REKLAMAA1-AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Role mogą się w każdej chwili odwrócić - uczy życie i najnowsza sztuka teatralna z udziałem Piotra Fronczewskiego. W ramach Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego w Multikinie obejrzeliśmy "Edukację Rity" w gwiazdorskiej obsadzie. W tym tygodniu kolejne spektakle.

  Spektakle dla dzieci i dla dorosłych, komedie i dramaty. Repertuar tegorocznego Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego jest wszechstronny i bogaty.

  - W trzeciej edycji, zwiększyliśmy liczbę spektakli oraz zaprosiliśmy najpopularniejszych aktorów, w tym legendy polskiego teatru: Jerzego Trelę oraz Piotra Fronczewskiego. Mam nadzieję, że po raz kolejny trafiliśmy w gusta ursynowian zakochanych w magicznym świecie teatru – mówi Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Ursynowa.

  W poniedziałek ursynowska widownia obejrzała spektakl "Edukacja Rity" oparty na dramacie Willy'ego Russella, wystawiany nie raz na deskach teatralnych w całej Polsce. Z rolą Franka - podstarzałego profesora, mającego problem z alkoholem - powraca Piotr Fronczewski. Tym razem na scenie gra z Katarzyną Ucherską - tytułową Ritą. Bohaterka dramatu to młoda, ambitna, wyzywająco ubierająca się fryzjerka, która zapisała się na zajęcia uniwersytetu otwartego, po to by uzupełnić swoją edukację. Chłonie kolejne lektury niczym gąbka i szybko okazuje się, że role się odwracają. To nie ona jest już uczniem, który czerpie od mistrza. A profesor, który popada w alkoholizm, zaczyna rozumieć, że to on potrzebuje pomocy.

  To sztuka także o budzącej się bliskości między dwojgiem ludzi, starganych nieudanym życiem prywatnym. Bohaterowie opowiadają sobie o problemach w domu. Franka rzuciła żona, a potem dziewczyna. Ambicje Rity powściąga zazdrosny mąż.

  Katarzyna Ucherska brawurowo zagrała, raz błyskotliwą i wyszczekaną, a raz liryczną i po prostu mądrą studentkę. Siłą spektaklu jest również kunszt Piotra Fronczewskiego - jego wcielenie w rolę nieco flegmatycznego, zmęczonego życiem profesora, została nagrodzona gromkimi brawami. Nastrój dopełniły muzyczne wstawki wykonywane na żywo na trąbce przez Szymona Pospieszalskiego.

  To pierwszy spektakl dla dorosłych Ursynowskiego Przeglądu Teatralnego zorganizowanego przez dzielnicę. Kolejne przedstawienia możemy oglądać niemal codziennie, do 18 marca. O repertuarze piszemy w osobnym artykule oraz w naszym kalendarzu imprez.

  ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1954 sekundy
  REKLAMA