REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 czerwca 2014, 22:15 komentarzy 8

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Spotkanie w sprawie Targowiska na Dołku

  Spotkanie w sprawie Targowiska na Dołku (Apacz)

  Gdzie ma się przenieść bazarek "Na dołku"? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć radni dzielnicowi, przedstawiciele miasta oraz mieszkańcy zainteresowani tematem.  

  Joanna Tymińska dyrektor miejskiego Biura Funduszy Europejskich i Działalności Gospodarczej przedstawiła pięć propozycji tymczasowych lokalizacji bazarku: parking przy al. KEN/Ciszewskiego, naprzeciwko budynku straży pożarnej, bazar za Megasamem, boiska przy UCSiR oraz al. KEN przy Polaka. Ta ostatnia lokalizacja dominuje w ostatnich wypowiedziach kupców z bazarku. Ale też wzbudza najwięcej kontrowersji. Dlaczego?

  Mieszkańcy okolicznych bloków nie chcą przed swoimi oknami bazaru - nawet tymczasowo.

  - W weekendy samochody dostawcze potrafią już przyjeżdżać o godzinie 4:00 rano. My mamy prawo do spokoju i wypoczynku. Zresztą nie wyobrażamy sobie tego jak na terenie zielonym miałby zmieścić się cały bazar. Zniwelują górkę? Będziemy protestować - mówi mieszkanka ulicy Polaka, Iwona Wesołowska.

  Przeciwniczką utworzenia bazarku przy Polaka jest także radna Barbara Rylska z PiS, mieszkanka tej ulicy.

  - Nie rozumiem dlaczego kupcy z bazaru podejmowali jakieś działania dotyczące tego terenu bez porozumienia z mieszkańcami? Nie dopuścimy do tego, aby przed naszymi oknami było gwarno. Czy kupcy mają zamiar przeprowadzić konsultacje? - pytała Rylska.

  Podobnego zdania był prezes spółdzielni mieszkaniowej "Na Skraju".

  - Administruję budynkami przy Polaka od lat i cała sytuacja wzbudza moje zaniepokojenie. Trudno doszukać się w całej sytuacji pozytywów - mówił prezes Marek Jaroszkiewicz.

  Kupcy uważają jednak, że przeniesienie bazaru na teren wzdłuż al. KEN przy Polaka to najlepsze tymczasowe rozwiązanie.

  - Wszystkie pozostałe lokalizacje zwyczajnie nam nie odpowiadają. Przy Megasamie wszyscy kupcy się nie pomieszczą. Lokalizacja KEN i Ciszewskiego odpada, bo handel mógłby się tam odbywać tylko w weekendy. Teren przy straży pożarnej będzie dzierżawiony na bazę dla pracowników, którzy zbudują Południową Obwodnicę Warszawy. Boiska przy UCSiR być może nie są złą propozycją, ale mają podstawową wadę - brakuje tam porządnego węzła komunikacyjnego - tłumaczył Piotr Karczewski, prezes Stowarzyszenia Kupców - Inwestorów Targowiska na Dołku.

  - Na Dniach Ursynowa przeprowadzaliśmy ankietę, w której prosiliśmy mieszkańców o wskazanie najlepszej tymczasowej lokalizacji bazarku. Zdecydowana większość osób była za lokalizacją wzdłuż al. KEN przy Polaka - mówił Karczewski.

  Jego argumenty nie trafiały jednak do obecnych na spotkaniu mieszkańców bloków przy ul. Polaka. 

  Prezes bazarku zastanawia się nad przeprowadzeniem konsultacji społecznych ze wszystkimi mieszkańcami budynków przy planowanej lokalizacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~radic 8 ponad rok temuocena: 0% 

   ~ radic Jestem za usytuowaniem czasowo bazarku na wyznaczonym miejscu, gdyż może to uchroni ten właśnie teren przed totalnym zanieczyszczaniem go przez pijaków, psów i bezdomnych, co może tworzyć zarazy i LEPSZY BAZAREK NIŻ DOTYCHCZASOWY SYF. PO II-gie; pobliski teren do przetransportowania handlarzy, może nie zniechęci ich i przyczyni się do jego trwania, mieszkam przy ul. Polaka1, innych też przekonuję do wspierania tego m-sca, w końcu i tak bazarek nam zredukowano do minimum, inne dzielnice dbają o swoje bazarki i je zachowują mimo różnych trudności. Nie muszę chyba uświadamiać jak korzystny -potrzebny jest i jaka jest różnica zakupów w nim , a w marketach. Ci nawet młodzi, co już tu nie mieszkają, przyjeżdżają na zakupy i chwalą nasz bazarek, będę wspierać i namawiam innych również do tego, by wspierali, aby w pobliżu został, a handlarzy też wesprzyjmy i wspomóżmy w razie potrzeby, zadbajmy o nas, a puki co skwer i zieleń pijakom, psom i bezdomnym służą

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Wawapixel :) 7 ponad rok temuocena: 25% 

   Ciekawe ilu mieszkańców Polaka robi co tydzień zakupy na Bazarku :), a PIS jak zwykle nie wie co robi, na dniach Ursynowa zbierali podpisy pod petycją w sprawie ochrony Bazarku, teraz wychodzi, że zbierali je sami przeciw sobie :).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gonzo 6 ponad rok temuocena: 73% 

   A dlaczego nie na przy ul.Polaka? Bo co? bo hałas pod domem? bo nieciekawy widok? Bo brudno? Typowe myślenie obrońców dotychczasowej lokalizacji bazarku. Tak walczą żeby lokalizacji nie zmieniać bo dobry dojazd, bo się człowiek przyzwyczaił itd. ale jak jest propozycja by lokalizcja była prawie identyczna to nagle sprzeciw. Wyobraźcie sobie ,że w tej chwili bazarek też jest pod czyimiś oknami, komuś hałasuje w weekendy i utrudnia wyjazdy z parkingu i może takie osoby też nie chcą aby ten bazarek został tu gdzie jest teraz a chcą tak samo jak wy trochę spokoju. Bazarek powinien być tam gdzie dla nikogo nie będzie uciążliwy a do dojazdu każdy się przyzwyczai.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek 5 ponad rok temuocena: 100% 

   I jeszcze jedno - w artykule (tym i w poprzednich) powtarza Pani bardzo częsty niestety błąd. "Polak" to nie nazwisko, tylko przydomek, uzupełnienie imienia nadane polskiemu podróżnikowi przez Włochów. Nazywanie ulicy "ulica Polaka" to trochę tak, jakby ul. Jana Pawła II nazywać "ul. Drugiego" albo ul. Bolesława Śmiałego nazywać "ul. Śmiałego".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~REDAKCJA 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Tu też ma Pan pewnie rację, ale w powszechnym użyciu funkcjonuje jednak "Polaka" - tak jest nawet na mapach. Obiecujemy używać także pełnej nazwy: Benedykta Polaka. Pozdrawiamy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Zgadza się - niestety nawet na tablicach z numerami bloków, nazwa ulicy zapisywana jest w tej formie. Cóż - nawet urzędnicy niewiele wiedzą o patronie ulicy :( Ale fajnie, gdyby - m.in. dzięki Państwu - udało się to zmienić. A swoją drogą - może artykuł o częstych potocznych błędach w nazwach ursynowskich ulic? Ul. "Braci" Stryjeńskich (!!!), ul. Płaskowicka, ul. Polaka. Pewnie jeszcze by się trochę znalazło. A generalnie - przedstawienie postaci patronów ulic też byłoby przydatne :) pozdrawiam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek 2 ponad rok temuocena: 100% 

   "Z resztą", "na przeciwko"??? Pani Agnieszko - błędy ortograficzne? Wstyd!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~REDAKCJA 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Ma Pan rację - poprawione. Dziękujemy!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7041 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021