REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dobrze oświetlone wnętrze to podstawa, jeśli chcemy w nim prawidłowo funkcjonować. Zbyt słabe lub zbyt mocne światło męczy wzrok oraz niejednokrotnie utrudnia bądź nawet uniemożliwia wykonanie wielu czynności. Aby tego uniknąć, konieczny jest wybór odpowiedniego typu oświetlenia. Dziś przyjrzymy się bliżej plafonom sufitowym. Czym one są? Gdzie warto je zamontować?

  Plafon sufitowy — co to jest?

  Każdy z nas ma inne potrzeby i upodobania, co bardzo często przekłada się na wyposażenie własnego mieszkania. Sklepy oświetleniowe są tego świadome, dlatego też znajdziemy w nich przeróżne formy oświetlenia, które z łatwością dopasujemy do każdego pomieszczenia. Jednymi z nich są plafony sufitowe, czyli lampy w całości przylegające do powierzchni sufitu.

  Klasyczne modele plafonów sufitowych charakteryzują się płaskim kloszem, który całkowicie zakrywa źródło światła. Dziś jednak nie jest to jedyny dostępny wariant. Okrągłe, kwadratowe bądź kanciaste, całkowicie gładkie czy z przeróżnymi zdobieniami, a nawet ze zwisającymi kryształkami czy dodatkowym, ozdobnym abażurem. Nie muszą to być również tradycyjne modele zasilane klasycznymi żarówkami — w sprzedaży znajdziesz także plafony LED.

  Gdzie warto zamontować plafon?

  Duża rozpiętość sprzedawanych modeli sprawia, że mogą być one wykorzystane niemal w każdej przestrzeni mieszkalnej. Wiele zależy od Twoich preferencji, ale ważna jest również sama praktyczność oświetlenia. Gdzie więc najlepiej się on sprawdzi?

  Plafon łazienkowy — niemal konieczność w każdym mieszkaniu

  Najpopularniejszym wyborem wydają się plafony do łazienki. Nic w tym dziwnego, gdy przyjrzymy się właściwościom tego typu oświetlenia. Plafon łazienkowy charakteryzuje się podwyższoną szczelnością IP, dzięki czemu nie ulega uszkodzeniom mimo panującej w tym pomieszczeniu wysokiej temperatury i dużej wilgotności. Jest świetnym źródłem głównego światła w łazienkach, szczególnie tych o niewielkim metrażu.

  Plafony sufitowe LED: wygodne rozwiązanie do kuchni

  Podobnie jak w łazience, tak i w kuchni mogą pojawiać się wysokie temperatury i duża wilgotność — a wszystko za sprawą gotowania. Aby odpowiednio oświetlić tę przestrzeń, warto sięgnąć po plafon LED sufitowy o wysokim wskaźniku szczelności IP. 

  Plafon do salonu: hit czy kit?

  Salon bardzo często stanowi największe pomieszczenie w całym mieszkaniu, jednak nie jest to regułą. Niewielkie metrażowo pokoje dzienne wymagają oświetlenia, które nie będzie dodatkowo zabierało już i tak niewielkiej przestrzeni. Przydatne mogą się okazać ozdobne plafony do salonu, które swoimi małymi wymiarami doskonale wpasują się do tego typu przestrzeni. Plafon drewniany, plafon czarny, a może z gustownymi kryształkami? Wystarczy, że sięgniemy po model dopasowany do pozostałej aranżacji wnętrza, a salon będzie równie estetyczny, co praktyczny.

  Plafon zewnętrzny z czujnikiem ruchu — idealny pod drzwi wejściowe

  Typ oświetlenia, jakim są plafony, świetnie sprawdza się także na zewnątrz budynku. Jego montaż np. tuż przed drzwiami wejściowymi do domu czy przed garażem pozwala na lepsze oświetlenie tych części podwórka. Co więcej, plafon z czujnikiem ruchu włączy się zawsze wtedy, gdy ktoś pojawi się w jego zasięgu. Będzie to niezwykle praktyczne w życiu codziennym domowników, jak również będzie stanowiło doskonały odstraszacz dla potencjalnych włamywaczy, gdyż zapalające się światło obudzi czujność właścicieli posesji.

  Plafon sufitowy LED czy klasyczny, okrągły bądź kwadratowy, gładki lub ozdobny — wybór jest przeogromny, w związku z czym łatwo dopasować odpowiedni model do danego pomieszczenia. Warto pamiętać jedynie o odpowiednio dobranej mocy i wymiarach, a zakup będzie z pewnością udany.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3795 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022