REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Przez kilka miesięcy prywatna szkoła należąca do znanej na Ursynowie fundacji korzystała z sali gimnastycznej i boiska Szkoły Podstawowej nr 343 przy Kopcińskiego za symboliczną złotówkę. Umowę zmieniono dopiero gdy zapytaliśmy o to dzielnicę oraz po interwencji części rodziców.

  Fundacja "Edukacja z wartościami" to jedna z największych organizacji pozarządowych na Ursynowie. Prowadzi znane w dzielnicy placówki oświatowe - są to prywatne, chrześcijańskie szkoły, przedszkola i żłobki "Daniel", które słyną z wysokiej jakości nauczania oraz równie wysokiego czesnego - 1000 złotych za miesiąc. Organizacja cieszy się też wyjątkową estymą zarządu dzielnicy. Na jednym ze spotkań świątecznych w "Danielu" zarząd Ursynowa pojawił się w pełnym składzie, co jest wydarzeniem bez precedensu.

  Przy Nowoursynowskiej od kilku lat mieści się duży kompleks oświatowy należący do fundacji "Edukacja z Wartościami". Niestety nie ma w nim miejsca na obiekty sportowe, z których mogliby korzystać uczniowie szkół w czasie zajęć z wychowania fizycznego. Od września dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej "Daniel" chodzą na zajęcia do sali gimnastycznej publicznej Szkoły Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego, która znajduje się w odległości ok. 500 metrów od siedziby prywatnej placówki.

  "Postanowiłam wyjść naprzeciw"

  Umowy o korzystaniu z sal gimnastycznych państwowych szkół z podmiotami zewnętrznymi nie są niczym nowym ani dziwnym. Niemal każda publiczna szkoła na Ursynowie dorabia sobie w ten sposób. Dziwi jednak fakt, że SP 343 wynajęła za przysłowiowe grosze. Stawka 1,23 złotych brutto za godzinę lekcyjną dla Fundacji "Edukacja z Wartościami" to ewenement w skali całej dzielnicy. Zazwyczaj sięgają one kilkudziesięciu złotych. 

  Przykłady? Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 z Hawajskiej wynajmuje salę w SP 330 za 123 złote za godzinę lekcyjną, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Polinezyjskiej płaci Gimnazjum nr 94 przy Na Uboczu 73,80 zł za godzinę.

  Swojej decyzji o ustaleniu opłaty na symboliczną złotówkę broni Joanna Kubalska, dyrektorka podstawówki przy Kopcińskiego.

  - Współpracujemy z Fundacją, która miała realizować projekt wychowania poprzez sport. Z projektu mieli korzystać także nasi uczniowie, dlatego postanowiłam wyjść Fundacji naprzeciw - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl. Zaraz dodaje, że umowa została zmieniona. Od 1 stycznia prywatna szkoła płaci 64,58 zł brutto za godzinę lekcyjną na boisku lub w sali gimnastycznej.

  Skąd tak nagła zmiana? Po pytaniach, które wysłaliśmy w tej sprawie na początku grudnia oraz po interwencji części rodziców z podstawówki. Dopiero wtedy w urzędzie dzielnicy zorientowano się, że taka umowa... w ogóle istnieje. Tak przynajmniej przedstawia to wiceburmistrz Wojciech Matyjasiak.

  - To był pomysł pani dyrektor. Byłem nim zdziwiony - mówi Matyjasiak. Wśród urzędników krążą jednak informacje, że to on miał zadzwonić do dyrektorki z prośbą o preferencyjne potraktowanie Fundacji "Edukacja z Wartościami". 

  - To nieprawda. Nikt mi nic nie kazał. Proszę o to pytać rzecznika dzielnicy - mówi dyrektorka podstawówki Joanna Kubalska.

  - Ja tylko skontaktowałem prezesa fundacji Jacka Weigla najpierw z poprzednim dyrektorem szkoły a później z obecną panią dyrektor - przekonuje Matyjasiak. Rozmowy na temat stawki za wynajem sali gimnastycznej miały być już prowadzone na szczeblu szkoły. 

  - Nie ma przepisów w tej sprawie. Odpowiada dyrektor szkoły, który jest rozliczany za gospodarność - dodaje wiceburmistrz odpowiedzialny za oświatę.

  Fundacja: Nasi uczniowie nie różnią się od innych!

  Umowa Fundacji ze szkołą publiczną była bardzo korzystna z jeszcze jednego względu. Zgodnie z nią uczniowie szkoły "Daniel" korzystali z obiektów SP 343 w godzinach, gdy tłoczno jest także w publicznej podstawówce - a więc od 8:00 do 8:45. 

  Zdaniem dzielnicy wszystko jednak było w porządku. - Nikt z nauczycieli nie zgłosił potrzeby zagospodarowania sali w tych godzinach - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  Odmiennego zdania są rodzice uczniów podstawówki. - Gdyby przesunąć zajęcia z w-f na 8:00, uczniowie mogliby wychodzić wcześniej ze szkoły - mówi jeden z nich (imię i nazwisko do wiadoości redakcji). Inne szkoły bardzo rzadko decydują się na udostępnienie swoich sal rano. To kolejny już ewenement w skali dzielnicy.

  Niczego zdrożnego w zawartej umowie nie widzi Paulina Trzcińska, dyrektor Fundacji "Edukacja z Wartościami". Szkoła "Daniel" nie ma własnych obiektów sportowych i - jak mówi jej szefowa - obecnie nie ma w planach budowy boiska czy sali gimnastycznej. Jej zdaniem to dzielnica powinna wyjść z systemowym rozwiązaniem problemu wynajmu publicznych obiektów szkołom prywatnym, na przykład wprowadzając preferencyjne stawki najmu.

  - Nasi uczniowie przecież nie różnią się od uczniów ze szkół publicznych - tak samo mają zajęcia wychowania fizycznego - mówi Paulina Trzcińska. - Szczególnie, że z naszych podatków były opłacane m.in. UCSiR i jego boiska, sale gimnastyczne czy pływalne - dodaje.

  Dzielnica nie widzi takiej potrzeby. - To organ prowadzący placówkę oświatową ma obowiązek zapewnienia uczniom odpowiednich warunków do nauki, w tym zajęć z wychowania fizycznego. My to robimy w stosunku do swoich szkół - odpowiada burmistrz Robert Kempa.

  W tej chwili dzielnica wynajmuje sale gimnastyczne i pomieszczenia szkół publicznych 30 różnym podmiotom - najczęściej szkołom tańca, języków obcych i szkołom wyższym. 

  Najczęściej stosowana przez dyrektorów szkół stawka to 36,90 złotych za godzinę, choć zdarzają się stawki kilkakrotnie wyższe - najwyższą 147,60 zł płaci Gimnazjum nr 95 Akademia Leona Koźmińskiego. Zwróciliśmy się do dzielnicy o ujawnienie listy umów i stawek. Publikujemy ją poniżej.

  ZESTAWIENIE UMÓW SZKÓŁ PUBLICZNYCH Z PODMIOTAMI ZEWNĘTRZNYMI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  48Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zieeeeeew 48 ponad rok temuocena: 19% 

   Zawsze znajdą się rodzice frustraci i pieniacze , elektorat pis 500 plus pochłaniacze

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gosc 47 ponad rok temuocena: 23% 

   Ludzie, nie wypisujcie glupot! Nikt nie zostal z nauczycieli zwolniony, niektorzy odeszli z powodu spraw rodzinnych, wyjazdow.Atmosfera w szkole jest bardzo mila i rodzinna.Jak chcecie sensancji to na Hirszfelda jest kontrowersyjna budzaca sie szkola bez prac domowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary człowiek 46 ponad rok temuocena: 91% 

   Oficjalnie jest tak, jak piszesz. Nieoficjalnie część nauczycieli, którzy odeszli, podawali powody inne od oficjalnych. Wiem, bo sam słyszałem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama 45 ponad rok temuocena: 83% 

   Akurat Hirszfelda jest super szkołą, a pani dyrektor w sprawie programu Budzącej się szkoły rozmawia z nami otwarcie i stara się dostosować. Przede wszystkim jednak nie podpisuje szemranych umów z katolickimi fundacjami ze szkodą dla swoich uczniów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary człowiek 44 ponad rok temuocena: 81% 

   Do mamy. Fundacja "Daniel" nie jest fundacją katolicką. To tak gwoli jasności sytuacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 43 ponad rok temuocena: 82% 

   Ta fundacja nie jest katolicka, mama, doucz się.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama 42 ponad rok temuocena: 100% 

   @Anna , @Stary Człowiek Rzeczywiście, nie jest to fundacja katolicka, tylko chrześcijańska, przepraszam za błąd. Myślę, że nie ma on większego znaczenia w tym miejscu poza ewentualną smutną konstatacją, że postępowanie Fundacji nie ma nic wspólnego z wartościami (jakimikolwiek).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~black 41 ponad rok temuocena: 17% 

   W zaden sposob nie uwazam tej sprawy za krzywdzaca. Pani Dyrektor jest przychylna rodzicom i dzieciom.Poza tym dzieci na tym nie cierpia, bo tak swietnej i dobrze wychowujacej szkoly daleko szukac. Mysle, ze to kwestia rozmowy Dyrekcji i RR. Napewno wszystko da sie naprawic.Ja osobiscie jestem bardzo zadowolona ze szkoly i z poziomu wiedzy jaki przekazuja zaanga zowani nauczyciele.Nie wieszajmy psow...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~white 40 ponad rok temuocena: 100% 

   Skoro nie uważa Pan(i) sprawy za krzywdzącą, to dlaczego dalej pisze Pan(i), że na pewno wszystko da się naprawić. Wynika z tego, że jest co naprawiać. Jeśli szkoła rezygnuje z pieniędzy i udostępnia salę w czasie lekcji swoich uczniów, to jednak coś jest tu nie w porządku. O poziomie nauczania nikt nic złego nie napisał, tylko o tym, że dzieci z prywatnej szkoły zajmują salę gimnastyczną w czasie, kiedy mogłyby ćwiczyć na niej dzieci ze szkoły publicznej i dzięki temu kończyłyby wcześniej lekcje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ktos 39 ponad rok temuocena: 25% 

   łooo matko, ale bicie piany przez rodzica nieprzychylnego radzie, i jakies brednie ze to ktos spoza rady "namierzył" problem jako pierwszy. Ten stek bzdur można łatwo zdyskredytować przez przeczytanie protokołów ze spotkań RR. Przedstawiciel wysyła je regularnie w mojej klasie i problem byl zidentyfikowany przez RR w pierwszej połowie września i temat stanął od razu na zebraniu. Finałem jest zmiana umowy. A co do odwołania Dyrekcji, to ludzie zastanówci się jak mozna kogoś odwołąć po 2 miesiącach???? i jak szkoła mialaby znowu funkcjinowaćz PO dyrektora - szczególnei podczas rozbudowy?!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aga 38 ponad rok temuocena: 100% 

   Finałem jest zmiana umowy....od wiosny fundacja Daniela ma do dyspozycji boisko szkolne dwa razy w tygodniu w godzinach 8:00- 8:45. Dobra zmiana;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic 37 ponad rok temuocena: 78% 

   Jestem rodzicem z tej szkoły. O całej sprawie dowiedziałem się z pisma, które rodzice z jednej z klas wystosowali do burmistrza Kempy, szukając pomocy i wsparcia władz miasta. Zdziwiło mnie stanowisko Rady Rodziców w tej sprawie, która odizolowała wszystkich podpisanych pod tym pismem od całej społeczności szkolnej, uznając ich działalność jako niepotrzebnie nagłaśniającą całą sprawę i działanie na szkodę szkoły. Nagle okazało się, że to właśnie ci rodzice psuja opinię i szkole i pani dyrektor. I tak rodzice, którzy chcieli powstrzymać proceder korupcji i kolesiostwa w szkole, zostali okrzyknięci narwańcami. A moja refleksja na ten temat przyszła niestety po czasie: opinię szkole psuje pani dyrektor, a Rada Rodziców skutecznie wspiera ją w tym procederze. Ktoś ma w tym swój cel. Od września zabieram dzieci z tej szkoły.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buhahahaha 36 ponad rok temuocena: 55% 

   ciekawe dlaczego taki anonimowy "never" nie udziela się tak w szkole, jak tu na forum? nie wstyd?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FRAC 35 ponad rok temuocena: 98% 

   Problemem nie jest złotówka za wynajem sali, tylko zachowanie się dyrektora szkoły, który wynajmuje zasoby potrzebne jego uczniom i kosztem jego uczniów. Wynajmować jak najbardziej należy, wtedy, kiedy przynosi to wymierną korzyść, lub jest niepotrzebne (a może służyć innym dzieciom). Krytycznym działaniem jest podejmowanie decyzji najmu kosztem "własnych dzieci" w ramach partykularnych interesików partyjnych. Wstyd, niegospodarność kosztem dzieciaków - dla dobrego samopoczucia z bycia cwaniaczkiem kilku osób. Ten artykuł to nauczka dla dyrekcji szkoły - następnym razem do działań powinien wkroczyć prokurator i poszukać prawdziwych powodów skandalicznych decyzji dyrektora szkoły. Wyrazy współczucia dla dzieciaków (i jednej i drugiej szkoły) oraz ich rodziców za geszefty zarządzających oświatą w dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 56 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pyzaty 34 ponad rok temuocena: 98% 

   Prowadzenie szkoły w sposób profesjonalny wymaga profesjonalnego podejścia czyli zadbania o zaplecze np. o salę gimnastyczną. Kupienie budynku, postawienie w nim ławek i nazwanie tego szkołą to tylko sposób na biznes. A w biznesie wiadomo o co chodzi; wydać najmniej, zarobić krocie. Prywatne szkoły takie jak ta to tylko sposób na biznes a rodzicom wysyłającym dzieci do prywatnych szkół wydaje się, że zapewniają swoim dzieciom najlepszy start. Nic bardziej mylnego!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a gdzie dobro dzieci? 33 ponad rok temuocena: 100% 

   Z SP16 także odeszło sporo nuczycieli, niestety...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agszka 32 ponad rok temuocena: 2% 

   A niby czemu stawka symbolicznej złotówki jest tak oburzająca? Nie jest wynajmowana na komercyjne cele, tylko na zajęcia w-f dla dzieci ze szkoły, która nie posiada pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Zwracam uwagę, że prywatne szkoły i przedszkola akurat w przypadku Ursynowa wyświadczają dzielnicy ogromną przysługę oferując usługi, których dzielnica nie zapewnia na odpowiednim poziomie. Osoby, które posyłają dzieci do płatnych szkół, płacą takie same podatki, jak ci, którzy posyłają je do publicznych i w dodatku odciążają infrastrukturę. Uważam wręcz, że standardem powinna być preferencyjna opłata dla wszystkich szkół. To samo było z orlikiem, z którego bezpłatnie korzystała niepubliczna szkoła na ul. Przy Bażantarni. Też nie podobało się niektórym. Jedyne co, to szkoła będąca właścicielem sali/boiska itp. powinna mieć pierwszeństwo jego wykorzystania.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 31 ponad rok temuocena: 100% 

   Naprawdę Pani nie rozumie? Czy tylko udaje? Kolesiostwo, podwójne standardy, uprzywilejowana pozycja sekty, którą zarządza kumpel pana Orła i Matyjasiaka, zabieranie dzieciakom sali gimastycznej na pierwszej godzinie lekcyjnej to mało?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 38 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary człowiek 30 ponad rok temuocena: 100% 

   Głupoty piszesz. Skoro szkoła prywatna nie ma sali gimnastycznej, to znaczy, że nie usługi na odpowiednim poziomie. Po drugie - utrzymanie sali kosztuje i to na pewno więcej, niż 1,23 zł miesięcznie. Kto ma pokryć różnicę? Bo jak na razie robiła to szkoła, apelując jednocześnie do rodziców własnych uczniów o wpłaty na Radę Rodziców i świetlicę, bo brakuje pieniędzy. Czyli krótko mówiąc - rodzice dzieci z różnych rodzin, także gorzej sytuowanych, sponsorowali pośrednio salę dla dzieci, których rodziców było stać na miesięczną opłatę 1000 zł za szkołę. Przepraszam za demagogię, ale akurat tutaj jest ona na miejscu. Po trzecie w godzinach wynajmu wf mogłyby mieć dzieciaki ze szkoły na Kopcińskiego. Być może dzięki temu któraś klasa, albo klasy, mogłyby szybciej kończyć lekcje. Po czwarte - nigdzie nie było podane (być może nie znalazłem, ale w artykule też o tym nic nie ma), jak dzieciaki ze szkoły publicznej miałyby brać udział w jakichkolwiek projektach Szkoły Daniela, co ona oferowała?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary człowiek 29 ponad rok temuocena: 100% 

   Moja odpowiedź powyżej była oczywiście kierowana do pani agszka

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 28 ponad rok temuocena: 26% 

   @Neverze, Gdyby Rada Rodziców nie zareagowała, jak Pan zarzuca, to stawka nadal by wynosiła 1,23.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary człowiek 27 ponad rok temuocena: 84% 

   Tak się składa, że pierwsi zareagowali rodzice, nie rada. Rada nie bardzo chciała reagować, chociaż w świetle późniejszych faktów nie miała już potem wyjścia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 47 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aga 26 ponad rok temuocena: 89% 

   Gdyby nie akcja rodziców, pismo do burmistrza i szum jaki się zrobił, to nic by się nie zmieniło. Rada Rodziców nic nie zrobiła od września. Dopiero pod koniec listopada zostali przyparci do muru i już musieli.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Też rodzic 25 ponad rok temuocena: 24% 

   "Szary człowieku", rada rodziców to też są rodzice, którzy od wielu lat zgodnie i skutecznie reprezentują wszystkich rodziców i wspierając Dyrekcję w utrzymywaniu wysokiego standardu tej szkoły . Bez szumu i rozgłosu doprowadzili do zmiany niekorzystnych dla Szkoły warunków. Proponuję choć w części poświęcić swój czas na wykonywanie ich pracy, ale w taki sposób, który jest skuteczny, bez zbędnej wrzawy, która często bywa destruktywna.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Never 24 ponad rok temuocena: 81% 

   @Anna Gdyby Rada Rodziców zareagowała, to o godz. 8:00 na sali gimnastycznej ćwiczyły by dzieci ze SP343, a nie z prywatnej szkoły. Dyrektorka działa na szkodę dzieci, które mają WF na korytarzu/forum (w ziemie, na przeciągach) bez dostępu do szatni, przebierają się w łazience, a tu zadowolenie że wynajem nie jest już za 1pln (?).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 44 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary człowiek 23 ponad rok temuocena: 84% 

   Też rodzicu - akurat w tym przypadku całą sprawę zgłosili rodzice uczniów jednej z klas, a nie rada. Rada potraktowała tych rodziców jak pieniaczy i dopiero gdy okazało się, że umowa rzeczywiście opiewa na 1,23 zł, nie miała wyjścia i poprosiła panią dyrektor o wyjaśnienie, czego skutkiem była późniejsza zmiana stawki. Ale to nie rada inicjowała całą sprawę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 37 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ela 22 ponad rok temuocena: 24% 

   Panie Never, Dlaczego Pan pyta o istnienie Rady Rodziców? T właśnie Rada Rodziców tejże Szkoły zareagowała natychmiastowo, dlatego już nie ma stawki 1,23. Dodatkowo, prawo pozwala na stosowanie symbolicznej złotówki. "Brawo" dla Ustawodawcy:(((.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Never 21 ponad rok temuocena: 84% 

   @Ela, @Anna Na publicznym forum proszę o podawanie w miarę prawdziwych informacji. Ja sprawdziłem (w skrócie) .... to rodzice jednej z klasy, po odejściu (ucieczce) kilku nauczycieli postanowili szukać przyczyn i przy tzw. okazji odkryli niegospodarność/działanie na szkodę szkoły obecnej dyrektorki, o czym poinformowali Radę Rodziców i listownie Burmistrza. Oczywiście dzielnica zlekceważyła sprawę a RR postanowiła "dogłębnie sprawdzić". Stąd dla zatarcia śladów dyrektora wycofała się z umowy, ale czy to załatwia sprawę (?), chyba tak .... gdyby nie publikacja powyższego artykułu (ale i to przycichnie). Ze szkoły SP343 nadal uciekają nauczyciele, dobrzy, autorzy książek, absolwenci akademii muzycznej, nawet były Mistrz Świata (nauczyciel od WF) nie podołał współpracy z nową dyrektor. A Rada Rodziców "dogłębnie sprawdza" .... wielu osobom z tej rady bardziej zależy na dobrych kontaktach z dyrektorką niż na odpowiednim poziomie nauczania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 41 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Też rodzic 20 ponad rok temuocena: 25% 

   @Neverze, a) działa się metodycznie, a nie w świetle fleszy. RR działała metodycznie od 19 września, gdy spostrzeżono wycieczki dzieci z Daniela przed 8:00, b) składanie pism zawierających niesprawdzone zarzuty przez grupkę rewolciarzy, którzy nawet nie rozróżniali jakie kompetencje mają: Dyrekcja, grono pedagogiczne, Rada Szkoły i Rada Rodziców, mogło skończyć się bardzo niemiło dla całeju społeczności szkolnej, c) proszę sprawdzić fakty, zanim coś Pan/i napisze, bo nauczyciel WFu odszedł ze Szkoły po zakończeniu roku szk. przed pojawieniem się tam nowej dyrektorki, odszedł, by obijąć funkcję dyrektorskie w innej szkole. Część ludzi w naszym kraju lubi robić burzę w świetle fleszy, tylko, że tacy ludzie nie myślą o konsekwencjach takiej burzy i najczęściej chowają głowę w piasek, gdy sytuacja potoczy się nie po ich myśli.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary człowiek 19 ponad rok temuocena: 88% 

   Też rodzic- jak widać rodzice złożyli pismo z potwierdzonymi zarzutami. :-) W końcu umowa rzeczywiście opiewała na 1,23 zł. :-) Sądzę, że jest pan z rady i dlatego tak bardzo jej broni i chce pokazać, że to rada była spirytus movens całej sprawy. A przecież nie była. :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PRIMUS 18 ponad rok temuocena: 100% 

   Ciekawe jak robiła fundacja Primus gdy jej pseudoszkoła nie miała hali sportowej :) Bo uczniowie jeździli też do publicznych szkół na WF i na basen :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dyrektor LO 17 ponad rok temuocena: 93% 

   Ciekawe co na to dyrektorzy i uczniowie innych szkół co płacili uczciwie? Np. LO nr 4 im. Batalionu AK "Parasol" na Hawajskiej w którym to Projekt Ursynów chciał uczyć licealistów czym jest lokalny patriotyzm? i wszyscy inni? Już teraz wiecie młodzi ludzie jak wygląda lokalny patriotyzm w wydaniu KOlegów burmistrza. Nie idźcie nigdy tą drogą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teresa 16 ponad rok temuocena: 100% 

   Tak kończą Ci dla których stołek i układy z Orłem są ważniejsze od zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Brawo panie Matyjasiak!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Igor B. 15 ponad rok temuocena: 93% 

   Słyszałem o tej sytuacji od sąsiadów, których córka chodzi do tej właśnie szkoły. Od września (czyli od momentu, kiedy pani dyrektor przejęła stery) zwolniło się już wielu dobrych nauczycieli. Przypadek? Jakoś wszyscy wątpią... Dobrze, że moje dzieci chodzą do normalnie zarządzanej szkoły:) Zastanawia tylko fakt, że to wszystko dzieje się za pozwoleniem i aprobatą władz naszej dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasa ndra 14 ponad rok temuocena: 100% 

   "Na jednym ze spotkań świątecznych w "Danielu" zarząd Ursynowa pojawił się w pełnym składzie..." - może poprostu Ciołko i inni zgłodnieli?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 13 ponad rok temuocena: 100% 

   Zwłaszcza Ciołko wygląda na niedożywionego :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariusz 12 ponad rok temuocena: 97% 

   Orzeł wykorzystał i wypluł Matyjasiaka tak jak to robi ze wszystkimi dookoła. Teraz Matyjasiak będzie mógł startować w wyborach jako 9tka PU z Piaseczna ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryszard 11 ponad rok temuocena: 90% 

   Ale Kempie te patologie Projektu Ursynów nie wadzą. Widocznie jak ktoś w patologii funkcjonuje od zawsze to uważa to za normę społeczną.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic dziecka 10 ponad rok temuocena: 98% 

   Poprzedni dyrektor, Pan Zając, również miał propozycje super "okazyjnego" wynajmu sali, które odrzucił. Co się z nim stało? ZWOLNIONY. Nowa Pani dyrektor przychodzi do szkoły 1 września 2016r. i od tego samego dnia jest podpisana super "okazyjna" umowa wynajmu sali. Gratulujemy zmiany.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 9 ponad rok temuocena: 98% 

   Brawo redakcja! Pora zacząć walczyć z tymi patologiami i chorymi układami tych kępów, orłów i innych matyjasiaków.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drutek 8 ponad rok temuocena: 97% 

   Jacek Weigl to kumpel Kamila Orła, i wszystko jasne. Każdy wie że zanim w radzie pojawił się Wajszcuzk to Matyjasiak na każde skinienie Orła leciał z wywieszonym językiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 7 ponad rok temuocena: 88% 

   pierwszy wałek ekipy Projektu Ursynów wyszedł na światło dzienne ? czekamy na następne

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do Readkcji 6 ponad rok temuocena: 97% 

   Droga Redakcjo, stawka za godziną, stawką za godzinę - oczywiście zatrważająco niska i ewidentnie wałek, ale podstawowe pytanie ile tych godzin w tej kadencji zostało opłaconych w tej cenie ? 10, 100, 1000 ? Chętnie poznamy skale nadużyć cwaniaków z PU

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buhahahaha 5 ponad rok temuocena: 95% 

   i zupełnie przypadkiem prezes fundacji Jacek Weigl jest przewodniczącym Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, najlepiej mu idzie dialog we własnych sprawach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sandman 4 ponad rok temuocena: 100% 

   @buhahahahaha Był, już nie jest

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buhahahaha 3 ponad rok temuocena: 80% 

   na stronie urzędu jest jak wół : Przewodniczący Dzielnicowej Komisji: Jacek Weigl, jeśli nie jest to od kiedy? od pytań red. Kińczyka?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 2 ponad rok temuocena: 93% 

   Sposób na interes: ciągnąć dotacje z państwa, czesne z rodziców , upchnąć w byle budynku najlepiej wynajętym od państwa za złotówkę. Jak oni takie wartości dzieciakom przekazują to ja bym się zastanowił nad sensem posyłania tam pociech. To kolejny przykład, że placówki prywatne szkoły, przedszkola itp nie powinny być dotowane z kasy podatników bo to tylko biznes nic więcej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Never 1 ponad rok temuocena: 95% 

   O tej fundacji i jej szefie jest sporo informacji w internecie, mocno "szemrana" postać, ale nie o tym .... jakie zostały wyciągnięte konsekwencje w stosunku do dyrektorki SP343? Gdyby nie interwencja rodziców/dziennikarzy dalej by wynajmowała za 1 pln? To jest działanie na szkodę szkoły i dzieci ... po takiej kompromitacji dyrektor z honorem powinien podać się do dymisji. To pachnie korupcją. W tej szkole nie ma Rady Rodziców? Dzielnica nie reaguje? Znów będzie "... nic się nie stało, Polacy nic się nie stało ..."

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 57 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1339 sekundy
  REKLAMA