REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2019, 09:21 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  25-letnia fryzjerka z Ursynowa nie dostawała wynagrodzenia za pracę. Postanowiła więc sama "wypłacić" sobie pensję. Wynosiła z salonu co się dało: sprzęt i drogie kosmetyki o wartości 11 tysięcy złotych, po to by zarabiać na własnej działalności. Za taką samowolę grozi jej do 5 lat więzienia.

  25-letnia fryzjerka pracowała w zawodzie od kilku lat. W salonie na Ursynowie również pracowała dość długo. Z jej relacji wynika, że początkowo współpraca z pracodawcą układała się dobrze. Zarabiała dobre pieniądze, chwaliła sobie atmosferę w zakładzie, miała dobry kontakt ze współpracownikami i szefostwem.

  Wszystko popsuło się gdy właściciel salonu popadł w kłopoty finansowe. Fryzjerka zaczęła otrzymywać częściowe wynagrodzenie, a wypłaty realizowane były z opóźnieniami. 25-letnia fryzjerka postanowiła więc świadczyć usługi fryzjerskie na własną rękę, tyle że nie miała sprzętu. 

  - Postanowiła go wziąć od swojego pracodawcy, nie mówiąc mu o niczym. Oprócz sprzętu w postaci profesjonalnych suszarek, prostownic czy lokówek 25-latka podbierała z zakładu fryzjerskiego również kosmetyki, przy których użyciu prywatnie świadczyła usługi - relacjonuje sierż. szt. Karol Gruda z mokotowskiej komendy policji.

  Gdy właściciel zdał sobie sprawę z tego, że jest systematycznie okradany, zgłosił sprawę policji. Wspomniał, że odnalazł zdjęcia swojego sprzętu, które były publikowane przez jego pracownicę na Facebooku w ramach reklamy jej usług.

  - Ta informacja wystarczyła ursynowskim kryminalnym, którzy po krótkim czasie zapukali do drzwi zaskoczonej fryzjerki. Początkowo zaprzeczała dokonaniu kradzieży sprzętu fryzjerskiego, oświadczając, że należy do niej, tylko nie jest w stanie tego udowodnić, bo zgubiła paragony - mówi sierż. szt. Gruda.

  Gdy funkcjonariusze przeszukali jej mieszkanie i znaleźli część skradzionego sprzętu, kobieta przyznała się, że zabierała go z salonu, w którym pracowała, z uwagi na brak płynności finansowej szefa.

  Odnaleziony sprzęt został zabezpieczony i wkrótce wróci do właściciela. Fryzjerka została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży, za który przepisy przewidują karę do 5 lat więzienia. 25-latka dobrowolnie poddała się karze, ale sprawa i tak musi trafić do sądu, by się uprawomocnić.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~skandal 5 8 miesięcy temuocena: 72% 

   Bardzo dobrze zrobiła, a policja powinna zamknąć pracodawcę, który złamał umowę o pracę zawartą ze swoją pracownicą! Nie płacisz pensji to ty powinieneś być aresztowany, a nie pracownica! W przypadku braku wpływu pensji na swoje konto pracownik ma prawo dokonać zastawu na przedmiotach należących do pracodawcy. Policja ma chronić obywateli przed oszustami, a nie aresztować pokrzywdzonych. Kiedy tam zawita "dobra zmiana"?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 4 8 miesięcy temuocena: 78% 

   Policja pracuje na podstawie przepisów prawa. Czemu pretensja do policjantow?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skandal 3 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Bo bali się zatrzymać właściciela firmy, który złamał podpisaną umowę o pracę! Od kiedy prawo pozwala nie płacić wynagrodzenia z powodu problemów finansowych pracodawcy? Jest w kodeksie karnym paragraf mówiący o oszustwie? Jest. Dlaczego nie został użyty do zatrzymania pracodawcy za niepłacenie wynagrodzenia kobiecie? Alimenciarza nie płacącego alimentów policja zatrzyma, staruszkę nie mającą z czego opłacić czynszu za mieszkanie komunalne policja na polecenie komornika wyrzuci na bruk, a dlaczego policja nie zatrzyma pracodawcy niepłacącego wynagrodzenia?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 2 8 miesięcy temuocena: 82% 

   A czy właściciel może okradać bezkarnie pracowników nie płacąc za wykonaną pracę i jemu nie grozi mu 5 lat odsiadki ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~igor 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   nie może ale od rozstrzygania takich sporów jest sąd a nie samosąd. Tak patrząc każdy mógłby sam decydować o wysokości "rekompensaty" co byłoby chyba absurdalne, nie?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3701 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020