REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Posiadanie prawa jazdy kategorii B to nie tylko duże udogodnienie na co dzień, ale również dodatkowa umiejętność, jaką wpisać możemy w CV starając się o wymarzoną pracę. Warto wiedzieć, że już od kilku lat nie obowiązuje rejonizacja, jeśli chodzi o wybór Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, w którym zdawać będziemy egzamin.

  W mniejszym mieście łatwiej?

  Już od kilku lat egzamin na prawo jazdy można zdawać w dowolnym ośrodku ruchu drogowego, niezależnie od miejsca zameldowania. Jest to duże udogodnienie dla osób, które np. studiują lub pracują poza miastem rodzinnym i kurs realizują w innych miejscowościach. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli chodzi o egzamin teoretyczny, to nie ma większej różnicy czy odbywa się on w niewielkiej miejscowości, czy też dużym mieście wojewódzkim. Nieco inaczej jest z egzaminem praktycznym – przy dużej ilości skomplikowanych skrzyżowań, intensywnym ruchu drogowym wraz z tramwajami oraz innymi utrudnieniami zaliczenie takiego sprawdzianu często okazuje się problemem. Niektórzy decydują się więc na zdawanie egzaminu praktycznego w małych miastach, gdzie tego typu trudności jest znacznie mniej. Czy to rozsądne rozwiązanie?

  Co zrobić, aby zdać egzamin w Warszawie?

  Mogłoby się wydawać, że podejście do praktycznego egzaminu na prawo jazdy w niewielkiej miejscowości to rozwiązanie idealne. Wystarczy tylko umówić się na kilka godzin jazdy doszkalającej z lokalnym instruktorem, aby poznać nieco miasto i najtrudniejsze skrzyżowania, a tym samym dodatkowo sobie całe zadanie ułatwić. Niektórzy rzeczywiście decydują się na ten krok, co jednak wiąże się z pewnymi niedogodnościami – przede wszystkim należy do nich konieczność dotarcia do miasta, w którym egzamin będzie się odbywał, i oczywiście poświęcenia odpowiednio dużo czasu i pieniędzy na jazdy doszkalające. Czy da się prościej? Oczywiście – egzamin równie dobrze można zaliczyć pozytywnie w jednym z warszawskich ośrodków ruchu drogowego, trzeba się tylko do niego odpowiednio przygotować.

  Szkoła jazdy to podstawa

  W Warszawie funkcjonują aż trzy ośrodki ruchu drogowego – na ulicy Odlewniczej 8, Powstańców Śląskich 127 (oddział Bemowo) oraz na Radarowej 1 (oddział Okęcie). Aby mieć pewność, że zdamy w którymś z nich egzamin praktyczny na prawo jazdy, należy wybrać dobrą szkołę.

  Pod uwagę warto wziąć kompetencje instruktorów, ich doświadczenie oraz nastawienie do kursantów – jest to ważne ze względu na fakt, że stresująca atmosfera podczas jazdy bardzo często nie sprzyja skupieniu i dodatkowo może zniechęcać kursanta do zadawania pytań niezbędnych podczas nauki. Można też kierować się lokalizacją - szkoła nauki jazdy na Radarowej, a więc położona nieopodal jednego z warszawskich WORD-ów również może okazać się zaletą. Warto jednak pamiętać, że to praktyka czyni mistrza – lekcje jazdy pod okiem doświadczonego instruktora udzielającego cennych wskazówek pozwalają doskonalić zdobywane umiejętności i wypracować prawidłowe przyzwyczajenia za kółkiem, które będą z pewnością przydatne podczas egzaminu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2407 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019