem o podjęcie decyzji w przyśpieszonym trybie wykupienia tej części działki i przystąpienie do odtworzenia fontanny, która stanie się atrakcją Parku im. R. Kozłowskiego - apelują w oficjalnym piśmie mieszkańcy.

  Ursynowianie czekają na odpowiedź i decyzję. – Nie mogę się doczekać, kiedy w zbiorniku znów pojawi się woda! I mam nadzieję, że popłynie tam tylko woda, a nie śmieci i stare butelki, o co trzeba będzie zadbać - mówi Katarzyna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2632 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019