REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Rosnące ceny prądu odczuwamy wszyscy. Szczególnie dotkliwie podwyżki obciążają jednak przedsiębiorstwa, które chcąc ratować się przed rosnącymi kosztami, podnoszą ceny sprzedawanych dóbr i usług. Jeżeli ten problem dotyczy również Twojej firmy, zaufaj Alians OZE i zainwestuj w fotowoltaikę.

  Niezależność energetyczna

  Montaż instalacji fotowoltaicznej w krótkim czasie przełoży się na oszczędność i zyski. Firma nie tylko uniezależni się od przerw w dostawie prądu, ale także przestaną jej dotyczyć ograniczenia poboru energii w okresie letnim, mające przeciwdziałać przeciążeniom sieci.

  Przedsiębiorstwo staje się samodzielne, ponieważ zużywa wyłącznie energię, którą samo produkuje.

  Zwrot z inwestycji

  W obecnej sytuacji rynkowej, gdzie oprocentowanie oszczędności równa się praktycznie zeru, fotowoltaika jest jednym z najbardziej opłacalnych źródeł inwestycji. Okres jej zwrotu to od 5 do 6 lat.

  Wzrost wartości firmy

  Ochrona środowiska to nie tylko dbałość o ekologię. To także element wizerunku firmy, mający przekonać odbiorców danych produktów lub usług, że stawiają na strategię „Eco-Friendly”. Korzystanie z paneli fotowoltaicznych nie generuje dwutlenku węgla i nie zanieczyszcza atmosfery, co jest pozytywnie odbierane przez media i konsumentów.

  Nowy system upustów

  Ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) nakłada na zakłady energetyczne obowiązek odkupu nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej, która nie zostanie zużyta. W praktyce oznacza to bardzo niskie rachunki za prąd.

  Co więcej, w zmieniających się dynamicznie przepisach o OZE definicją prosumenta objęto także małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie zajmują się wytwarzaniem energii elektrycznej. Dzięki nowelizacji ustawy firmy te będą mogły skorzystać z upustów na takich samych zasadach, jak indywidualne gospodarstwa osób fizycznych.

  Wprowadzone rozwiązanie daje możliwość „magazynowania” nadmiaru prądu w sieci publicznej i jego odbioru w sytuacji wzmożonego zapotrzebowania (np. podczas szczytu sezonu produkcyjnego). Dodatkową zaletą jest to, że upusty pozwalają na zastosowanie uproszczonego systemu rozliczeń.

  Poznaj profil energetyczny swojej firmy

  Większość zakładów funkcjonujących w Polsce działa w cyklu dziennym. Oznacza to, że praca rozpoczynana jest w godzinach porannych i kończona po południu, więc okres wzmożonego zapotrzebowania na energię elektryczną przypada na czas intensywnego promieniowania słonecznego. Nawet uwzględniając zmienne natężenie naświetlenia energią słoneczną w cyklu rocznym, trudno nie zgodzić się, że wsparcie fotowoltaiki zmniejszy zapotrzebowanie na energię sieciową.

  Czy moja firma może liczyć na dofinansowania?

  Inwestując w fotowoltaikę, możemy liczyć na zastrzyk gotówki z Regionalnych Programów Operacyjnych, organizowanych przez każde z województw. Dodatkowo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej oferuje programy pomocowe dla firm inwestujących w OZE.

  Inwestycja w ekoinstalacje to gwarancja niezależności energetycznej, obniżenie kosztów stałych przedsiębiorstwa, a także zwiększenie jego wartości na rynku. Pomagamy uzyskać finansowanie na preferencyjnych warunkach i prowadzimy cały proces – od audytu przez montaż i odbiór po złożenie wniosku o dotację. Dowiedz się więcej na https://alians-oze.pl/!

  Artykuł załadowany: 0.3699 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021