REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Wystające ostre śruby, urywające się łańcuchy - nad placem zabaw w Sadku Natolińskim jakby wisiała klątwa. Najpierw roczny poślizg, teraz poważne niedoróbki, które grożą bawiącym się tam dzieciom. Niedawno otwarty plac czekają poprawki.

  Sportowy plac zabaw pomiędzy ulicami Żabińskiego i Małcużyńskiego powstał za pieniądze z budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. Pierwszy wykonawca okazał się nierzetelny i trzeba było ogłosić kolejny przetarg. Stąd roczne opóźnienie. Obecna ekipa już od trzech miesięcy nie może wywiązać się ze swoich obowiązków.

  Plac został zaprojektowany tak, aby mogły z niego korzystać dzieci w różnym wieku. I to się udało - mogą się wyszaleć na wielu urządzeniach. Są tu między innymi ściany wspinaczkowe, hamak, równoważnia, ziemne trampoliny i tzw. "małpi gaj", gdzie niedawno o mały włos nie doszło do tragedii.

  - W drugim dniu po oddaniu placu zerwał się łańcuch, który był zamontowany na śrubach o za krótkim gwincie. Na metalowej rurze wisiały dwa łańcuchy zakończone uchwytem, dzieci się na tym huśtały. Dziewczynka robiła fikołki, zawiesiła się na obu łańcuchach, ale jeden niestety odpadł, dobrze, że drugi wytrzymał. Ale ja go bez trudu odkręciłam i zaniosłam do pobliskiej szkoły, żeby nikomu nie przyszło do głowy się nim bawić. Żeby dzieci wzajemnie nie zrobiły sobie krzywdy - mówi Katarzyna Smolińska-Twardokęs, która na plac zabaw przychodzi niemal codziennie z dwiema 7-letnimi córkami.

  Długa lista niedoróbek...

  Takie są efekty prac prowadzonych przez gdyńską firmę, która wygrała przetarg. Pierwszego odbioru technicznego  7 sierpnia plac nie przeszedł. Kolejne uwagi urzędników, kolejne poprawki i wreszcie 13 września plac otwarto dzieci. Testowane przez użytkowników urządzenia nie wytrzymują, co i rusz wychodzą kolejne niedoróbki.

  Rodzice cieszą się z ławek i stołów, przy których można odpocząć i nakarmić dzieci, brakuje niestety cienia. Gdy mocno grzeje słońce pojawia się kolejny problem. To piasek, którym posypana jest pianka położona między innymi pod huśtawką.

  Jak tylko zawieje, w powietrzu unoszą się tabuny pyłu, który wdziera się do ust, oczu, a jak dziecko się przewróci, to całe jest białe - narzeka pani Ilona, która opiekuje się trzyletnią Martynką.

  Trudno zaakceptować też wykonanie nawierzchni chroniącej dzieci podczas upadku. Płytki wycięte z pianki są niechlujnie ułożone, krzywo ucięte i pofałdowane. To wystarczy, by dzieci się o nie potykały. Nie lepiej wyglądają ułożone wokół krawężniki. Jedna solidna ulewa i woda wymyje piasek, którym są obsypane - i to nierówno. Tak ułożone płytki i krawężniki łatwo będą się odrywać. Wkrótce ma się to zmienić.

  - Wykonawca, całą nawierzchnię na placu zabaw będzie wymieniał w październiku. Zaślepki na śrubach zamontuje w tym tygodniu, zrobi to w ramach gwarancji i rękojmi. Będziemy też chcieli, żeby kółka gimnastyczne na łańcuchach zostały inaczej zamontowane, może na obejmach, bo śruby nie są najbezpieczniejsze -  mówi Anna Wernicka z ursynowskiego ratusza.

  Początkowo budowa placu miała kosztować około 188 tysięcy złotych. Ale już teraz wiadomo, że będzie to kwota mniejsza. Na wykonawcę zostaną naliczone kary, o które pomniejszy się jego wynagrodzenie. Do czasu poprawienia niedoróbek rodzice i dzieci powinny zachować ostrożność, choć urząd dzielnicy zapewnia, że plac zabaw jest bezpieczny i nie ma powodu, by go zamykać na czas naprawy usterek.

  FUSZERKA NA PLACU ZABAW W SADKU NATOLIŃSKIM:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~czarna masa 8 ponad rok temuocena: 20% 

   wykonawcy-budowlańcy i monterzy PRZECIEŻ dla małych dzieci ,,,naszych a być może swoich dzieci, które przyjdą przez przypadek tam się pobawić budujecie ten plac zabaw---dobrze się z tym czujecie???fuszerka, podłość i marnowanie pieniędzy---jeden wielki wstyd obnażający podejście ludzi do pracy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znawca 7 ponad rok temuocena: 63% 

   Jak to ma wytrzymać, jak już widać na zdjęciach, że plac zabaw jest użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem i dorośli korzystają z urządzeń, co widać na powyższych zdjęciach????!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Znawca , nie masz racji . Aby sprawdzić czy wszystko jest OK , najpierw powinni go przetestować dorośli . Jeżeli wszystkie urządzenia wytrzymają , to dopiero wtedy wpuszczamy dzieciaczki !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bart 5 ponad rok temuocena: 25% 

   I to ma być plac zabaw? Betonowa powierzchnia ? Do licha czy nie można zrobić jak było kiedyś ,czyli trawiaste place zabaw ? Huśtawki były na trawie obok piaskownica .Czy tak wiele trzeba ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Gdzie ty tam widzisz beton?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciara 3 ponad rok temuocena: 80% 

   To plac zabaw odbierają urzędnicy? Ok, ale chyba razem z kimś kto zna się na placach zabaw? Jak widać nie, skoro odebrano wystające śruby i urywające się zabawki...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 2 ponad rok temuocena: 100% 

   A pieniążki znowu wzięte i chała odstawiona - czyli robimy po polsku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał T. 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Polecam taśmę klejącą. Ja zawsze przy sobie noszę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.321 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020