REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Siatkówka jest dyscypliną sportową bardzo chętnie uprawianą przez amatorów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. To gra zespołowa, którą interesują się także dzieci.

  W Warszawie jest kilka miejsc, w których możesz sprawdzić swoje umiejętności i szlifować formę. Co więcej, latem możesz zagrać nawet w siatkówkę plażową, nie wyjeżdżając poza granice miasta.

  Siatkówka – sport idealny dla kobiet i mężczyzn

  Co prawda zasady gry w siatkówkę na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco skomplikowane, to jednak na potrzeby amatorskiego grania wystarczy znać kilka podstawowych reguł. Warto wiedzieć na jakiej wysokości powinna znajdować się sama siatka, rozdzielająca boisko na dwie części. W żeńskiej siatkówce wysokość siatki wynosi 2,24 m. W przypadku, kiedy na boisku zmagają się mężczyźni, siatka zostaje zawieszona na wysokości 2,43 m. Siatkówka jest sportem chętnie uprawianym przez dzieci i młodzież. W przypadku rozgrywek tej grupy siatka dla dziewcząt jest zawieszana na poziomie 2,15 m, a dla chłopców 2,35 m. Po obu stronach siatki znajdują się także charakterystyczne antenki, które wyznaczają pole gry. W przypadku, kiedy piłka dotknie antenki, uznaje się to za błąd, skutkujący utratą punktu. Zazwyczaj mecze w tej dyscyplinie sportu rozgrywa się do 3 wygranych setów. W każdym secie zwycięska drużyna musi zdobyć minimum 25 punktów, a w przypadku remisu – o dwa punkty więcej niż przeciwnicy. Jeśli po 4 setach jest remis, ostatni set gra się do 15 punktów, a przy remisie zwycięzca musi wypracować dwupunktową przewagę. Oczywiście na poziomie amatorskich rozgrywek liczbę rozgrywanych setów można dowolnie modyfikować. Obie połowy boiska są równe i mają po 9 metrów długości i 9 metrów szerokości. W jednym czasie na boisku w każdej drużynie może przebywać 6 zawodników.

  Siatkówka w Warszawie – gdzie możesz zagrać?

  Warszawa to znakomite miejsce do uprawiania siatkówki. Jest wiele hal, w których w każdym tygodniu odbywają się rozgrywki. Jeśli uważasz, że Twoje umiejętności są na wysokim poziomie i masz grupę osób o podobnych predyspozycjach, to możesz zgłosić się do amatorskiej ligi siatkówki, której mecze rozgrywane są w halach Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56 i Strumykowej 21. Jeśli szukasz możliwości rekreacyjnego grania w siatkówkę, możesz skorzystać z platformy https://go.decathlon.pl/wydarzenia/siatkowka-warszawa, gdzie sprawdzisz, gdzie i kiedy są organizowane różne siatkarskie eventy. Dowiesz się też jaki jest poziom zaawansowania graczy, którzy zadeklarowali chęć gry. Popularnym miejscem siatkarskich zmagań jest m.in hala przy ulicy Staffa 3/5. W Warszawie latem zagrasz również w plażową odmianę tej dyscypliny sportu. By cieszyć się grą, wystarczą 4 osoby podzielone na dwie drużyny, które staną po przeciwnych stronach siatki. Popularnym miejscem zmagań siatkarzy plażowych jest boisko przy ul. Józefa i Jana Rostafińskich.

  Artykuł załadowany: 0.3141 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020