GIM92 się nie zatrzymuje! Kolejne sukcesy ursynowskich pływaków

08:49, 20.12.2019 Rafał Majchrzak
Skomentuj GIM92 GIM92

UKS GIM92 może poszczycić się kolejnymi sukcesami na mistrzostwach Polski! 15-latkowie oraz 16-latkowie startowali w ostatni weekend odpowiednio podczas imprez w Opolu oraz Lublinie. Zdobyli w sumie jedenaście medali i ustanowili dwa rekordy Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Najstarsza grupa sekcji pływackiej klubu UKS GIM92 Ursynów, której trenerem jest Marcin Grzejda podzieliła się na czas mistrzostw Polski w pływaniu na dwie pięcioosobowe podgrupy.

Piętnastolatkowie w składzie: Weronika Woś, Wiktoria Bidnik, Oliwia Nowak, Maciej Konarski, Ignacy Jędrzejkiewicz, Ignacy Żyro, Antoni Zachariasiewicz pojechali na mistrzostwa Polski juniorów do Opola. Ich opiekunem był trener Mirosław Małkiewicz.

W tym samym terminie grupa juniorów 16-letnich w składzie: Gabriela Herbreder, Anna Kozińska, Sandra Chąciak, Adam Wiśniewski, Jan Gąstał pod przewodnictwem trenera Marcina Grzejdy udała się do Lublina.

Obie grupy przywiozły z turniejów 11 medali – 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe. W sumie wystartowały one w 40 finałach indywidualnych. Zawodnicy odnotowali także wyniki przebijające dotychczasowe rekordy klubu.

- Jest to niewątpliwy sukces naszej sekcji pływackiej. Dla nas to w dodatku nie jest koniec zmagań – w tym tygodniu nasi najlepsi zawodnicy pojechali także na mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców, gdzie również liczymy na świetne wyniki – mówi Tomasz Iwański, członek zarządu UKS GIM 92.

– To, jak wspaniale zawodnicy zaprezentowali siebie, klub oraz ursynowskie szkoły, do których uczęszczają na co dzień, sprawiło, że trenerzy mogli czuć się dumni - dodaje trener Marcin Grzejda.

W Opolu 3 złote medale na dystansie 100, 200 i 400 metrów wywalczył Maciej Konarski, bijąc przy tym 2 rekordy Polski. Maciej wyśrubował wynik na 200 metrów stylem zmiennym, a poza tym dwa razy startował w finałach A w stylu dowolnym.

Finały A osiągnęli także: Weronika Woś (styl zmienny, dowolny, klasyczny), Ignacy Jędrzejkiewicz (styl grzbietowy i motylkowy), Ignacy Żyro (styl zmienny i motylkowy). W finałach B wystartowały z kolei Wiktoria Bidnik (styl grzbietowy i klasyczny) oraz Oliwia Nowak (styl zmienny i klasyczny). Grupa uplasowała się na 6. miejscu w klasyfikacji medalowej i punktowej.

W Lublinie ich starsze koleżanki i koledzy zdobyli osiem medali (3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe). Wszystkie złote krążki zdobyła Gabriela Herbreder. Zwyciężyła ona na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem zmiennym. Zdobyła też srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Może się zatem dumnie nazywać wielką zwyciężczynią zawodów.

Jej koleżanka Anna Kozińska zdobyła z kolei wicemistrzostwo Polski na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, jak również brązowy medal na dystansie dwukrotnie dłuższym. Jan Gąstał wywalczył dwa brązowe medale na 100 i 200 metrów stylem zmiennym. Adam Wiśniewski pobił rekordy klubu na dystansie 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem dowolnym. Grupa jako całość uplasowała się na piątym miejscu w rankingu medalowym.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników każdego z reprezentantów. Każdego dnia ciężko pracujemy z tak ambitnymi młodymi ludźmi, a - jak widać - ich ciężka praca i zaangażowanie przynosi efekty – podsumowuje trener Marcin Grzejda.