REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lipca 2020, 09:12 komentarzy 57

  (facebook.com/bazareknadolku)

  Pomysł zmiany lokalizacji bazarku "Na Dołku" wywołał burzę. Propozycja radnego Otwartego Ursynowa, by przenieść go w okolice Natpollu jest ostro krytykowana przez opozycyjnych radnych z Projektu Ursynów.

  Plan zakładał, że po zakończeniu budowy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy bazarek "Na Dołku" wróci na stare miejsce, czyli skrzyżowanie al. KEN z ul. Braci Wagów. Piotr Skubiszewski, radny Otwartego Ursynowa, zaproponował ostatnio przeniesienie najpopularniejszego w dzielnicy targowiska w pobliże zbiegu ulic Rosoła i Płaskowickiej - obok Natpollu.

  Złamana obietnica?

  Pomysł rozgrzał ursynowskie fora internetowe do czerwoności. Ostro krytykują ją społecznicy związani z lokalnym stowarzyszeniem Projektem Ursynów, które nie wyobraża sobie bazarku w miejscu, gdzie planowano wrotkowisko i boisko w przyszłym Parku nad POW. Właśnie takich obiektów chcieli mieszkańcy podczas konsultacji społecznych dotyczących parku, przeprowadzonych w 2016 roku.

  - To jest łamanie ówczesnych ustaleń, dlatego ten pomysł jest ogromnym zaskoczeniem. Mieszkańcy już się wypowiedzieli i ustalona wówczas koncepcja powinna być wiążąca. Nie jest też prawdą, że bazarek obok Natpollu nie będzie uciążliwy. Mieszkańcy apartamentowca przy Lanciego są tym oburzeni. Kupowali mieszkania z myślą, że nie będą mieli pod oknami bazarku, a teraz chce im się go zbudować. Innym z kolei obiecano boisko i wrotkowisko - mówi Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów.

  powyżej: zrzut z koncepcji Parku nad POW w okolicy Natpollu, K. Łowicka 2016, źródło: urząd dzielnicy. Naniesienia graficzne od redakcji

  Radnego wspierają w mediach społecznościowych mieszkańcy, którzy jak łatwo się domyślić nie wyobrażają sobie nowej lokalizacji bazarku. - Zaraz obok Natpollu jest budynek mieszkalny. Na pewno mieszkańcy byliby "wniebowzięci" mając pod domem coś takiego - napisał pan Igor.

  - Chamska zagrywka ignorująca konsultacje mieszkańców z 2016 r. W miejscu gdzie radny widzi teraz bazarek zaplanowane jest wrotkowisko i boiska. Nie zgadzam się by je pomijać - dodaje Hanna Wróbel.

  "Wyniki konsultacji to nie świętość"

  Projekt Ursynów przedstawił kontrpropozycję dla pomysłu Otwartego Ursynowa.

  - Ciekawym rozwiązaniem byłoby stworzenie tylko weekendowego targowiska na parkingu pod urzędem dzielnicy, gdzie jest mnóstwo miejsca, tuż obok znajduje się stacja metra, a w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma bloków. Z pewnością bazarek pod oknami urzędników byłby najlepiej sprzątanym targowiskiem w Warszawie - mówi radny Antosiuk.

  Dla Piotra Skubiszewskiego to pomysł z wielu względów nie do przyjęcia, mimo że jego ugrupowanie proponowało ratuszowy parking na tymczasową lokalizację bazarku już w 2017 roku, a sprzeciwiało się bazarkowi na pętli autobusowej przy Benedykta Polaka, gdzie istnieje do dziś.

  - Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Mamy teraz Ursynowskie Centrum Kultury oraz organizowane na parkingu cyklicznie Targi Zdrowej Żywności oraz Garażówki. Rozumiem, że jak ktoś z Lanciego dowiedział się o możliwości przesunięcia bazarku to pojawiły się emocje, ale można to wszystko dobrze zaprojektować. Poza tym wyniki konsultacji to nie świętość. Jak są racjonalne argumenty to należy je rozważyć - przekonuje Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  I tak jak jego adwersarz może liczyć na wsparcie podobnie myślących ursynowian. - Bardzo instrumentalne powoływanie się na konsultacje społeczne. Wręcz użyję słowa "manipulacja". Rozpoczynając budowę tunelu obiecywano, że bazarek powróci w stare miejsce i będzie miał zbudowaną całą nową infrastrukturę, która podniesie jakość techniczną i estetyczną bazarku. Mówienie dziś o weekendowym bazarku przed ratuszem to zaprzeczenie ówczesnym obietnicom i - co gorsza - jest to pierwszy krok do likwidacji miejsca na bazar na Ursynowie - komentuje pan Mikołaj.

  Kupcy milczą

  Kupcy nie zabierają w tej dyskusji głosu, przyznając jednocześnie, że są gotowi na przenosiny, ponieważ obszar przy ul. Braci Wagów, jest mniejszy od oczekiwanego. To zaledwie jedna czwarta dawnej powierzchni. Przy ul. Rosoła liczą na wygospodarowanie większej przestrzeni do handlu i parkowania samochodów.

  Nie złożyli jednak w tej sprawie żadnego oficjalnego wniosku. Czekają na propozycje ratusza. Ten z kolei daje zielone światło do zmian, ale czeka na... propozycje kupców.

  Mieszkańcy będą mogli szerzej zabrać głos podczas kolejnych konsultacji społecznych, które mają się odbyć w przyszłym roku. Zorganizuje je Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przed przygotowaniem ostatecznego projektu architektonicznego parku nad POW, którego częścią ma być bazarek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 229

  • 65
   BARDZO PRZYDATNY
  • 35
   ZASKOCZONY
  • 47
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 38
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  57Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bazarkowa 57 5 dni temu

   Wypisuje się tu wielu 'specjalistów' od bazarku, ale widać z kilometra, że pojęcia nie mają o sprawie. Po pierwsze - ja bazarek mam aktualnie pod oknami i w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Chodzimy tam po zakupy od lat i zakupiona żywność różni się znacząco od sklepowej. W odróżnieniu od rzeczonych 'specjalistów', ja znam swoich sprzedawców, wiem skąd przyjeżdżają [niektórzy z daleka] a z racji przyjacielskich relacji, wiem nawet jak wytwarzają część tego co kupuję. Odkąd mam bliżej siebie bazarek, znacznie rzadziej odwiedzam supermarkety. Wiem, że bazarek musi być przeniesiony - choćby dlatego, że ktoś już smakowity teren po pętli autobusowej kupił... i NIESTETY pierdyknie mi tam kolejny bloczek, z dobrodziejstwem inwentarza, kolejnymi autami do zaparkowania niewiadomogdzie..... i już mi się płakać chce. Wole bazarek.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynów 56 miesiąc temuocena: 0% 

   Mieszkam tu od 33 lat byłem może na tym padowiu z 5 razy syf syf i jeszcze raz syf lokalni producenci koledzy podwórka którzy jeżdżą na bronisze , tapczany fotele rodem ze wsi Martyniuk by coś znalazł dla siebie gacie koszulki itp najgorszy sort z Chin mięso latem sprzedawane bez chlodni razem z jajami much jaja wiejskie jak na wiejskie przystało każde takie samo i jednakowej wielkości gdzie to takie kury nioski są hehe sama chemia i nic poza tym smacznego

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yacenty 55 3 miesiące temuocena: 100% 

   za Megasamem był bazarek...I nie ma... I jakoś nikt nie protestował...Wojna o odtworzenie Bazarku na Dołku jest wyłącznie w interesie cwaniaczków pod dowództwem p. K. Tydzień prania szmalu i trochę handlu jabłkami w sobotę...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec lokalny 54 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Lokalni rolnicy.? A skąd oni przyjechali skoro całe rolnictwo jakie znajdowało się od miasteczka wilanow po zawady i kepe okrzewska zostało sprzedane i w 3/4 za budowane pozostała część jest ukierunkowana jest na ziemniaki i kapustę opryski reszta tych warzyw pochodzi z bronisz jabłka z grojca a majty i spodnie z Chin co tu wspierać?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 53 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Moze skorzystac z okazki i wreszcie wyrzucic ten syf z Ursynowa? Juz starczy tego brudu, smrodu i ogolnego syfu w centrum dzielnicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 52 5 miesięcy temuocena: 44% 

   Bazar jest potrzebny, w sklepach sama chemia i zdechłe warzywa i owoce

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkańcy okolic Bazarku z długim stażem 51 6 miesięcy temuocena: 35% 

   A my nie chcemy śmierdzącej autostrady z 6 pasami ruchu, 150- tysiącami pojazdów przejeżdżających w ciagu doby, spalin, drgań mechanicznych, ciągłych awarii i wypadków w tunelu i związanych z tym wielu problemów. Bazarek nam nie przeszkadza, kupujemy od wielu lat owoce i warzywa od lokalnych producentów żywności.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 50 6 miesięcy temuocena: 36% 

   Trzeba byli kupic mieszkanie gdzies indziej

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CarCar 49 5 miesięcy temuocena: 69% 

   Od lokalnych producentów kupujecie, ech naiwniacy. Autostrada, jak ją nazywacie, będzie 10 metrów pod ziemią. Proponuję tam również umieścić śmierdzący i pełen śmieci bazarek.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łotr23 48 6 miesięcy temuocena: 36% 

   Takie osoby, jak Antosiuk (faszysta), Pomianowski (człowiek z teflonu) chcą zniszczyć bazarek, bo ważniejsze są dla nich polityczne gierki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 47 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Najlepsze miejsce na bazarek to parking pomiędzy urzędem dzielnicy a nowo powstałym domem kultury. 1. Łatwa dostępność dla seniorów autobusem i metrem. 2. Utwardzona nawierzchnia i oświetlenie terenu- tylko namioty przenieść 3. Wreszcie przyjazne sąsiedztwo - urząd dzielnicy lubi bazarek od lat. 4. Zamkniecie parkingu zmusi interesantów do korzystania z transportu publicznego o co władzom miasta chodzi. 5. Pracownicy DK i urzędu zyskają możliwość zakupu produktów najwyższej jakości po atrakcyjnych cenach. 6. Placowe mogło by zasilić kasę dzielnicy, a nie firmę prowadzącą bazarek (zakładam że fachowcy z działu nieruchomości urzędu spokojnie mogliby administrować tym placem mając go tuż pod nosem) Czy ktoś widzi jakieś minusy? Jest konieczne, aby bazarek choć przez rok działał w najbliższym otoczeniu urzędu dzielnicy. Tylko w ten sposób władze mogą zrozumieć czym jest bazarek i zacząć podejmować racjonalne decyzje odnośnie jego dalszej lokalizacji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łotr23 46 6 miesięcy temuocena: 71% 

   Ci którzy zgłosili ten pomysł kilka lat temu powiedzieli, że to niemożliwe. Robią sobie jaja z mieszkańców. Kilka lat temu, takie rozwiązanie proponował Skubi, Bartek i Lenar. Hipokryzja w wykonaniu faszysty Antosiuka.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gregory 45 6 miesięcy temuocena: 61% 

   Wielu z nas lokalizacja tego tzw. bazarku nie odpowiada . Uprzejmie proszę tych, którzy go chcą o wskazanie miejsca zorganizowanie tego ,,szczęścia".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 44 5 dni temu

   'Wielu'.... a wielu jest potrzebny....

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 43 6 miesięcy temuocena: 56% 

   A moze tak mala ankiete (nawet w haloursynow.pl), czy bazarek jest wogole potrzebny na Ursynowie? Moze ten na Kabatach (Wawozowa) wystarczy, jak sie tam posprzata i odpowiednio zagospodaruje? NIech sprzedajacy placa za dzierzawe i po sprawie. Ilosc kupujacych zaswiadczy, czy rzeczywiscie jest bazarek potrzebny (ani prosto z pola, ani niskie ceny)...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 42 6 miesięcy temuocena: 39% 

   A tłumy klientów nie przekonują Cię?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 41 6 miesięcy temuocena: 68% 

   Boom... Jedz gów..o miliardy much nie mogą się mylić.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olszar 40 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Skubiszewski i te jego genialne pomysły . Co jeden to lepszy .Szkoda gadać. Mam pomysł . Pytanie gdzie mieszka ten Pan ?. To pod jego blokiem / domem/ segmentem proponuję zrobić bazarek. Kto jest za ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Władysław 39 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Ja już straciłem nadzieję w radnych i burmistrza Ursynowa. Popadłem w apatię. Jest mi już wszystko jedno. Napiszemy tu miliard słów, a i tak nikt na to nie zwróci żadnej uwagi. Zrobią z nami co będą chcieli.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 38 6 miesięcy temuocena: 45% 

   To sa komentarze pod artykulem a nie konsultacje spoleczne. Chcesz sie wypowiedziec to idz na jakies spotkanie gdzie bedzie o tym dyskusja.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skaj 37 6 miesięcy temuocena: 55% 

   Czy bazar na Ursynowie jest konieczny? Skoro ma być powodem wiecznych przepychanek i pyskówek, chyba nie ! W dobrze skomunikowanym z Ursynowem Konstancinie jest duże targowisko i do tego wiele tańsze.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tosika 36 6 miesięcy temuocena: 86% 

   Przenieść autostradę POW!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 35 6 miesięcy temuocena: 61% 

   nie chcę żadnych śmierdzących bazarków w okolicy

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aniaK 34 6 miesięcy temuocena: 68% 

   Szambelan wam pomoże. Lider demokratycznej opozycji musi mieć na względzie głownie dobro społeczne, musi wspierać dialog, tolerancję i społeczną empatie także dla biednych który robią zakupy w takich miejscach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Świetna_lokalizacja 33 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Rafik Trzaskowski kocha Bazarek na Dołku. Rozwodził się o nim na wiecach wyborczych, więc idealnym miejscem będzie Park Moczydełko, zwłaszcza, że po drugiej stronie Stryjeńskich jest drugi bazarek. Będzie duże Centrum Bazarowe.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 32 6 miesięcy temuocena: 56% 

   Chcecie śmierdzących bazarków to wracajcie do siebie na wiochę. Tutaj i tak nic nie kupicie od lokalnego rolnika tylko to samo co w marketach z bronisz.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartłomiej 31 6 miesięcy temuocena: 83% 

   No no.. na wsi to raczej nie śmierdzi. A że niektórzy próbują zaadoptować rozwiązania że widzi które tam są OK do miasta gdzie się nie sprawdzają to inny temat.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ixyz 30 6 miesięcy temuocena: 50% 

   kontra , jak czegoś nie wiesz to nie wypowiadaj sie ty @kurko wodna od siemiu bolesci

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad Natpolu 29 6 miesięcy temuocena: 64% 

   jak zwykle pada "wspaniały" pomysł" radnego Lenarczyka- szkoda, tylko, że ma pamięć krótką,( a może brak doinformowania), że mieszkańcy wokół Natpolu nie chcieli żadnego bazarku, a teraz wyskakuje jak Filip z konopii i na siłę chce nas uszczęśliwić.Szkoda, że to już nie jest tylko banał z gatunku śmieszne, to tragiczne, że ludzie tego pokroju w ilości kilku osób, mogą dosłownie zatruć swoimi pomysłami życie wielu setek rodzin

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 28 6 miesięcy temuocena: 82% 

   Bazar TYLKO weekendowy np. do max. godziny 15!W tygodniu hula tam wiatr i nikt tam nie kupuje bo i nie ma kto sprzedawać.Straszą tam tylko puste obleśne namioty,skrzynki i wraki samochodów, a teren niepotrzebnie zmarnowany.Potrzebny jest park, tereny zielone, miejsce wypoczynku.Od lat Ursynów słynął z dużej ilości zieleni,parków,podwórek.Obecnie to"betonoza",zamknięte osiedla i brak rozwoju. Jest ogromna okazja aby zrobić na Ursynowie coś wspaniałego.Na całości pasa nad tunelem(od Puławskiej do skarpy)zrobić park,ścieżki rowerowe,alejki spacerowe,ławki,boiska,nasadzić dużo drzew.Zrobić miejsca do odpoczynku,spacerów,relaksu,zabawy.Zrobić tężnie,fontanny,place zabaw,miejsca na piknik.Na Ursynowie brak jest takich miejsc-poza bażantarnią,Kopą Cwila,fontanna,tężnia przy M.Stokłosy. Należało by zrobić dla Ursynowa coś wielkiego,na lata aby przywrócić symbol zieleni Ursynowa. Coś na wzór CentralParku w NY.Polecam zobaczyć park Bajka w Błoniu.Ursynów nie powinien zmarnować takiej szansy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 27 6 miesięcy temuocena: 39% 

   Jasne, biedny ten Ursynów, żadnej zieleni, żadnych drzew i ten idiotyczny Las Kabacki wszystko zasłania. No i człowiek ciągle się potyka o te targowiska. Za dużo ich jest. wszystko zaorać i posiać trawę. Proponuję zacząć od ścieżek rowerowych, bo i tak są używane tylko kilka miesięcy w roku.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 26 6 miesięcy temuocena: 59% 

   POPIERAM!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mr no 25 6 miesięcy temuocena: 48% 

   do boom: chciałeś napisać " bo są mniej używane kilka misięcy w roku "

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 24 6 miesięcy temuocena: 59% 

   Gonzo sam podałes idealne rozwiązanie wekendowy bazarek w parku, BRAWO!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 6 miesięcy temuocena: 26% 

   "Coś na wzór CentralParku w NY." Tak, zróbmy to na miejscu Lasu Kabackiego. Chyba nie znasz historii powstania Central Parku.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin44 22 6 miesięcy temuocena: 29% 

   Ścieżki rowerowe? Boom - oderwij swój tyłek od samochodowego siedzenia - też byś trochę pojeździł na rowerze :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bazarkowa 21 5 dni temu

   Straszą namioty, bo sprzedawcy muszą się i towar czymś chronić przed słońcem, deszczem wiatrem. Jeśli postawi im się jednakowe, nowoczesne, eleganckie 'coś', w ramach stanowisk na targowisku, to nie będzie namiotów. Wystarczy ruszyć nieco głową i spróbować zadbać o potrzeby wszystkich stron.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Curveroc 20 6 miesięcy temuocena: 68% 

   Ogrodnik Skubiszewski znowu szaleje! Człowieku, uszanuj głos mieszkańców wyrażony przed kilkoma laty w trakcie konsultacji społecznych i przestań siać ferment!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 19 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Zdewastowane jezdnie, bo autobusy mają na nich krańce bo bazar Kempa klepnął na pętli. Zdewastowane trawniki, chodniki bo bazar. Podrzucane śmieci do okolicznych śmietników z bazar itd, itp. Wiecie dlaczego Kempa nie zgadza się na weekendowy bazar na ratuszowym parkingu?. Bo ten syn będzie miał pod oknami. A tak to w dudzie ma, że inni mają. Partyjniany interes postawił ponad dobrem mieszkańców. Ktoś, kto powinien dbać o dzielnicę sam, swoimi decyzjami znacząco przyłożył się do jej zdewastowania.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 18 5 dni temu

   Do Bartłomiej... Ty się może przejdź na ten bazarek i porozmawiaj ze sprzedawcami, co to za ludzie, skąd przyjeżdżają, ile na tym zarabiają, to może weźmiesz swoją piąstkę i pukniesz.....się w..

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sklepowa 17 6 miesięcy temuocena: 64% 

   Czas zlikwidować to dziadostwo

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 6 miesięcy temuocena: 59% 

   Oczywiście. I zastąpić wieloletnią zabudowę tymczasową nowoczesnymi rozwiązaniami. Takie targowiska są na całym świecie dla lokalnych producentów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartłomiej 15 6 miesięcy temuocena: 90% 

   @Boom to niech handlarze kupią lub wydzierżawią teren, poniosą koszty uzbrojenia terenu, budowy hali, ochrony, sanitariatów itp. Chętnych nie będzie. Tak jak na bazarku na Kabatach gdzie szkoda im kilkuset złotych na odświeżenie. Nikt im nie broni otworzyć też sklepów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 6 miesięcy temuocena: 44% 

   Nikt nie może kupić terenu nad tunelem. A po drugie to zdaje się, że płacili za dzierżawę terenu na starym miejscu. I nie widzę sensu budowy hali, a jedynie stałych elementów bazaru jak utwardzenie terenu, zadaszenie, sanitariaty, ogrodzenie, śmietniki, etc. Takie były plany na stałą lokalizację bazarku po zakończeniu budowy POW. Coś na wzór targowiska projektowanego w Falenicy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bartłomiej 13 6 miesięcy temuocena: 65% 

   @ Boom napisałem przecież "lub wydzierżawią"! Tylko nie jakieś śmieszne pieniądze. Mogą nawet dostać zniżkę ale od ceny rynkowej, która za wynajęcie tak dużego terenu i w takim miejscu będzie olbrzymia. A oni nie będą nawet chcieli pokryć kosztów uzbrojenia terenu i tych o których napisałeś.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 6 miesięcy temuocena: 40% 

   Bartłomiej, czy Ty jesteś przedstawicielem właściciela gruntu, czyli Skarbu Państwa, czy przedstawicielem handlowców z bazarku? Bo wypowiadasz się tak kategorycznie jakbyś reprezentował wszystkie strony, łącznie z mieszkańcami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartłomiej 11 6 miesięcy temuocena: 55% 

   @Boom oczywiście nie jestem niczyim reprezentantem. Mam swoje zdanie i je wyrażam. Podobnie jak Ty. Nie ma zresztą kogoś takiego jak reprezentant mieszkańców, bo wśród nich jest wiele sprzecznych spojrzeń. Natomiast każdy z nas powinien czuć się trochę reprezentantem Skarbu Państwa, miasta czy gminy. W końcu to nasz wspólny majątek. I nasz obywatelski obowiązek. I powinno nam zależeć, by nie dotować z niego nie potrzebujących tego grup społecznych. Pozdrawiam!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 6 miesięcy temuocena: 64% 

   Hmm, to ciekawe, szczególnie patrząc przez pryzmat tych licznych dzikich stoisk z warzywami i owocami prowadzonymi przez obcokrajowców, głównie przy wyjściu z metra. Widać, że to ci akurat nie przeszkadza, ale szansa na zrobienie miejsca handlu z prawdziwego zdarzenia już tak. A jeszcze dziwniejsze jest to, że wiesz jaki powinien być czynsz i że handlowcy nie chcą za nic zapłacić. Skąd to wiesz? Jak to możliwe, że w Wawrze może być nowoczesny bazarek, a na Ursynowie nie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartłomiej 9 6 miesięcy temuocena: 57% 

   @Boom a na jakiej podstawie wnioskujesz, że nie przeszkadzają mi dzikie stoiska? Swoją drogą to wolę je niż bazar. Oczywiście nie powinny to być dzikie miejsca, powinni pozostawić po sobie porządek i płacić podatki. Że tzw. kupcy nie chcą płacić to oczywiste. Poczytaj artykuły na HU o bazarku na Kabatach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefna 8 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Śmietnisko i brud w samym centrum Ursynowa. Latające papiery, koszmarne namioty, porozjeżdżane trawniki, autobusy parkujące na ulicy, ceny i jakość jak w markecie, warunki sanitarne żadne. Jeżeli jest potrzeba i są zainteresowani OK niech będzie weekendowe targowanie. Posprzątane po sobie po zakończonym handlu. Jeżeli muszą, chcą handlować kupić plac wybudować halę i sprzedawać. Pozbawmy naszą dzielnicę boisk, parku i zróbmy bazar z latającymi papierami bo tak chcą kupcy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 7 6 miesięcy temuocena: 46% 

   Tutaj nie ma nad czym debatować, skoro raz się powiedziało że wracamy na stare miejsce to wracamy!!!! Obiecane to było Obywatelom więc słowa trzeba dotrzymać. Nawet dzieci w przedszkolu o tym wiedzą że nie rzuca się słów na wiatr.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartłomiej 6 6 miesięcy temuocena: 60% 

   Problem bazarku od lat nie schodzi z wokandy. A po on komu? Niech panowie handlarze kupią lub wynajmą sobie lokale i handlują. A nie roszczenia wobec miasta by umożliwili im biznes. Mi bazarek całkowicie niepotrzebny.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mr no 5 6 miesięcy temuocena: 51% 

   Na szczęście nie jesteś najważniejszy, takie bazarki są na całym świecie, nie w takich metropoliach jak szare blokowisko Ursynow

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   ~Bartłomiej, po pierwsze" panowie handlarze" wynajmują lokale, płaca (placili) dzierżawy. Ja osobiscie lubie ogórki kiszone od znajomego ROLNIKA na tym bazarku. A po drugie- MNIE "bazarek całkowicie niepotrzebny", niedouczony tłuku (chłopie małorolny...co budy nie chcieli dać na "bazarku"? czy słoiki sie potłukły więc zostałeś w Warszawie? niestety...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolu 3 6 miesięcy temuocena: 55% 

   Antosiuk to ten od rasistowskich treści? A on nie zrezygnował z bycia radnym? Wstydu nie ma jak Guzial

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Otraw 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Jakich rasistowskich tresci?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

   @ co to za idiotyczne oskarżenia ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.455 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021