REKLAMAA1-PAAR--21-08---20-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  U zbiegu Nowoursynowskiej i Doliny Służwieckiej, u bram Ursynowa, powstaje kompleks mieszkaniowy z wyjątkową częścią historyczną. Po raz pierwszy w Warszawie deweloper zrekonstruuje jeden z zabytkowych fortów dawnej Twierdzy Warszawa. Dziś odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję.

  Przez lata teren był zaniedbany, podobnie jak ukrywający się w głębi, powstały w latach 1883-1890 VIII Fort Twierdzy Warszawa. Gdy wydawało się, że kolejny zabytek warszawski jest już spisany na straty, pojawili się przedstawiciele Grupy Turret Development - dewelopera z amerykańskimi korzeniami - którzy kupili atrakcyjne działki i zobowiązali się do przywrócenia fortowi dawnej świetności.

  Przez kilka ostatnich lat trwały przygotowania do tej trudnej i pełnej wyzwań inwestycji. Dziś na rogu Nowoursynowskiej i Doliny Służewieckiej widać już dźwigi a w głębokim wykopie powstają hale garażowe pod trzy budynki Fortu Służew. Bliżej ulic powstaje bowiem 9-piętrowa zabudowa mieszkaniowa z wyraźnymi architektonicznymi nawiązaniami do sąsiedniego zabytku, łagodnie obniżająca się w kierunku fortu i istniejącego osiedla. Część mieszkaniowa obejmuje ponad 500 mieszkań, rozległy dziedziniec z fontanną, wielofunkcyjne boisko oraz nową zieleń.

  Część historyczna projektu to z kolei rekonstrukcja koszar szyjowych VIII Fortu Twierdzy Warszawa. Ambicją dewelopera jest przywrócenie im dawnej świetności.

  - W czasach carskich mieszkali tu żołnierze, my chcielibyśmy, aby w tych pomieszczeniach można było pracować, poprawić swoją tężyznę fizyczną, coś zjeść i miło spędzić czas. Jesteśmy otwarci również na inne propozycje zagospodarowania tego wspaniałego obiektu - mówi Jacek Zabojszcz, dyrektor generalny Grupy Turret Development.

  Niewielka część obiektu jest już odnowiona, dziś pokazano tam plany dewelopera. A prawie 130-letnie koszary nie mogły lepiej trafić. Grupa Turret Development słynie z nadzwyczajnej dbałości o jakość i z szacunku do obiektów historycznych.

  Na inwestycji skorzystają również okoliczni mieszkańcy. Ostatnia jej część to park ze starodrzewiem o powierzchni 6 ha wraz z dawną fosą. Turret chce go zrewaloryzować i przekazać dzielnicy za symboliczną złotówkę.

  - Mam nadzieję, że będzie to wizytówka Ursynowa, w końcu to początek dzielnicy - mówił wiceburmistrz Piotr Zalewski na wmurowaniu kamienia węgielnego pod Fort Służew.

  Akt erekcyjny został zabetonowany na istniejącym już podziemnym poziomie przyszłych budynków (za budowę odpowiada Unibep S.A.). Inwestor zapowiada, że pierwsi lokatorzy (dziś odebrali symboliczną cegłę) odbiorą klucze do swoich mieszkań już jesienią przyszłego roku.

  ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ FORT SŁUŻEW I OKOLICE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zły porucznik 6 ponad rok temuocena: 0% 

   o, czerwono się zrobiło od minusów - zdaje się specjaliści od dewelopera zajrzeli pod artykuł sponsorowany.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agg 5 ponad rok temuocena: 83% 

   Fajnie, że w końcu coś zostanie zrobione z tym zaniedbanym od lat terenem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 4 ponad rok temuocena: 50% 

   A czy deweloper dodaje, jakież to cudowne aromaty z Dolinki będą dolatywać do mieszkań? Jakież wspaniałe dźwięki warczących silników o poranku? Gdy tylko przyjdzie wiosna, tak, ta wiosna, co spaliną oddycha, ach, jak cudownie poczują się szczęśliwcy, co wyłożyli fortunę na mieszkanie w tak prestiżowej, tak wynoszącej na społeczne wyżyny lokalizacji!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Perez 3 ponad rok temuocena: 86% 

   Sądzę, że deweloper nie musi tego dodawać. Każdy widzi jak jest -przecież biuro sprzedaży jest tuż obok budowy i można sobie wyobrazić jak będzie to wyglądać. Kwestia indywidualna czy ktoś akceptuje takie warunki czy nie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Jaki ten developer dobry ;) Toż to prawie mecenas polskiej kultury materialnej. Tani chwyt, a projekt osiedla żałośnie słaby. 9 pięter w tym miejscu? Kasa misiu, kasa!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 1 ponad rok temuocena: 43% 

   O matko! Te bloczydła są wyjątkowo szpetne! Takie coś będzie pierwszym widokiem Ursynowa dla dojeżdżających od wschodu? Już nie mówię o wyciętych w pień drzewach, zwłaszcza gdy zewsząd słychać lamenty nad smogiem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3217 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020