REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. pasowe)

  Znalezienie taniego mieszkania w Warszawie z pewnością nie jest prostym zadaniem, choć już na pierwszy rzut oka możemy wyróżnić dzielnice, w których będziemy mieli na to największą szansę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą się dowiedzieć o tym, ile trzeba zapłacić za metr kwadratowy w danej dzielnicy Warszawy.

  Najdroższe i najtańsze dzielnice Warszawy

  Jeżeli chodzi o najdroższą dzielnicę w Warszawie, to niezmiennie od bardzo wielu lat króluje Śródmieście. Za jeden m.kw. w centrum stolicy przyjdzie nam zapłacić nawet 14 000 zł/mkw. Nieco taniej jest na Żoliborzu (10 700 zł/mkw) i Mokotowie (9 600 zł/m.kw.). Bardzo wysoko plasuje się również Ochota (9 500 zł/m.kw.) i Ursynów (9 800 zł/m.kw.).

  Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco gotówki, muszą szukać mieszkania w zdecydowanie bardziej oddalonych od centrum dzielnicach. Najtańsze lokum kupimy na Białołęce (6 300 zł/m.kw.) i Wawrze (7000 zł/m.kw.).

  Jaki potrzebujemy wkład finansowy?

  Pamiętać należy o tym, że ceny za metr kwadratowy na rynku pierwotnym są zdecydowanie niższe niż ceny na rynku wtórnym. Kupując nowe mieszkanie w Warszawie bezpośrednio od dewelopera, należy liczyć się nie tylko z kupnem lokum, ale również wydatkami związanymi z jego urządzeniem i wyposażeniem. Szacunkowo przyjmuje się, że standardowy remont to wydatek rzędu około 800-1200zł za m.kw. - choć są to kwoty mocno szacunkowe. Do tych cen doliczyć trzeba także zakup mebli i niezbędnego sprzętu RTV-AGD.

  Lokalizacja i standard mieszkania

  Na cenę mieszkania w Warszawie w dużej mierze wpływa lokalizacja oraz standard jego wykończenia. W dzisiejszych czasach deweloperzy budując mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach, stawiają przede wszystkim na nieruchomości w wyższym standardzie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się luksusowe apartamenty, które po dłuższej przerwie ponownie powróciły do mody. Jeżeli chodzi o obrzeża miasta Warszawa, to bardzo rzadko stawia się tam luksusowe apartamentowce.

  Różnorodność cen

  Każdy kto na bieżąco śledzi rynek nieruchomości w Warszawie bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że ceny są dość zróżnicowane. W ostatnim czasie zdecydowanie największą uwagę inwestorów przyciąga Wola, która niewątpliwie jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic. Co warte podkreślenia uwagi na Woli spotkać można inwestycje wielopłaszczyznowe. Możemy znaleźć tutaj nie tylko osiedla mieszkaniowe, ale również ogromne przestrzenie biurowe i budynki użyteczności publicznej. Ceny mieszkań także są bardzo zróżnicowane. Przy rondzie Daszyńskiego (okolice zagłębia biurowego) w nowo powstałych inwestycjach za mkw przyjdzie nam zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych, a zaledwie dwa kilometry dalej (na Odolanach), można kupić atrakcyjne mieszkanie za mniej niż 7 000 zł/m.kw.

  Stabilne ceny mieszkań w Warszawie

  Od kilu lat możemy zaobserwować stabilizację cen mieszkań w stolicy. Warto wspomnieć o tym, że obserwowane wahania średniej ceny transakcyjnej za mieszkania, wynikają tak naprawdę głównie ze zmiany struktury próbki statystycznej niż realnej zmiany wartości poszczególnych nieruchomości. Z praktycznego punktu widzenia stabilizacja cen wynika z tego, że w danym okresie sprzedaje się tańsze lub droższe mieszkania.

  Z najnowszych statystyk wynika, że mediana ceny mkw mieszkania w Warszawie od 2013 roku waha się na poziomie od 7 000 do 7 500 zł. Najwięksi specjaliści od rynku nieruchomości szacują, że w najbliższym czasie w dalszym ciągu utrzymywać będzie się stabilizacja cen. Czynniki, które wpływają zarówno na wzrost cen nieruchomości, jak i również na ich spadek cały czas się równoważą. Jedynie jakieś większe zmiany (np. znaczący wzrost stóp procentowych) może doprowadzić do większych spadków.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1176 sekundy
  REKLAMA