REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Fotele to te meble bez których ciężko nam sobie chyba wyobrazić jakiekolwiek mieszkanie. Nie tylko są wspaniałym miejscem do wypoczynku i popołudniowego relaksu z rodziną lub przyjaciółmi, ale również stanowią ważny element dekoracyjny. Dlatego istotnym jest, aby były odpowiednio dobrane do charakteru wnętrzu zarówno pod względem kolorystyki, jak i formy.

  W niniejszym tekście zajmiemy się salonami w stylu skandynawskim, jednym z najpopularniejszych obecnie i, bez cienia wątpliwości, ponadczasowym. Postaramy się wskazać jakie fotele będą do takich aranżacji najlepsze i na co zwracać uwagę dokonując zakupu.

  Styl skandynawski

  Oszczędne, minimalistyczne formy, jasne kolory, skromne, ale eleganckie wnętrza, solidność i komfort to chyba najważniejsze wyznaczniki stylu skandynawskiego. Urządzone w nim wnętrza mają być przede wszystkim praktyczne, nie ma w nich zatem miejsca na ogrom bibelotów, krzykliwe dodatki i ozdoby. Wszystko utrzymane jest w jasnych, naturalnych barwach, wśród których dominuje biel, odcienie szarości i beżu, naturalnego drewna, ewentualnie delikatne plamy błękitu lub zielenie.

  Wyróżnikiem stylu skandynawskiego jest doskonałe naświetlenie pomieszczeń. Duże okna, zwykle odsłonięte, w połączeniu z jasną kolorystyką kreują wrażenie świeżości. Nie należy jednak mylić owego wrażenia ze szpitalną surowością. Styl skandynawski jest bowiem kwintesencją domowego ciepła i przytulnej atmosfery. Za taki klimat odpowiadają ciepłe narzuty, puchate dywany, wygodne fotele i kanapy. A wszystko koniecznie wykonane z naturalnych materiałów, drewna, szkła czy metalu, bowiem w tych aranżacjach nie ma miejsca na plastiki, nawet najlepiej imitujące inne surowce.

  Fotele w salonie skandynawskim

  Fotele do salonu w stylu skandynawskim muszą spełniać wszystkie założenia tej maniery. Przede wszystkim zatem mają być wygodne, praktyczne, proste w formie i, co najważniejsze, wykonane z naturalnych materiałów, drewna, skóry, tkaniny, ewentualnie z elementami metalowymi. Ważnym jest też, aby były solidne. Założeniem stylu skandynawskiego jest bowiem tworzenie wnętrz ponadczasowych opartych na najwyższej jakości detalach, które będą nam służyć przez długie lata ciesząc niezmiennie oko atrakcyjnym wyglądem. Czego w takim razie powinniśmy unikać? Jeśli chodzi o materiały, to przede wszystkim sztucznej skóry i plastiku. Co do kwestii estetycznych natomiast, musimy uważać z kolorystyką i wzornictwem. Możemy sobie oczywiście pozwolić na jakiś mocniejszy akcent, ale musimy uważać, aby nie przytłoczyć wnętrza.

  Fotele finka – wybór oczywisty

  Jednym z najlepszych wyborów jeśli chodzi o meble wypoczynkowe do salonu skandynawskiego będą fotele finka. Bez cienia wątpliwości spełniają one wszystkie podstawowe założenia tej maniery, a przy tym, dzięki nieco oryginalnemu, kojarzącemu się z płozami sań, wyglądowi, definiują charakter salonu. Ich ogromnym atutem jest solidność wykonania i zastosowanie w produkcji ramy najwyższej jakości drewna. To, wraz z ergonomicznym, wypełnionym pianką poliuretanową oparciem i siedziskiem, sprawia, że są niezwykle wygodne i, co istotne dla zdrowia naszych pleców, wspaniale odciążają kręgosłup. Ponadto, jak informuje konsultant firmy Laris Meble, oferującej fotele finka w sklepie internetowym Fotel-Finka.pl, mimo lekkiej konstrukcji są to sprzęty szalenie wytrzymałe. Cechę tę zawdzięczają specjalnemu procesowi technologicznemu polegającemu, upraszczając nieco, na starannie opracowanej technice łączenia drewna. A jeśli dodać do tego jeszcze ogromne zróżnicowanie wzorów i kolorów, w jakich występują fotele finka, da nam to idealne meble do salonu skandynawskiego i nie tylko.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2526 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-03----10-04-2019