REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Próg zwalniający przed przejściem przez ulicę Dereniową obok KFC został dosłownie rozjeżdżony. W jego miejsce zostanie zamontowany nowy. Ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego firma, która ma się tym zająć przyspieszy prace. Na razie bezpieczeństwa dzieci chodzących do pobliskiej szkoły pilnują strażnicy miejscy.

  Zebra na ul. Dereniowej naprzeciwko Domu Kultury Imielin przy KFC to popularne przejście dla pieszych na Imielinie. Jest to droga do szkoły dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 323 oraz najkrótsza trasa, łącząca dwa budynki tej placówki: przy ulicy Hirszfelda i Warchałowskiego.

  Latem 2014 roku przed przejściem pojawiły się progi zwalniające. Była to odpowiedź na apele mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa na szerokiej ulicy, po tym jak dwa lata wcześniej doszło tam do dramatycznego w skutkach wypadku. Potrącony został uczeń podstawówki nr 323. Dziecko musiało na rok przerwać naukę w szkole, przeszło kosztowną i intensywną rehabilitację.

  Aby zapobiec podobnym tragediom, dzielnica najpierw zamontowała tzw. aktywne znaki, a potem przed przejściami pojawiły się progi wyspowe, mające ograniczyć prędkość nadjeżdżających aut. Szybko okazało się, że progi były zbyt wąskie i źle zamontowane, a kierowcy je omijali, nie zmniejszając prędkości. Po poprawkach i zwężeniu jezdni Dereniowa stała się ulicą bardziej bezpieczną.

  Ale kilka tygodni temu tak potrzebne ograniczniki prędkości zniknęły z ul. Dereniowej. - Dużo dzieci tędy chodzi, więc progi muszą być, bo nie każdy kierowca, przed pasami hamuje z własnej woli. Ciekawe dlaczego jeden próg zdjęli. Może komuś bardzo przeszkadzał? - zastanawia się pan Edward.

  Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu stary próg na zachodniej nitce został w sierpniu zdemontowany z powodów bezpieczeństwa.

  - Nie spełniał już swojej roli. W wyniku dużego ruchu na tej ulicy był bardzo zdewastowany, nie trzymał się jezdni i czasami nawet podnosił lub przesuwał w trakcie przejazdu samochodu - informuje Wojciech Janowicz z ursynowskiego wydziału infrastruktury.

  Sprawą zainteresował się również nasz czytelnik, który próbował na wiele sposobów ustalić kiedy próg wróci.

  Sprawa zgłoszona w miesiącu sierpniu przez aplikację 19115. W odpowiedzi na jedno ze zgłoszeń otrzymałem informację nie na temat, że oznaczenia zostaną uzupełnione. Na drugie zgłoszenie brak odpowiedzi. Zgłoszona również do burmistrza Roberta Kempy. Brak rezultatów, brak odpowiedzi czy i kiedy progi zostaną przywrócone.  Zaledwie wczoraj dwa razy widziałem niebezpieczne sytuacje i dziś ponownie, dlatego uważajcie. 

  - napisał do nas pan Adam.

  Po opublikowaniu tego tekstu w mediach społecznościowych pan Adam doczekał się odpowiedzi burmistrza Ursynowa, który zapewnił, że we wtorek, 3 września firma MP Projekt zamontuje na Dereniowej brakujący próg zwalniający. 

  - Zlecenie na montaż progu zostało wydane 23 sierpnia. Dziś pracownicy interweniowali, aby jak najszybciej firma wywiązała się ze zlecenia. Bezpieczeństwa dzieci na tym przejściu pilnują strażnicy miejscy - mówi Robert Kempa. 

  - Czas najwyższy bo dzieci znów zaczęły chodzić do szkoły i będą biegać po tym przejściu tam i z powrotem - mówi pani Marta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~titos 5 ponad rok temu

   Progi na Dereniowej są niszczone przez autobusy ZTM, które rzadko zwalniają poniżej 50km/h. Częsti obserwuję takie zachowania kierowców autobusów i generalnie kierowców samochodów ciężarowych, dla których próg nie stanowi większej przeszkody nie tylko na Dereniowej. Nie wiem czy sa inne technologie skuteczne również dla tej grupy pojazdów ale są ludzie którzy z racji wykonywanych funkcji powinni to wiedzieć :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Badania lekarskie 4 ponad rok temu

   Tych ślepych kierowców należy spowolnić zsxwszelka cenę zwłaszcza przy przejściach itp.Ostatnio jakaś młoda sprawna dziewczyna potrąciła dziadka o kulach COFAJĄC

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 3 ponad rok temuocena: 100% 

   A już myślałem, że ktoś poszedł po rozum do głowy i to zdjął, bo niepotrzebne... ale niestety...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~blabla 2 ponad rok temuocena: 100% 

   "Gdzie jest krzyż?" czy "Gdzie jest próg?"

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~YzuraK 1 ponad rok temuocena: 86% 

   Przejście nie jest do biegania Pani Marto.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3499 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020