REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MZ)

  Szykuje się niezwykłe widowisko, jakiego jeszcze na Ursynowie nie było. 100 biało-czerwonych latawców wzbije sie w niebo z okazji 100-lecia niepodległości Polski. W Dzielnicowym Domu Kultury zrobili je mieszkańcy Ursynowa w ramach projektu "Jedno Niebo, Jeden Świat".

  Wszystko zaczęło się od akcji "100 działań na 100-lecie niepodległości”, którą prowadzi Fundacja Hereditas. Wspiera ona wszystkich, którzy chcą na swój własny sposób uczcić tę okrągłą rocznicę. O pieniądze mogą się ubiegać grupy sąsiedzkie, koleżeńskie i pozarządowe. Z tej okazji skorzystało Miejsce Aktywności Lokalnej przy ul. Kajakowej.

  Pomysł był prosty - zaprosić wszystkich chętnych do tego, by zrobili latawce, a potem wypuścili je w niebo. Pod koniec września w MAL-u ruszyły warsztaty. Przez kolejne trzy niedziele nad pracującymi czuwał fachowiec.

  - Pod okiem specjalisty, Andrzeja Muzaja latawce były robione według szablonu, bardzo precyzyjnie, tak żeby wszystko zostało dobrze sklejone. Przychodziły do nas całe rodziny z dziećmi, nie tylko z Zielonego Ursynowa, ale i z Kabat - mówi Marzena Zientara, pomysłodawczyni akcji.

  Teraz przyszedł czas na wielki finał. Latawce będą połączone i wypuszczone w niebo na specjalnie przygotowanym łuku tęczowym. Organizatorzy zapraszają wszystkich w niedzielę o 11:00 na  plac przy DOK przy Kajakowej 12b, by wspólnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na dzieci będą czekały niespodzianki.

  Masz pomysł - zgłoś się!

  Przypominamy, że jeszcze do końca października można składać wnioski o dofinansowanie działań upamiętniających 11 listopada 1918. Może to być 2 tys. złotych na zakup lub wypożyczenie rekwizytów do rekonstrukcji historycznych, bilety do instytucji kulturalnych czy wynagrodzenie osób prowadzących warsztaty.

  Można też liczyć na pomoc techniczną i organizacyjną w wyświetleniu filmu o tematyce historyczno – kulturalnej na podwórku lub w innym miejscu. Fundacja Hereditas zapewnia ekran, projektor i film. W sierpniu dzięki temu udało się w DOK-u pokazać film "Miasto'44". Są też pieniądze na sąsiedzkie warsztaty, dekorowanie podwórek, skwerów, itp. Aby złożyć wniosek o wsparcie należy wejść na stronę fundacji www.100.fundacja-hereditas.pl.

  W ramach programu "100 działań na 100-lecie niepodległości” na Ursynowie odbędzie się także wernisaż wystawy "Wiele twarzy Marszałka". Na imprezę, 11 listopada zaprasza Dom Kultury Imielin przy ul. Dereniowej 6.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~talencio 2 7 miesięcy temu

   wg prognoz nie będzie wiatru

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Latawce na tle błękitnego nieba to piękny widok, ale nigdy, powtarzam nigdy nie powinny być puszczane luzem w niebo. Sto latawców to ogromne zagrożenie dla ruchu powietrznego. Czy ktoś o tym pomyślał?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2446 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019