Zamknij

Furminator dla psa i dla kota – jak działa?

08:27, 29.01.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 09:32, 29.01.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Opiekunowie kudłatych psów i kotów doskonale znają ten problem - sierść znajdująca się wszędzie, często bez względu na porę roku, a w okresach linienia jest jej jeszcze więcej. Czasami patrząc na swoje puszyste koty i psy z podszerstkiem zastanawiają się, jakim cudem ich zwierzak gubi tyle sierści i wciąż ma jej pod dostatkiem. Czesanie zwykłą szczotką dawno przestało pomagać, regularne sprzątanie usuwa tylko wierzch tej góry lodowej. Sierść dalej znajduje się w jedzeniu, na podłodze, w pościeli, na wszystkich ubraniach i oczywiście na samym zadowolonym winowajcy, który rozsiewa ją, gdziekolwiek nie pójdzie.

Na frustrację, wieczne próby posprzątania i wyczesania zwierzaka istnieje jedno rozwiązanie – Furminator (zobacz: https://www.krakvet.pl/furminator-m-182.html). Ten nowatorski przyrząd pojawił się jakiś czas temu na rynku i od razu podbił serca opiekunów kudłaczy, zbierając przy tych pochlebne opinie groomerów i weterynarzy.

Furminator dla psa i dla kota

Regularne wyczesywanie psa lub kota, niekiedy nawet co tydzień, jest nie lada wyzwaniem. Wiele osób zapomina o tym lub bagatelizuje, zwłaszcza gdy zwierzak wciąż zdaje się gubić tak samo dużo sierści pomimo starannej pielęgnacji. Istnieje jednak kilka powodów, dla których nie powinno się zaniedbywać regularnego czesania:

  1. Poprzez czesanie usuwa się martwy podszerstek, nagromadzony pod właściwą okrywą włosową. Jego zaleganie może sprawiać, że na skórze zwierzęcia zgromadzi się brud, a stąd już tylko krok do problemów skórnych, łupieżu, swędzenia. Zaleganie podszerstka wzmaga też linienie, tworząc błędne koło.
  2. Czesanie powala rosnąć nowym włosom, poprawia kondycję okrywy włosowej i jej wygląd - regularnie czesane zwierzę błyszczy, wygląda zdrowo, a jego sierść jest miła w dotyku.
  3. Zaniedbanie czesania może sprawić, że dom zamieni się w psie lub kocie legowisko - sierść będzie dosłownie wszędzie, a jej usunięcie stanie się niemal niemożliwe, zwłaszcza podczas jednego sprzątania. O wiele lepiej będzie w porę ograniczyć linienie.

Furminator – jak działa?

Zwyczajne szczotki dla psów i kotów służą różnym celom. Zwykle rozczesują okrywę włosową, usuwają z niej kołtuny, poplątane czy sklejone włosy. Niekiedy usuwają trochę podszerstka. Jest to spodnia warstwa sierści, miękka, puszysta i gęsta warstwa, przez którą trudno jest "doszukać się skóry". Włosie podszerstka jest bardzo delikatne, choć pełni istotną funkcję - chroni zwierzę przed przemakaniem, wiatrem i zimnem. Wypadający podszerstek ma tendencję do przyczepiania się do niemal wszystkich ubrań, kanap, poduszek, pościeli.

Artykuły powiązane: Furmintaor dla sierści Twojego czworonożnego przyjaciela

Nie wszystkie koty i psy mają podszerstek. Tym, które posiadają jedynie wierzchnią okrywę włosową, w zupełności wystarcza zwykła szczotka, dobrana do długości i typu sierści. Jednak koty i psy z podszerstkiem potrzebują czegoś więcej - furminatora. Jego specyfika polega na usuwaniu podszerstka z pomocą gęstych ząbków ze stali nierdzewnej, osadzonych na solidnej rączce. Furminator nie narusza przy tym okrywy włosowej, czym różni się także od trymera. To urządzenie jest nie tylko bardzo wygodne, ale także bezpieczne - nie drapie, nie kaleczy skóry, nie wyrywa włosów. Można go używać regularnie, najczęściej taka potrzeba zachodzi raz na dwa/trzy tygodnie, w zależności od sezonu i intensywności gubienia podszerstka. Regularnie stosowany Furminator jest w stanie znacząco ograniczyć linienie, poprawić kondycję skóry i sierści, a także zwalczyć problem nadmiaru włosów w domu.

Furminator - rodzaje

Wielkim plusem oryginalnego furminatora jest możliwość wyboru spośród szerokiej gamy rozmiarów i typów. Aby wybrać Furminator odpowiedni dla swojego zwierzaka, warto odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

1) Pytanie dość oczywiste - kot czy pies? Istnieją oddzielne kategorie furminatorów dla obu tych gatunków zwierząt.

2) Jak duży jest zwierzak? Furminatory mają bardzo szeroki zakres rozmiarów, od XS do XL. Dodatkowo w wyborze podpowiadają i pomagają przykładowe rasy psów lub kotów, przypisane do każdego typu. Większy rozmiar oznacza większą rączkę oraz szersze ząbki. Wraz z rozmiarem rośnie też cena urządzenia.

3) Krótka czy długa sierść? Każdy rozmiar furminatora ma wersję do sierści długiej oraz krótkiej.

Furminator opinie

Odkąd Furminatory pojawiły się na rynku, decyduje się na nie coraz więcej osób. Powodem jest przede wszystkim świetne radzenie sobie tego urządzenia z nadmiarem podszerstka u zwierzaków. To niekiedy prawdziwy ratunek dla osób, które kochają swoich podopiecznych, ale są wykończone ciągłym zamiataniem, odkurzaniem i rolkowaniem ubrań przed każdym wyjściem z domu. Urządzenie jest bezpieczne dla skóry zwierzęcia, nie szarpie, a ze względu na wiele wersji i rozmiarów łatwo je dobrać do konkretnych potrzeb.

Czy furminator ma zatem jakąś wadę? Dla wielu osób będzie to z pewnością cena. Nawet najmniejsze furminatory trudno jest kupić taniej, niż za 100 złotych, a największe kosztują znacznie więcej. Nie sprawdzą się także przy sierści wymagającej rozczesywania.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

MajMaj

0 0

U nas skuteczny i co również ważne o niebo tańszy okazał się ezzy groom. Polecam. 11:58, 29.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

tomtom

0 0

Reklama jest , ok, opisana na protalu jako reklama, gra czysta. Tylko gdzie zdjecie reklamowanego cuda na klaki? ;) 22:06, 31.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%