REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lutego 2019, 11:32 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (PAAR)

  Pływanie to jeden z najprzyjemniejszych sportów, doskonale wpływający na rozwój i zdrowie człowieka. To również podstawa bezpiecznej zabawy, zwłaszcza podczas wakacji, które chętnie spędzamy nad różnego rodzaju zbiornikami wodnymi, szukając w nich ochłody. Zanim jednak rzucimy się na głęboką wodę - koniecznie podszkólmy się w pływaniu, korzystając z krytych basenów oraz fachowej opieki ratowników i profesjonalnych instruktorów. Dlaczego warto pływać i które baseny w Warszawie warto odwiedzić?

  Zalety pływania

  Regularne pływanie wspomaga zrównoważony rozwój całego organizmu u dziecka, pomaga w budowaniu odporności i przekłada się pozytywnie na zdrowie w późniejszych latach życia. Zgodnie z maksymą "czym skorupka za młodu nasiąknie..." - naukę pływania warto rozpocząć jak najwcześniej. Dziecko, które umie pływać będzie nie tylko zdrowsze, ale również bezpieczniejsze.

  Pływanie ma pozytywny wpływ na układ oddechowy, zwiększając wydolność płuc, pobudza układ krążenia, doskonale wpływa na stawy oraz poprawia naszą kondycję i wytrzymałość, gibkość i koordynację ruchową. Ponadto pływanie to dyscyplina sportu angażująca całe ciało, a co za tym idzie - doskonale wpływająca na jego wygląd, ułatwiająca zachowanie szczupłej i ładnie umięśnionej sylwetki. Co jeszcze? Pływanie to świetny sposób na redukcję stresu, odprężenie i relaks. Skoro wiemy już, co może dać nam pływanie - wybierzmy basen i... po prostu chodźmy popływać.

  Baseny w Warszawie - do wyboru, do koloru

  Mieszkańcy stolicy mogą wybierać spośród kilkudziesięciu obiektów sportowych, w których znajdują się mniejsze lub większe baseny. Na każdym z nich, nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy. Na wybranych basenach można skorzystać dodatkowo z zajęć nauki pływania organizowanych przez cieszącą się ogromnym zaufaniem Polską Akademią Aktywnego Rozwoju (PAAR). Doświadczeni instruktorzy i trenerzy uczą dzieci i dorosłych - skutecznie i z uśmiechem, w niewielkich grupkach, które gwarantują maksymalny komfort i bezpieczeństwo każdego uczestnika kursu.

  Oto kilka nowoczesnych basenów, gwarantujących wysoki standard, doskonale wyposażonych i dostosowanych do potrzeb zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  Basen na Kabatach

  Kryta pływalnia na Kabatach to element Zespołu Obiektów Sportowych "Moczydło", znajdującego się pod skrzydłami Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Nowoczesny basen AquaRelaks, z doskonałej jakości wyposażeniem oraz elegancko i funkcjonalnie zagospodarowaną przestrzenią dodatkową, w której znajdują się nie tylko wygodne szatnie, ale również sklep sportowy - to idealne miejsce do nauki pływania oraz komfortowe warunki do wypoczynku w wodzie. W obiekcie znajdują się dwie niecki: główna (o rozmiarach: 25 m x 16 m, z sześcioma torami i głębokości od 1,2 do 1,8 m) oraz rekreacyjna (o rozmiarach: 8 m x 5 m i głębokości 1 m), a także zjeżdżalnia wodna, jacuzzi, gejzer i masaże podwodne oraz sauny (fińska i rzymska).

  Basen jest czynny w godzinach: 6.30 - 22 (od poniedziałku do piątku) oraz 8 - 21 (w weekendy). Godziny otwarcia w okresie wakacji oraz dostępność dodatkowych atrakcji (zjeżdżalni oraz saun) podane są na stronie internetowej obiektu. Na basenie Aqua Relaks PAAR prowadzi regularne zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Kursy są dopasowane do indywidualnych potrzeb i umiejętności ich uczestników. 

  Basen "Koncertowa" na Ursynowie

  Zespół Obiektów Sportowych "Koncertowa" to kolejny basen znajdujący się w zasobach UCSiR. To nowoczesna kryta pływalnia, z pojedynczą niecką o rozmiarach 25 m x 12,5 m, głębokością od 1 do 1,6 m i z sześcioma torami. To obiekt cieszący się ogromną popularnością ze względu na najwyższej jakości wyposażenie, przestronność i czystość oraz doskonałą lokalizację (blisko stacji metra Ursynów).

  Z basenu Koncertowa" można korzystać od 6 do 22 (od poniedziałku do piątku) oraz od 8 do 20 (w soboty i niedzielę). W budynku znajdziemy również barek i sklepik sportowy, a  na terenie obiektu - duży, oświetlony parking. Tutaj również PAAR prowadzi regularne zajęcia z nauki i doskonalenia pływania dla różnych grup wiekowych (zobacz szczegóły: https://paar.edu.pl/basen-koncertowa). 

  Basen "Hirszfelda" na Ursynowie

  To jeden z cieszących się najlepszymi opiniami basenów w regionie, znajdujący się ,podobnie jak dwa wyżej wymienione, w zasobach UCSiR. Nowoczesny, czysty i świetnie wyposażony obiekt, z przestronnymi szatniami i profesjonalną obsługą. Basen "Hirszfelda" jest dobrze zlokalizowany - znajduje się nieopodal stacji metra Imielin, co podnosi dodatkowo jego atrakcyjność. W obiekcie znajduje się pojedyncza niecka basenowa, o wymiarach 25 m x 12,5, z sześcioma torami i o głębokości od 1 do 1,6 m.

  Na pływalni można również skorzystać z długiej zjeżdżalni (ślizg o długości 85 metrów) oraz jacuzzi i hydromasażu. Basen czynny jest w godzinach 6-22 (w tygodniu) i 8-20 (w weekendy). Na basenie "Hirszfelda" można skorzystać z kursów nauki i doskonalenie pływania (zobacz więcej: https://paar.edu.pl/basen-ursynow) prowadzonych przez instruktorów i trenerów PAAR. 

  Pływalnia OSiR Włochy

  OSiR Włochy to kompleks obiektów sportowych, w których skład wchodzi m.in. jeden z najlepszych basenów w Warszawie. Kryta pływalnia, zlokalizowana niedaleko lotniska Okęcie, wyróżnia się na tle innych tego typu kompleksów różnorodnością oferty. Pod dachem znajduje się zarówno basen sportowy (o wymiarach 25 m x 12,6 m i głębokości od 1,45 do 1,80 m), jak i basen rekreacyjny (o nieregularnym kształcie i głębokości 1,25 m) oraz brodzik (o wymiarach 12,6 m x 6 m i  głębokości od 1 do 1,3 m).

  To idealne warunki do komfortowej i bezpiecznej nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Regularne zajęcia w tym obiekcie prowadzi PAAR. Na osoby chcące wypocząć w wodzie czekają w OSiR Włochy wanny z jacuzzi oraz rozmaite masaże wodne.  Z pływalni można korzystać w godzinach: od 6 do 22  w tygodniu i od 8 do 22 weekendy.

  Basen w Śródmieściu

  Jeżeli nie chcemy krążyć po Warszawie w poszukiwaniu basenu - możemy skorzystać z tego znajdującego się w Śródmieściu. Ośrodek Grzybowska ma w swoich zasobach m.in. sportowy basen - dobrze wyposażony, nowocześnie urządzony i czysty. Niecka basenowa ma wymiary 25 m x 11,5 m i jest podzielona na 5 szerokich torów, dzięki czemu z pływalni może równocześnie bezpiecznie i komfortowo korzystać do 35 osób. Głębokość basenu waha się od 1,35 m do 1,8 m. Pływalnia czynna jest w godzinach: 6.30 - 21.30 (od poniedziałku do piątku) i 7.30 - 19 (w weekendy). 

  Kolejnym basenem w Śródmieściu jest basen w zespole obiektów sportowych OSIRu Polna przy ulicy Polnej nieopodal stacji metra Politechnika. Pływalnia może się pochwalić 25 metrowym sześciotorowym basenem, uwielbianą przez dzieci zjeżdżalnią oraz brodzikiem z gejzerem do nauki pływania i zabawy dla najmłodszych dzieci. Poz tym obiekt wyposażony jest w jacuzzi oraz saunę parową i fińską. Basen czynny jest codziennie w godzinach: od 6 do 23.

  Pływalnia OSiR Praga Południe

  Świetne warunki do nauki pływania PAAR gwarantuje również na 2 basenach należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga Południe. Pływalnia Wodnik znajdująca się przy ul. Abrahama 10 składa się z basenu sportowego oraz niecki rekreacyjnej, zjeżdżalni, jacuzzi oraz sauny. Dużym atutem pływalni Wodnik jest duży bezpłatny parking na 70 miejsc samochodowych. Basen czynny jest od poniedziałku do piątku: 06:00 – 22:00 i w weekendy od 07:00 – 22:00

  Druga pływalnia na Pradze Południe gdzie instruktorzy PAAR uczą pływać nosi wdzięczną nazwę „Szuwarek” mieści się tuż przy ulicy Kwatery Głównej 13. Pływalnia dysponuje dwiema nieckami basenowymi. Jednej sportowej o wymiarach 25 x 12,5 m. i głębokości 1,8 – 1,2 m. i drugiej rekreacyjnej o wymiarach 17 x 8 m. i głębokości 0,85 – 1,15 m. przeznaczonej do nauki pływania oraz zajęć terapeutycznych. Basen również otwarty jest od poniedziałku do piątku: 06:00 – 22:00 i w weekendy od 07:00 – 22:00 

  Przeczytaj więcej o basenach na Pradze Południe: https://paar.edu.pl/basen-praga-poludnie

  Gotowi, by wybrać basen i... rozpocząć przygodę z nauką pływania?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maruda 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Hirszfelda - nowoczesny???!!! Byliście tam?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.335 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020