REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. pasowe)

  Znalezienie taniego mieszkania w Warszawie z pewnością nie jest prostym zadaniem, choć już na pierwszy rzut oka możemy wyróżnić dzielnice, w których będziemy mieli na to największą szansę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą się dowiedzieć o tym, ile trzeba zapłacić za metr kwadratowy w danej dzielnicy Warszawy.

  Najdroższe i najtańsze dzielnice Warszawy

  Jeżeli chodzi o najdroższą dzielnicę w Warszawie, to niezmiennie od bardzo wielu lat króluje Śródmieście. Za jeden m.kw. w centrum stolicy przyjdzie nam zapłacić nawet 14 000 zł/mkw. Nieco taniej jest na Żoliborzu (10 700 zł/mkw) i Mokotowie (9 600 zł/m.kw.). Bardzo wysoko plasuje się również Ochota (9 500 zł/m.kw.) i Ursynów (9 800 zł/m.kw.).

  Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco gotówki, muszą szukać mieszkania w zdecydowanie bardziej oddalonych od centrum dzielnicach. Najtańsze lokum kupimy na Białołęce (6 300 zł/m.kw.) i Wawrze (7000 zł/m.kw.).

  Jaki potrzebujemy wkład finansowy?

  Pamiętać należy o tym, że ceny za metr kwadratowy na rynku pierwotnym są zdecydowanie niższe niż ceny na rynku wtórnym. Kupując nowe mieszkanie w Warszawie bezpośrednio od dewelopera, należy liczyć się nie tylko z kupnem lokum, ale również wydatkami związanymi z jego urządzeniem i wyposażeniem. Szacunkowo przyjmuje się, że standardowy remont to wydatek rzędu około 800-1200zł za m.kw. - choć są to kwoty mocno szacunkowe. Do tych cen doliczyć trzeba także zakup mebli i niezbędnego sprzętu RTV-AGD.

  Lokalizacja i standard mieszkania

  Na cenę mieszkania w Warszawie w dużej mierze wpływa lokalizacja oraz standard jego wykończenia. W dzisiejszych czasach deweloperzy budując mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach, stawiają przede wszystkim na nieruchomości w wyższym standardzie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się luksusowe apartamenty, które po dłuższej przerwie ponownie powróciły do mody. Jeżeli chodzi o obrzeża miasta Warszawa, to bardzo rzadko stawia się tam luksusowe apartamentowce.

  Różnorodność cen

  Każdy kto na bieżąco śledzi rynek nieruchomości w Warszawie bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że ceny są dość zróżnicowane. W ostatnim czasie zdecydowanie największą uwagę inwestorów przyciąga Wola, która niewątpliwie jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic. Co warte podkreślenia uwagi na Woli spotkać można inwestycje wielopłaszczyznowe. Możemy znaleźć tutaj nie tylko osiedla mieszkaniowe, ale również ogromne przestrzenie biurowe i budynki użyteczności publicznej. Ceny mieszkań także są bardzo zróżnicowane. Przy rondzie Daszyńskiego (okolice zagłębia biurowego) w nowo powstałych inwestycjach za mkw przyjdzie nam zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych, a zaledwie dwa kilometry dalej (na Odolanach), można kupić atrakcyjne mieszkanie za mniej niż 7 000 zł/m.kw.

  Stabilne ceny mieszkań w Warszawie

  Od kilu lat możemy zaobserwować stabilizację cen mieszkań w stolicy. Warto wspomnieć o tym, że obserwowane wahania średniej ceny transakcyjnej za mieszkania, wynikają tak naprawdę głównie ze zmiany struktury próbki statystycznej niż realnej zmiany wartości poszczególnych nieruchomości. Z praktycznego punktu widzenia stabilizacja cen wynika z tego, że w danym okresie sprzedaje się tańsze lub droższe mieszkania.

  Z najnowszych statystyk wynika, że mediana ceny mkw mieszkania w Warszawie od 2013 roku waha się na poziomie od 7 000 do 7 500 zł. Najwięksi specjaliści od rynku nieruchomości szacują, że w najbliższym czasie w dalszym ciągu utrzymywać będzie się stabilizacja cen. Czynniki, które wpływają zarówno na wzrost cen nieruchomości, jak i również na ich spadek cały czas się równoważą. Jedynie jakieś większe zmiany (np. znaczący wzrost stóp procentowych) może doprowadzić do większych spadków.

  Artykuł załadowany: 0.3769 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021