REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Planowanie wyjazdu stanowi nie lada wyzwanie, a staje się ono jeszcze większe jeśli na wakacje jedziesz z małymi dziećmi. Musisz wtedy wziąć po uwagę wiele czynników takie jak zabranie większej ilości bagażu, dokładne sprawdzenie wyposażenia zakwaterowania, długość trasy etc.  

  Musisz również wziąć po uwagę fakt, że Twój pierwszy wyjazd z dzieckiem będzie się różnić od poprzednich podróży. Spontaniczne wypady czy wieczorne szaleństwo może być w tym przypadku bardziej skomplikowane do wykonania. Jednak nadal możesz się świetne zrelaksować podczas takiego pobytu, tylko w trochę innej formie. W tym wpisie znajdziecie porady jak i sugestie jak zaplanować wakacje z maluchem, by było to przyjemne doświadczenie i dla niego i dla Ciebie!

  Szukając zakwaterowania dostosowanego do przyjazdu z małym dzieckiem warto się dowiedzieć czy miejsce posiada takie udogodnienia jak możliwość wypożyczenia wózka, krzesełka do karmienia etc. W znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania pomoże Ci strona Booking.com. Przy rezerwacji miejsca wykorzystaj też koniecznie kod promocyjny Booking, dzięki któremu Twój wyjazd może być znacznie tańszy!

  1. Wybór miejsca

  Z odpowiednim przygotowaniem możecie jechać bez problemu w wiele miejsc z małym dzieckiem. Szukając odpowiedniego celu podróży weź pod uwagę czy będziecie głównie korzystać z wózka czy może nie będzie on aż tak Wam potrzebny. Jeśli nie masz problemów z kręgosłupem i dasz radę dziecko nosić w nosidełku, to bez problemu możesz się wybrać na przykład w góry do pięknych dolin! Jeśli za to wózek jest Ci niezbędny to weź pod uwagę formę terenu jak i turystyczną infrastrukturę.

  Pamiętaj również, że z małym dzieckiem lepiej jest nie planować codziennych dłuższych wypadów. Będzie to męczące zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka. Szukając zakwaterowania staraj się wybrać miejsce, niedaleko którego znajdują się ciekawe atrakcje. Oszczędzi Ci to niepotrzebnych dojazdów.

  2. Wakacje nad morzem z niemowlęciem

  Zdecydowaliście pojechać nad morze? Świetny wybór, damy Wam teraz parę rad jak się przygotować do takiego wyjazdu. Po pierwsze, pamiętaj, aby odpuścić wielogodzinne przebywanie na słońcu. Nie jest to zdrowe ani dla Was ani dla malucha. Możecie na przykład wybrać się na plażę dwa razy dziennie w godzinach, kiedy słońce nie jest aż takie mocne. Niezależnie jednak od pory dnia pamiętajcie o nakładaniu porządnego kremu z filtrem. Dobrym pomysłem będzie również zabranie parasola przeciwsłonecznego lub też można zakupić namiot specjalnie zaprojektowany na plaże. Jeśli zdecydujecie się zabrać wózek to spróbujcie się również dowiedzieć czy droga od zakwaterowania do morza pozwala na jego swobodne użycie. W okresie letnim nad morzem temperatury mogą być dość wysokie, dlatego noszenie parawanu, namiotu czy parasola może być trudnym zadaniem w połączeniu z pchaniem wózka jednocześnie.

  Możecie również rozważyć wyjazd na morzem poza sezonem, wiosną lub na jesień. Łatwiej wtedy będzie Wam znaleźć dobrze wyposażone zakwaterowania w rozsądnej cenie. Dla wielu osób będzie to również bardziej relaksacyjna forma wyjazdu, w porównaniu z tłumami w sezonie turystycznym.

  3. Wyjazd w góry z niemowlęciem

  Jeśli za to jesteście bardziej ludźmi gór to również nie ma problemu ze zorganizowaniem takiego wyjazdu! Planując trasy powinieneś jednak wziąć pod uwagę bardziej doliny, niż wyższe partie gór, będzie to lepszy wybór zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka. Do części dolin bez problemu możecie również zabrać dobrze przystosowany wózek.  

  Pamiętajcie również o odpowiednim ubiorze dziecka jak i robieniu regularnie odpoczynków. Maluch nie powinien spędzać zbyt wiele godzin w jednej pozycji, dlatego te przerwy są niezbędne. Pamiętaj też, że pogoda w górach bywa zmienna dlatego też bądź przygotowany zarówno na deszcz jak i na mocne słońce.

  Może się też zdarzyć, że podczas Waszego pobytu pogoda nie będzie najlepsza przez większość czasu. Postaraj się więc znaleźć takie miejsce, w którym zarówno będzie blisko do gór jak i do atrakcji,  nadających się dla maluchów.

  Wybierając się w góry autem pamiętaj również, aby robić regularne przerwy, najlepiej co około dwie godziny. Takie postoje sprawią, że podróż będzie znacznie przyjemniejsza dla malucha.

  Jednak niezależnie od tego czy zdecydujecie się na wyjazd nad morze, w góry czy do miasta, postarajcie się zrobić listę z niezbędnym rzeczami do zabrania dla malucha. Ułatwi Wam to planowanie i samą podróż, przez co stanie się ona mniej stresująca! W szczególności za pierwszym razem.

  Udanego wypoczynku!

  Artykuł załadowany: 0.4511 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022