REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Jedenaścioro utalentowanych wykonawców i zespołów wystąpiło na gali finałowej I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Krzysztofa Krawczyka „Znalazłem Ciebie na Ursynowie”. Piękne, głównie liryczne wykonania bardzo podobały się publiczności. Niektórzy mówili, że impreza w UCK stała na wyższym poziomie niż... tegoroczne opolskie "Debiuty".

  Jury pod przewodnictwem kompozytora Adama Sztaby miało twardy orzech do zgryzienia. Jak spośród ponad 50 zgłoszeń z całej Polski wybrać największe talenty godne występu na specjalnej gali? Ta sztuka udała się znakomicie. Na deskach UCK "Alternatywy" w piątek wieczorem usłyszeliśmy jedenaście różnorodnych piosenek Krzysztofa Krawczyka w naprawdę dobrych wykonaniach. Po gali z minirecitalem wystąpił Mariusz Ostrowski, aktor, który zagrał "polskiego Elvisa" w spektaklu "Chciałem być".

  Nastrojowo i wzruszająco

  Wrażenie podczas konkursowych występów robili najmłodsi - uczniowie szkół podstawowych. Pięknym głosem oczarowała publiczność i jury Kornelia Czerwiec w nieco zapomnianej piosence "Byłaś mi nadzieją".

  - To było niesamowite przeżycie! - mówiła nam artystka po występie. - Aranżacja i przygotowania były na najwyższym poziomie. To kolejne obycie ze sceną. To dodało nam skrzydeł. A Krzysztofa Krawczyka słucham na co dzień, jego twórczość mnie inspiruje - mówi Kornelia z Krakowa, której jury przyznało główną nagrodę w kategorii najmłodszych.

  Udane były także występy dorosłych i młodzieży. Bardzo lirycznie, nastrojowo zabrzmiało "Ostatni raz zatańczysz ze mną" Amelii Lemańskiej, "Bo jesteś ty" Kingi Siewierskiej lub Natalii Królik. Mocnym głosem i przejmującą interpretacją zaskoczyła Julia Mróz w piosence "Tacy samotni" - laureatka drugiego miejsca w kategorii "Młodzież i dorośli".

  - Przed każdym występem jest trema, ale taka motywacyjna. Mnie się śpiewało cudownie! Piękna scena, piękne nagłośnienie, cudowny zespół - mówi Julia z Poznania.

  Z discopolową manierą nieco przesadził zespół "Krawczyk Show", myląc chyba estradowość zmarłego artysty z ludowością. Natomiast w kompletnie inny nastrój przeniósł nas ursynowski chór "Iuvenis", jego wykonanie "Pamiętam Ciebie z tamtych lat" a capella było dobre, ale - niestety - źle nagłośnione.

  "Zbierałam szczękę z podłogi"

  Cały koncert należy uznać za dobry popis wokalistyki i znajomości repertuaru Krzysztofa Krawczyka, choć zdecydowanie zabrakło podobnych mu głosów męskich.

  - Wokaliści dobrze brzmieli już na nagraniach, ale po tym, co pokazali na żywo, zbierałam szczękę z podłogi! Mieliśmy duży kłopot, by wybrać i nagrodzić laureatów - mówi Olga Górna, pomysłodawczyni konkursu, ursynowska radna.

  Ostatecznie przyznano wiele nagród ex aequo. Zadowolony był przewodniczący jury - znany kompozytor, aranżer, dyrygent Adam Sztaba.

  - Gala pokazała, że udało się ściągnąć talenty. Z radością słuchałem wysokiego poziomu, różnorodnych interpretacji. Ci artyści sprawdzili się też na scenie, z żywym zespołem. Wszystko zależy teraz od nich, od ich pracy, rzetelności. Mam nadzieję, że im się uda! - mówi nam po gali.

  Całkiem udana pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Krzysztofa Krawczyka "Znalazłem Ciebie na Ursynowie" dobrze wróży na przyszłość. Organizatorzy już myślą, w jakiej formule zorganizować go za rok. 

  Laureaci: Kategoria „Uczniowie szkół podstawowych”: 1. miejsce - Kornelia Czerwiec, 2. Małgorzata Manthey,
  3. Marcel Tułacz, Jakub Derej / Kategoria młodzież i dorośli: 1. miejsce ex aequo - Amelia Lemańska, Kinga Siewierska, 2. ex aequo - Natalia Królik, Julia Mróz, 3. ex aequo - Alicja Kowalska, Kinga Wołoszyn / Kategoria duety, tria, zespoły muzyczne: 1. zespół Krawczyk Show, 2. Chór Iuvenis, 3. Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”

  ZOBACZ: Koncert galowy konkursu piosenek Krzysztofa Krawczyka

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4533 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023