REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  W czasach, gdy udzielenie kredytu może odbywać się nie tylko w oddziale banku, placówce poczty, ale również przez Internet czy infolinię instytucji finansowej, znalezienie najtańszej formy finansowania jest trudne. Potencjalni kredytobiorcy nie zawsze zwracają uwagę na wszystkie koszty kredytu co w konsekwencji prowadzi do wyższej raty. Poniższy artykuł w kilku punktach wyjaśni, w jaki sposób porównywać cenę kredytu.

  Co zrobić, gdy nie mamy czasu odwiedzić placówek kilku banków?

  W dobie pośpiechu i ciągłej gonitwy niejednokrotnie nie mamy czasu, aby udać się do placówek kilku banków w celu porównania ofert kredytów. Najczęściej skutkuje to zaciągnięciem zobowiązania w instytucji finansowej, w której prowadzimy rachunek. Kalkulator kredytowy – direct.money.pl to miejsce, w którym w ciągu kilku chwil, nie wychodząc z domu obliczysz koszty oraz ratę kredytu gotówkowego, hipotecznego lub kredytu na samochód. Ponadto eksperci pomogą Ci wybrać najlepsze finansowanie dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób porównasz wszystkie koszty finansowania i wybierzesz kredytodawcę, który spełni Twoje oczekiwania. Kalkulator pozwala nam nie tylko zaoszczędzić czas, który musielibyśmy spędzić na żmudnym poszukiwaniu najlepszej oferty, ale również pozwala już wcześniej poznać przybliżoną wysokość raty. Dzięki temu przed podpisaniem umowy kredytu będziemy mieli możliwość dopasowania zobowiązania do naszego domowego budżetu. Jest to jeden z ważniejszych elementów w kontekście dalszego spłacania kredytu.

  Co wchodzi w skład kosztów kredytu?   

  Przed zaciągnięciem kredytu warto wiedzieć co wchodzi w skład wszystkich kosztów finansowania. Jednym z najczęściej przychodzących na myśl elementów jest prowizja za udzielenie kredytu. W zależności od formy finansowania może ona wahać się od 0% do nawet kilkunastu procent. Kolejnym elementem jest marża banku powiększona o WIBOR, czyli tzw. oprocentowanie. W zależności od instytucji finansowej oprocentowanie mieści się od kilku do kilkunastu procent w skali roku. Na koszt kredytu składa się również składka ubezpieczenia. Bardzo często banki finansując wysokie kwoty proponują zawarcie dodatkowego ubezpieczenia, które będzie nas chronić w razie utraty pracy, śmierci czy uszczerbku na zdrowiu. Korzystając z dodatkowego ubezpieczenia bardzo często możemy negocjować wysokość marży lub prowizji co jest dla nas szczególnie korzystne. Porównując koszty finansowania nigdy nie wolno patrzeć tylko na jeden z elementów. Zawsze warto przeliczyć wszystkie koszty by mieć całościowy obraz.

  Kredyt gotówkowy czy kredyt na samochód, którą opcję wybrać?

  Bardzo często jako konsumenci nie mamy świadomości czym różnią się te dwa produkty kredytowe. Kredyt gotówkowy jest kredytem niecelowym tzn. możemy sfinansować nim dowolny cel. Kredyt samochodowy zawsze związany jest z zakupem nowego samochodu. Z reguły ten drugi produkt jest dużo tańszy. Można wyróżnić trzy rodzaje kredytu samochodowego. Pierwszy prócz ceną nie różni się niczym od zwykłego kredytu gotówkowego, co miesiąc bowiem spłacamy ratę kapitałowo-odsetkową. Drugi typ to kredyt dzielony na dwie raty, najczęstsze dostępne opcje to 50/50 lub 60/40. Dostępne są również inne konfiguracje jednak zawsze pierwsza rata wynosi minimum 50% wartości samochodu a druga płatna jest po określonym czasie. Trzecia opcja to tzw. kredyt balonowy, oferowany tylko przez kilka banków w Polsce. Charakteryzuje się pierwszą wpłatą na poziomie minimum 10% i stosunkowo wysokim wykupem. Pozostałe raty rozłożone są równomiernie a samochód można wymienić na nowy już po trzech latach.

  Artykuł załadowany: 0.2127 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020