REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Kolejna odsłona turnieju szachowego już w grudniu! UCSiR rozpoczął rejestrację chętnych do zmagań w królewskiej dycyplinie. Zapisy potrwają do początku przyszłego miesiąca. Na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe.

  Już 4 grudnia pasjonaci jednej z najszlachetniejszych dziedzin sportowych zmierzą się w kolejnej edycji Turnieju Szachowego Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Będzie on rozgrywany w systemie szwajcarskim, co w praktyce oznacza 7 rund rywalizacji. O zwycięstwie decyduje liczba punktów, a każdy z zawodników dysponuje 15 minutami na wykonanie wszystkich ruchów.

  - Pierwszy raz grałem w szachy, kiedy miałem 5 lat. Tata mnie nauczył. To zabawa, ale nie tylko. Szachy poprawiają umysł, lepiej myśli się matematycznie - opowiada Mateusz, 11-latek z Ursynowa, uczestnik poprzedniej edycji zawodów.

  Jak przyznają organizatorzy, nie chodzi tylko o popularyzację szachów, ważna jest również promocja aktywnego spędzania czasu. Sport może być wyzawniem umysłowym, wyzwaniem dla każdego.

  - Wystartować mogą wszyscy. Zastosowaliśmy system z ograniczeniem czasowym, żeby cały turniej zamknąć w konkretnej ramie. Nie ma jednak powodu do obaw, to sprawdzona forma – mówi Kamila Jarmużyńska, współorganizatorka turnieju.

  Terminarz:

  • godz. 9:00 – 9:45 - osobiste potwierdzenie uczestnictwa w turnieju
  • godz. 10:00 – otwarcie turnieju
  • godz. 10:05 – 14:35 - rundy I - VII
  • godz. 14:55 – uroczyste zakończenie turnieju, wręczenie nagród  

  Zawodnicy startują w dwóch kategoriach – open oraz dzieci do 14. roku życia. Udział w turnieju może wziąć maksymalnie 100 osób, warto pamiętać, że decydująca jest kolejność zapisów. Ostatnie zgłoszenia będą przyjmowane 1 grudnia, aby dokonać rejestracji trzeba wejść na chessarbiter.com lub wysłać e-mail na adres kjarmuzynska@gmail.com. Wystarczy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz kategorię, w której planuje się wystartować. Udział w turnieju jest bezpłatny. Haloursynow.pl objęło wydarzenie patronatem medialnym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1131 sekundy
  REKLAMA