REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2020, 14:46 komentarzy 51

  (SK)

  - Rząd wprowadził złe prawo, wcześniejsze rozwiązania w sklepach były lepsze - mówią klienci marketów, którzy stoją w gigantycznych kolejkach po podstawowe produkty. Limit trzech osób na jedną kasę w sklepie - ich zdaniem - jest niewystarczający.

  Przed większymi sklepami na Ursynowie od wczesnego poranka tworzą się kolejki. I to wcale nie przez to, że wszyscy rzucili się w panice do zakupów, ale przez obostrzenia nałożone przez ministra zdrowia w związku z epidemią koronawirusa. Rząd nakazał, by od 2 kwietnia sklepy stosowały zasadę wpuszczania 3 klientów na kasę, czyli jeśli sklep ma 5 kas, to jednocześnie może w nim przebywać 15 osób.

  W efekcie przed Biedronką na Dereniowej każdy poranek wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. A to… środek kolejki.

  Czas zakupów jest przedłużany przez zamieszanie przy wejściach - podczas wkładania rękawiczek. Niektórzy klienci lubią stanąć w przejściu i wpatrywać się w paragon właśnie zrobionych zakupów. Brakuje dyscypliny i myślenia o innych. Wielu klientów uważa, że ma sklep wyłącznie do swojej dyspozycji… 

  W najlepszej sytuacji są trzy największe ursynowskie markety: Auchan, E.Leclerc oraz Tesco. Ten pierwszy ma 50 kas, więc może wpuścić jednorazowo 150 osób. Co z tego, jeśli chętnych - zwłaszcza w godzinach 10-12, gdy zakupy mogą robić tylko seniorzy - chętnych jest dużo więcej?

  - To jest bardzo złe rozwiązanie! - mówi nam pani Bożena, z którą rozmawiamy w kolejce przy CH Ursynów. Inna kobieta dodaje: - Nie przemyśleli tego. Ludzie muszą robić zakupy, widzę dużą odpowiedzialność i dyscyplinę, nikt nie wychodzi bez powodu. Po prostu zbliża się weekend i święta, to wszyscy kupują. I tłoczymy się w kolejce narażając się na wirusa. Wcześniej było lepiej - przekonuje.

  Na zdjęciach: kolejka wewnątrz i na zewnątrz Auchan Ursynów, chwilę po godz. 12:00

  Przed 12:00 w kolejce nadal zdecydowana większość osób to seniorzy. Nie wszyscy zachowują zalecany dwumetrowy odstęp. O tej porze zaczynają się pojawiać młodsi.

  - Nie wiem jak długo będę stała, chyba ze dwie godziny! - komentuje jedna z klientek, obserwując ogonek ciągnący się od wejścia do centrum handlowego, przez całą jego długość w środku i zakręcającą do bramek hipermarketu. Stoi w sumie około 100 osób.

  Podobna kolejka do ursynowskiego E. Leclerca. Tam przed wejściem formuje ją labirynt z barierek. Komunikaty nakazują zachowanie dystansu, wszyscy karnie stoją w odległości 2 metrów od siebie. Kolejka posuwa się powoli, ostatnia osoba wejdzie za ok. godzinę. Także tu wszyscy narzekają na rządowe ograniczenia.

  - Między 10 a 12 z domów rząd wywlekł wszystkich stojących nad grobem, by kupili sobie pomidorka - żartuje pan Zenon.

   - Gdy sklepy same regulowały sobie zasady wchodzenia, było zdecydowanie lepiej - mówi nam pani Magdalena, która ma do odstania, jak szacuje, co najmniej pół godziny.

  Najwięcej obaw rodzą zbliżające się zakupy świąteczne. - Będzie taki chaos, że nie wiem czy coś uda się kupić bez długiego stania. Jak je zaplanować? Na raz się chyba nie da? A przecież chodzenie do sklepu co chwilę też będzie niebezpiecznie - słyszymy od pana Kamila.

  Całkiem dobra sytuacja przy osiedlowych, tych mniejszych marketach. Na Dembowskiego przy Mokpolu parę osób przed sklepem. Niektórzy wykorzystują czas na… przeczytanie gazety.

  Na bazarku "Na dołku", otwartym po raz pierwszy od dwóch tygodni, dziś tylko parę czynnych stoisk - z warzywami, owocami, wędlinami. Po 11:00 tłoku nie ma, kolejek też nie, przynajmniej nie tak dużych jak przed marketami. W sobotę i niedzielę obowiązywać tu będzie wprowadzony przez stowarzyszenie kupców limit dwóch osób na stoisko, a liczba wejść ograniczona do dwóch - tych od strony ul. Płaskowickiej. Zapowiadają się więc spore ogonki.

  Najbliższa niedziela, ostatnia przed Wielkanocą, jest niedzielą handlową, więc wszystkie sklepy będą otwarte.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 98

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 28
   WKURZONY
  • 36
   BRAK SŁÓW

  51Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Beata123456 51 2 miesiące temuocena: 56% 

   Ja jestem samotna matka, muszę pracowac zdalnie bo inaczej firma mnie wyleje. Non stop jestem online na zoomach i innych aktywnościach. Chętnych do pomocy Zero. Gdzie ta kurna pomoc??? Ja nie mogę sobie pozwolić na stanie 3 h w kolejce bo moje dziecko tez musze zabrac ze sobą i to jest zbyt długo, nie mówiąc o narażeniu nas. Naprawdę to wszystko jest popieprzone a rząd.. coz.. na nikogo z nich nie zagłosuje przez najbliższe 20 lat! 3 Ba.. moj syn tez nie, jak dorośnie. Jeszcze nigdy nie czułam się tak opuszczoną i zaniedbana przez Polskę. WSZYSCY tylko o starych mówią, a w Polsce jest ponad 120tys.sanotnych matek i nikt o nas nie mówi ani nam nie pomaga. Zupełnie nikt!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~państwo 50 2 miesiące temuocena: 54% 

   Jest różnica między starością a konsekwencjami życiowych decyzji czy zdarzeń losowych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 49 2 miesiące temuocena: 100% 

   A moze niedziele odblokowac w tej sytuacji. Duzo za duzo czasu ostatnio spedzamy w gronie rodzinnym. Ani razu nie slyszalem o otwarciu sklepow w niedziele ani w tvp ani w tvn.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sprzedawca ze Społem 48 2 miesiące temuocena: 80% 

   Jestem sprzedawcą w jednym ze sklepów Społem. Tak jak wszyscy musimy stosować ogólnie przyjęte zaostrzenia. To prawda, że od samego rana tworzą się spore kolejki. Kolejki są bo... klienci przez swój egoizm i głupotę sami je tworzą. Dlaczego? Normalnie myślący człowiek wiedząc jaka jest sytuacja potrafi zaplanować swoje zakupy tak aby w sklepie zagościć maksymalnie raz dziennie. W rzeczywistości klienci od rana przychodzą po zakupy typu: paczka fajek, dwa piwka, setka czystej lub inne mini zakupy. Naturalnie w ciągu dnia przyjdą jeszcze kilka razy po kolejną setkę czy piwko. Właśnie przez takie osoby normalni Klienci muszą długo czekać na zrobienie zakupów. Rząd zakazał młodzieży "samotnego" wychodzenia z domu. To samo powinien zrobić z seniorami. To co oni wyprawiają to już nawet nazwać głupotą jest mało. Codziennie od rana do około 14 stare babcie wszystkim utrudniają życie. Od rana do wieczora potrafią przychodzić po kilka razy zawracać wszystkim dupę i marnować czas innych

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 47 2 miesiące temuocena: 7% 

   rozumiem, ze to "te babcie' wpadają, po kilka razy dziennie, po fajki albo piwko... A najlepiej to zwolnij sie z pracy w Spolem (bylo sie uczyć....) zamiast zawracać doope seniorom. Dla obopólnej korzysci. ps. sam kiedys bedziesz staruchem. Chyba że nie dożyjesz (dał bóg). I mniej piwa polecam. Szczególnie w nocy. Podobno wtedy mniej głupot sie wypisuje po forach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sprzedawca ze Społem 46 2 miesiące temuocena: 89% 

   issaa - Czy zrozumiałaś chociaż jedno zdanie z tego co napisałem? Raczej nie. Pracuję w handlu bo to lubię. Mnie jest wszystko jedno kto, ile razy i po co przychodzi na zakupy. Jestem w pracy i tyle. Napisałem tylko, że przez takie właśnie zachowania inni muszą sporo czasu spędzić w kolejce przed sklepem. Pozwolisz, że reszty twoich zaczepek nie bedę komentował bo szkoda czasu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Las 45 2 miesiące temuocena: 100% 

   @Sprzedawca Zapytam z ciekawości, czy w godzinach "emeryckich" spada natężenie ruchu w sklepie? Wyrazy uznania bo jak czasem patrzę to Wy macie jak w przychodni :).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sprzedawca ze Społem 44 2 miesiące temuocena: 92% 

   Las - Spadają wyłącznie obroty. Nasze babcie to bardzo często osoby samotne i nie potrzebują dużych zakupów. Natomiast potrzebują kontaktu z nami. Mają często po 80-90 parę lat. Mają w sobie dużo radości życia, ciepła i energii. Niestety tak jak nie są odporne na wirusa - tak są odporne na wszelkie zakazy i ograniczenia jakie teraz mamy. Jak się im mówi, że powinny siedzieć w domu to się tylko śmieją, że w tym wieku to co one mają do stracenia. Natomiast natężenie ruchu w godzinach dla seniora naturalnie wzrasta. Starsze osoby robią zakupy wolniej, po wejściu do sklepu trzeba odpocząć, czasem przejrzeć prasę, pogadać z nami i dopiero iść na zakupy za 10-20 zł. W normalnych czasach jest to bardzo miłe. Teraz niestety nie bardzo. Jest kilka seniorek, które stojąc pod sklepem w oczekiwaniu na wpuszczenie do środka dość głośnio komentują że tak wolno kolejka się przesuwa i jak tylko wejdą do środka to natychmiast robią prawie wszystko by tylko wolno robić zakupy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 43 2 miesiące temuocena: 86% 

   do issaa................tę swoją głupawą nienawistną wypowiedź też będziesz prostowac ,tak jak w wątku o Auchan? Wracaj do swojej obory i nie wypisuj tu głupawych komentarzy. Sprzedawca ze Społem ma rację. Swoją drogą ciekawe jakie ty masz wykształcenie? Na pewno masz większe kompleksy. Ciekawe co by było,gdyby w tym kraju byli sami magistrzy . Kto by ci wtedy podał bułeczkę w sklepie. Twoja głupota,hipokryzja i nienawiść są godne menela.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Józef Bąk 42 2 miesiące temuocena: 32% 

   ~issaa. Zakończ prenumeratę GW i wyłącz TVN włącz myślenie, po pewnym czasie zobaczysz że świat jest zupełnie inny

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PoProstu 41 2 miesiące temuocena: 75% 

   Józefie drogi Bąku - akurat w temacie mediów to lepiej byś się jako zwolennik TVP nie wypowiadał. Nic tak nie zryło Polakom beretów jak propagandowa TVP. Teraz dodatkowo ogłupia(!!) dzieci lekcjami na kanałach TVP - boki zrywać. Jak ktoś chce się pośmiać, niech sobie włączy te lekcje w tygodniu. Z 2 mld na TVP jeszcze trochę zostało, a więc okazji do obejrzenia przygłupich lekcji w TVP jeszcze trochę będzie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Józef Bąk 40 2 miesiące temuocena: 24% 

   ~PO Prostu. Z sektą trudno dyskutować na argumenty bo dla was są nieistotne, dlatego się nie podejmuję. Może sam kiedyś się przekonasz gdzie jest racja, ale trzeba najpierw otrzeźwieć, czego wszystkim lemingom życzę

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PoProstu 39 2 miesiące temuocena: 67% 

   Józefie Bąku - czyli dobrze wyczułem, żeś z PiS-kurnika. I jak zwykle zero argumentów :-) To typowe. Normalnie, to byś zakrzyczał jeszcze, ale tu nie ma jak. Co do sekty - pomyliłeś adresy, bo to raczej PiS jest sektą. Aż dziwne, że tu jeszcze elementu kościelnego nie dołożyłeś to byłby komplecik standardowy. Tobie przyda się otrzeźwienie i samodzielne myślenie - czuwaj!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 38 2 miesiące temuocena: 71% 

   @ Józef B. - Jakie to szczęście drogi Józefie, że my lemingi mamy Ciebie. Prawdziwego Patriotę, przedstawiciela Lepszego Sortu, który lepiej niż my wie co jest Dobre a co Złe. Jako że mamy wyprane mózgi a Ty nie, mów nam jak żyć i co oglądać. Przekazuj co nadaje wspaniała i obiektywna TVPiS, albowiem sama Prawda tam jest. Prowadź nas w ciemności jak kaczy wódz prowadzi Ciebie. Pozwól spijać z dziubka Twego, jako i Ty spijasz z kaczego dzioba. Otrzeźwij nas abyśmy mogli opuścić sektę, która nas więzi. Boże chroń Józefa! I dolej mu ździebko oliwy do głowy, choćby kropelkę, na początek może starczy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 37 2 miesiące temuocena: 37% 

   ~issaa widzę tu dużo złych emocji , więc dla uspokojenia taki zestaw cytatów z twoich ulubieńców nieco zmodyfikowany do obecnej sytuacji : wirus ma to do siebie że przychodzi , ludzie chorują , a potem odchodzi , sorry takie mamy wirusy , a ja wam wirusa nie wybierałem, więc śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną wszystko jest pod kontrolą , a piniędzy nie ma i nie będzie , dlatego zmieńcie pracę, weźcie kredyt , a tak w ogóle trzeba się było ubezpieczać .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 36 2 miesiące temuocena: 21% 

   a skąd ty, kąśliwa, wiesz jakich mam ulubieńców? w koncu w jedny łóżku nie sypiamy...a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo...chyba ze jestes moim kotem.. Tyle, że on pisać nie potrafi. ps. a ubezpieczona jestem. I nawet 500+ nie było mi do tego potrzebne. Ubezpieczylam sie juz wiele lat temu, zeby moje dzieci ew. miały "lzej" i nie musiały robić zrzuty społecznej w razie co. Polecam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek33 35 2 miesiące temuocena: 69% 

   Kąstytucja - słaba ta prowokacja serio. Nowogrodzka płaci dobrze?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 34 2 miesiące temuocena: 33% 

   Ci co papier kupili zawczasu, nie zaznają na swych twarzach teraz kolejkowego grymasu. Choć przedwcześnie i w bezmyślnej panice to było, czas pokazał, że się opłaciło. Zapasów na miesiąc, na dwa, a ty stój niezaradny warszawiaku w kolejce aż cię zaraz pokona. Ryżu i drożdży do koszyka włożyć też należy, tak aby wielkanocny nasz stół mienił się od syto wypełnionych talerzy. Ładne co? :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kupujacy raz na tydz. 33 2 miesiące temu

   Nie samą kaszą i ryżem człowiek żyje

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~albatros 32 2 miesiące temuocena: 100% 

   zgoda każdy klient na wage złota, ale bezpieczeństwo pracowników sklepu też jest priorytetem

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 31 2 miesiące temuocena: 66% 

   Ależ proszę państwa - w czym problem? Naród wybrał neobolszewików, to teraz neobolszewicy dają państwu szansę przypomnieć sobie, jak to kiedyś było. I znów świat nam zazdrościł rozwoju, dostaliśmy narodowych śpiewaków i kabaret, a teraz kolej na kolejki, a zapewne niebawem kartki. Dalej może w planach jest nawet Pewex? Kto wie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 30 2 miesiące temuocena: 39% 

   ~Kąśtytucja, jakos wtedy kolejek nie było..czy przespałaś kąstucho?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 29 2 miesiące temuocena: 43% 

   ~issaa jak ludzie nie mieli za co kupować to kolejek nie było , w Pewexach też nigdy kolejek nie było

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 28 2 miesiące temuocena: 50% 

   ~Kąśtytucja, mieli ci, ktorzy pracowali a nie zyli z MOPSu i pińcetek, na które zasuwa ktos inny (np. ja). A w ostatnich 5 latach pracy było w bród...tylko chetnych jakos mniej...(bo po co skoro "państwo da")..no to teraz też nie da bo nie bedzie miało z czego. czekam na twoje kąśliwe uwagi za pół roku na przyklad...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 27 2 miesiące temuocena: 69% 

   @issaa Dokładnie tak! Teraz się skończy wyciąganie łapek, bo nie będzie po co wyciągać. Jak całe zamieszanie się skończy i towarzystwo wyjdzie z domu, to się szybko zorientuje, że #nic-nie-ma. Skończą się różne plusy, za to zaczną minusy. Pracę utrzymają ludzie, którzy faktycznie coś potrafią i mają doświadczenie, ci co żyli sobie wygodnie z MOPS-ów i plusów pójdą po owce, ale już nie cudzej pracy, tylko lasu. Mam nadzieję, że Kąśtytucja potrafi choć maliny zbierać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 26 2 miesiące temuocena: 48% 

   ~issaa wtedy te pięćsetki pojawiały się na kontach tzw. mafii vatowskich, paliwowych itp. , tylko że miały dodatkowo kilka zer z tyłu , więc te 500 aktualne są dla Ciebie neutralne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 25 2 miesiące temuocena: 25% 

   Zły_porucznik. Zapewniam Cię że nie musisz się o mnie martwić, ale dziękuję za troskę, jak będziesz miał kłopoty to nawet Ciebie może zatrudnię, ale będziesz musiał pokazać że coś potrafisz, bo na razie widzę że jesteś dobry tylko w sofistyce i demagogii

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 24 2 miesiące temuocena: 57% 

   ~Kąśtytucja, jasne jasne...ogladaj dalej tvp i słuchaj tej zgrabnej propagandy za nasze 2mld zl.... Dzis w kolejce pod Lidlem tez jakis psiorski furiat wykrzykiwał, że "tusku ukradł 468 mld zł!!! panie..." i dlatego dzis stoimy w kolejkach... tylko jakos dziwnie tusku nie siedzi...a chyba nie wierzysz w to, że karypel odpusciłby sobie możliwosc wsadzenia "tusku" w świetle jupiterów..i każdego innego "tusku"... Kąsliwa, zacznij uzywac własnego mózgu, i mysleć samodzielnie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ika 23 2 miesiące temuocena: 75% 

   Ja nie rozumiem ludzi, którzy martwią się jak zrobią zakupy na święta. Będziemy siedzieli w domu w tym samym składzie co na co dzień. Nigdzie nie pojedziemy, nikt do nas nie przyjedzie w gości. Przecież obecne obostrzenia na pewno zostaną przedłużone. Czy przez te święta zjedzą 3 razy więcej niż w zwykły weekend? Czy żeby kupić produkty na świąteczne potrawy, to trzeba wyprawy przez całe miasto. Może trzeba się zastanowić co świętujemy...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 22 2 miesiące temuocena: 50% 

   no ja tam kaszanki nie mam zamiaru wsuwać w te świeta...jednak... Mimo wszystko, czy raczej pomimo wszystko, chciałabym swojej rodzine, z która mieszkam na co dzień, podać w miare świąteczne potrawy. Ja tam nie holduje zasadzie "zastaw się a postaw sie" dla przyjeżdżajacych gosci, dla mnie moi domownicy sa "też" ważni. Nie muszę kupowac np. 15 kg białej kiełbasy ale jednak chciałabym ją kupic w ogóle. A pewnych produktow nie da sie kupic na 3 - 4 tygodnie wcześniej...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 21 2 miesiące temuocena: 100% 

   Biedronka przy Płaskowickiej brak kolejki na zewnątrz w środku jedna kasa 45minut czekania !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 20 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wczoraj po raz pierwszy miałam okazję się wybrać (po 3 tyg. przerwie) do Leclerka. Wybrałam godziny poranne, żeby jeszcze zdążyć przed godzinami dla seniorów. Byłam ok. 8.10, do środka udało mi się wejść ok. 9.20. Moje spostrzeżenia -ok.90% osób stojących w kolejce to emeryci!!!! Odległość pomiędzy nimi max 1 metr. Pytam się- po co przychodzicie i się narażacie skoro macie swoje godziny? Odpowiedź jednego z nich- skoro przyszedłem to już postoje. Po godz. 10 gigantyczna kolejka zamieniła się mini- 5 osobową. Na odchodne usłyszałam jak jedna z seniorek stojącej w tej mini kolejce narzekała- że tyle stoją- "to wszystko przez to że młodzi przyszli na zakupy":) A potem się będą dziwić, że zachorują...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ordy 19 2 miesiące temuocena: 63% 

   Kompletnie nieprzemyślana decyzja władz. Wcześniej w sklepach były pustki. Ludzie szybko i sprawnie robili zakupy omijając siebie. Teraz marzną na dworze, kaszląc. Chory pomysł obniżający odporność ludzi i na dodatek wprowadzony tuż przed świętami. A wystarczyło skorzystać z doświadczeń innych krajów, w których sobie już poradzono z pandemią: DO SKLEPU TYLKO W MASECZCE!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 18 2 miesiące temuocena: 91% 

   Podaj te kraje , które już poradziły sobie z epidemią .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 17 2 miesiące temu

   I koniecznie OP1

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~łubudubu 16 2 miesiące temuocena: 29% 

   Och, jakich dzielnych komentatorów ma HU. Już 25 z ~paskarką na czele, gratuluję czytelników panie Sławku :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 15 2 miesiące temuocena: 16% 

   Artykuł wyjątkowo niemądry, nawet jak na ten portal.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wxw 14 2 miesiące temuocena: 8% 

   Przecież tu chodzi tylko o to, by czytelnik kliknął na link do artykułu. Za każdy taki klik reklamodawca płaci portalowi. Dlatego nieważne co jest napisane, a ważne by tytuł na pierwszej stronie był na tyle intrygujący, by czytelnik kliknął w niego i haloursynów dostał za to pieniądze

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 13 2 miesiące temuocena: 79% 

   Może jakieś konkrety, zamiast durnych inwektyw? Co konkretnie nie podoba Ci się w artykule? Chętnie przeczytamy. Do Wxw: Nie zarabiamy na klikach w tytuły. Nie masz wiedzy - nie wypowiadają się.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 12 2 miesiące temuocena: 91% 

   Wxw - to nie klikaj i się obraź! Niektórym wszystko przeszkadza i do wszystkiego się czepiają. A jutro pewnie też polatasz po internetach zobaczyć co gdzie piszą

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wxw 11 2 miesiące temuocena: 8% 

   Jutro to ja na bazar na dołku idę, więc nie mam czasu na internet

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 10 2 miesiące temuocena: 78% 

   WxW - to powodzenia między straganami - doborowe towarzystwo!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 2 miesiące temuocena: 35% 

   @ REDAKCJA - oooo, Redakcja się pojawiła, jak miło. Ale skąd to zdziwko??? Przez bardzo długi czas hodowaliście na tym forum trolli pełnych nienawiści. Nicki doskonale znacie. Pozwalaliście im sączyć jad, pluć na ludzi, a teraz reagujecie jak zaczęli pluć na Was? Macie bardzo mocno za uszami. Zacznijcie piętnować posty zawierające wyłącznie szczujnię, to może odzyskacie wiarygodność. Sorry HU, nie macie prawa jako pierwsi rzucić kamieniem. Co najwyżej możecie ukamienować siebie. Tak to jest jak współpracuje się z wrogiem. Kolaboracja ma krótkie nóżki, zawsze.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RenataF 8 2 miesiące temuocena: 90% 

   OBSERWATOR - co tu jest w tym artykule niemądrego? Są kolejki, widać z okien. Niemądre lub stronnicze byłoby to gdyby pisali, że kolejek brak i dali zdjęcie z pustym wejściem do Leklerka czy Biedronki (tak pewnie pokazuje to TVPIS). Wiec jakbyś mógł mi to wytłumaczyć bo ze mnie widocznie prosta, zwykła kobiecina jest... Daj znać proszę, chyba że sam nie wiesz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 7 2 miesiące temuocena: 33% 

   Do JAKO: O czym ty mówisz? Usuwamy na bieżąco hejterskie wpisy, może nie jestesmy w tym doskonali, ale zdziwiłbyś się jak ciężka to prawa i jak dużo jest tego syfu. Jesteśmy małą redakcją, nie możemy koncentrować się tylko na tym. Więc żadnej wspólpracy z nikim w tej sprawie nie ma. Obserwujemy w ostatnim czasie dużo ataków trolli i w związku z tym poważnie zastanawiamy się nad wyłączeniem komentarzy. Podobnie zrobiły już inne warszawskie portale.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Egon 6 2 miesiące temuocena: 75% 

   Szanowna Redakcjo, nie zwracaj uwagi na te głupie komentarze, tacy mądrzy to niech sami założą portal informacyjny i zobaczą jakie to proste i łatwe, a komentarzy nie likwidujcie bo , mimo trolli i prymitywów , spełniaja one również ważną rolę , także czasami informacyjną

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 5 2 miesiące temuocena: 83% 

   @ REDAKCJA - no właśnie mówię o tym co piszecie. Potrafię sobie wyobrazić, że usuwanie hejterskich i idiotycznych wpisów zajmuje mnóstwo czasu. Widzę też i pisałem o tym wcześniej, że wraz z wirusem jest istna wylęgarnia trolli. Cóż, wiele młodych osób zostało w domach i dorabia czarnym PR-em jak umie. Macie dużo pracy, cieszę się, że dostrzegacie to, że nie jesteście doskonali, ale obecny wysyp jest pokłosiem tego, że przed długi czas pozwalaliście pluć jadem pewnym osobnikom o znanych i stałych nickach. Ja rozumiem krytykę, ok, rozumiem satyrę, ok, rozumiem szpileczki. Wszystko fajnie, ale niektórzy regularnie pluli jadem, zamieszczali wręcz wulgarne wpisy, a Wy tego nie kasowaliście. Wyłączenie komentarzy? Hmm.. nie wiem. Okazałoby się wówczas ile ludzi zagląda tu po informację, a ile wpada by napluć na innych. Ciekawe jak klikalność by spadła. W każdym razie Wam kibicuję. Usuwajcie hejt, w każdą stronę hejt, do bólu, wraz z korzeniami, to może zrobi się normalnie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 4 2 miesiące temuocena: 86% 

   @ REDAKCJA - a na początek bym usuwał wszystkie wpisy osób spod jednego IP z różnymi nickami. Niezależnie od treści, dla zasady. Większość z tego to hejt, w różną stronę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~łubudubu 3 2 miesiące temuocena: 16% 

   Och, HU włączył się w kampanię polityczną. Pani Bożenka i pan Zenek będą opiniować decyzje specjalistów ochrony epidemicznej. A sklepy określą, ile osób może wejść. Gratulacje HU!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 2 2 miesiące temuocena: 80% 

   Pozdrawiamy trolli. Wiecie skąd :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 1 2 miesiące temuocena: 67% 

   Jakich k... specjalistów, jak co jeden wymyśla głupsze rzeczy?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3629 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020