REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Wkrótce powinna ruszyć naprawa nieczynnej fontanny pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego. Początkowo fontanna miała zostać nieco zmodernizowana i doświetlona. Dziś już wiadomo, że prace poszerzą się o wymianę zniszczonych na początku czerwca płyt granitowych. 

  Jeszcze dwa miesiące temu dzieci bawiły się na posadzce fontanny przy parku Jana Pawła II. Teraz teren wydaje się opustoszały i smutny, a dookoła stoi metalowe ogrodzenie. Dzielnica rozpoczęła poszukiwania firmy, która zajmie się naprawą płyt pokrywających system nawadniania. 

  - W poniedziałek otworzyliśmy oferty w postępowaniu przetargowym. Remont obiektu nie będzie polegał tylko na wymianie zniszczonych płyt granitowych, ale również na wzmocnieniu i unowocześnieniu fontanny - informuje ratusz.

  Dlaczego fontanna jest ogrodzona? Po środku zapadła się jedna z płyt, która przykrywała rury instalacji. O awarii poinformowała na początku czerwca jedna z mieszkanek Ursynowa. W obawie przed nieszczęśliwym wypadkiem zawiadomiono Straż Miejską. Dopiero po kilku dniach teren został zabezpieczony biało-czerwoną taśmą.

  Przyczyną dewastacji - według ursynowskich urzędników - było korzystanie z fontanny niezgodne z jej przeznaczeniem. W tym miejscu miała się bawić grupa dorosłych, która tańczyła tzw. "pogo".

  - Codziennie przez fotannę przejeżdżały rowery, hulajnogi i rolki. Niektórzy zrobili sobie z tego miejsca skatepark. To spore obciążenie dla płyty, która nie jest do tego przystosowana - dodaje Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza.

  Jaki jest plan?

  Podczas prac remontowych dzielnica planuje demontaż uszkodzonego oświetlania oraz dysz wodnych. Zostaną usunięte stare płyty granitowe i kostka wokół fontanny. Remont obejmie również demontaż uszkodzonego odwodnienia liniowego.

  Dzielnica ma w planie montaż nowych elementów technologii fontanny, m.im. wymianę konstrukcji betonowej wraz z uzupełnieniem uszczelniania niecki. 

  Na razie jednak urząd będzie musiał se zastanowić czy dołożyć pieniędzy na wykonanie remontu. Ratusz miał do dyspozycji 133 tys. złotych na ten cel, a jedyna oferta, która wpłynęła w konkursie sięga 179 tys. Pewne jest natomiast, że dzieci nie skorzystają z fontanny w te wakacje. Na prace urząd przewidział 10 tygodni, jeśli ruszą w sierpniu, zakończą się w październiku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jani 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Fontanna nie działa od dwóch lat. A kawałek płyty leży od roku. I przez ten rok nie umieją jej przykleić. Jeżeli w tak drobnej sprawie jest bezwład, to co się musi dziać w poważniejszych?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Remek 4 ponad rok temuocena: 100% 

   płotek juz stoi, kiedy Dominiak zaora granit i posadzi trawe? XD

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 3 ponad rok temuocena: 50% 

   może trzeba zmienić nazwę, np. na ofiar pedofilii kościelnej? Wtedy pewnie zadziała.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znawca 2 ponad rok temu

   Raczej "Ofiar tęczowej pedofilii" bo tych jest 1000 razy więcej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 1 ponad rok temuocena: 44% 

   Trzeba to zrobić zupełnie na płasko, o te stopnie dzieci mogą sobie głowy rozbijać, niepotrzebny koszt i rzeźba.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5155 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022