REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2021, 13:47 komentarzy 26
  fragment wizualizacji Parku nad POW (wg koncepcji z 2016 r.) proj. K. Łowicka

  fragment wizualizacji Parku nad POW (wg koncepcji z 2016 r.) proj. K. Łowicka (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  Co się dzieje w sprawie obiecywanego od lat Parku nad POW? Tego właśnie radni i mieszkańcy mają się dowiedzieć dziś po południu. Tematem zajmie się bowiem jedna z komisji ursynowskiej rady. Na stronach urzędu dzielnicy trudno jednak szukać jakiejkolwiek informacji na ten temat. Dlaczego ratusz nie chce się chwalić, tym co udało się zrobić w sprawie parku? 

  Kalendarium publikowane na stronie internetowej urzędu dzielnicy zawiera najważniejsze dzielnicowe wydarzenia, w tym wszystkie posiedzenia komisji. Ostatnio na stronach ratusza możemy też czytać o nowych inwestycjach czy programie 500+. Tym bardziej więc dziwi kompletny brak informacji o zapowiadanym od dawna, bardzo ważnym posiedzeniu komisji w sprawie Parku nad POW. Podczas, gdy zapowiedzi innych, mniej interesujących posiedzeń, znajdują się w spisie zapowiedzi.

  Na park nad tunelem Połudnowej Obwodnicy Warszawy mieszkańcy czekają od lat. Miasto ma koncepcję z 2016 roku wypracowaną z szerokim udziałem mieszkańców. Unikalny park linearny ma mieć długość ponad 2 km, a oprócz zieleni mają się tam pojawić obiekty sportowo-rekreacyjne, scena kulturalna czy bazarek. Radni miejscy wpisali budowę parku do planów, przeznaczając pierwsze 10 mln złotych.

  Do realizacji inwestycji został wyznaczony Zarząd Zieleni m. st. Warszawy. Co już zrobił, a co planuje? O tym wciąż niewiele wiadomo. Głośno natomiast było o tym, czego nie zrobiono - m.in. przespano uzgodnienia w sprawie ścieżek rowerowych, nie dogadano się z Astaldi w sprawie podszykowania przez wykonawcę POW terenu pod przyszły park.

  Przeoczenie czy celowe działanie?

  Dziś na posiedzeniu ursynowskiej Komisji Architektury i Ochrony Środowiska urzędnicy będą mieli okazję wytłumaczyć się z zaniedbań, ale też pochwalić tym, co udało się zrobić. Obrady zwołał jej przewodniczący Krystian Malesa (KO), m.in. na życzenie wiele zainteresowanych sprawą mieszkańców. 

  Brak jakiejkolwiek informacji o transmisji tego wydarzenia jest zaskakujący. Dzielnica opublikowała informację dopiero po tym, gdy zapytaliśmy o to przewodniczącego komisji.

  - Też jestem zaskoczony i dopilnuję, aby wiadomość o obradach została niezwłocznie opublikowana - powiedział Krystian Malesa, radny koalicji Obywatelskiej.

  Rzeczywiście kilka minut potem informacja została upubliczniona - na stronach urzędu dzielnicy oraz w portalach społecznościowych.

  - Temat jest bardzo ważny. Od wielu miesięcy upominamy się o informacje. Obiecywano nam takie spotkanie już od listopada ubiegłego roku. Chcemy rzetelnych informacji. Zastanawia mnie dlaczego komisję zaplanowano nie w czwartek, ale w Środę Popielcową. Po drugie dzielnica, która słabo radzi sobie z komunikacją, nie ma chyba czego komunikować i stąd cała sytuacja - dodaje z kolei opozycyjny radny Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów, który często porusza w swojej pracy wątek parku nad POW.

  Komisja w sprawie Parku nad POW rozpoczyna się w środę, 17 lutego o 18:00. Obrady będą transmitowane na kanale You Tube. Można przekazać radnym pytania na adres: ursynow.zor@um.warszawa.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 12
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~UsnMan 26 2 miesiące temu

   najlepiej byłoby posadzić jak najwięcej drzew żeby filtrowały spaliny z tunelu. Najlepiej iglastych, bo liściaste pracują tylko przez pół roku.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 25 2 miesiące temuocena: 83% 

   Obok Multikina stoi pusty parking.. niech tam przeniesie się Bazar. Blisko do metra, lokalizacja niezła... Ale trzeba by zapłacić inne stawki niż w miejscu pętli autobusowej. Ursynów- jedyne miejsce gdzie burmistrz forsuje aby autobusy stały na ulicach (dewastując nawierzchnie), a w miejscu pętli trwał slums i niszczona była okoliczna infrastruktura. Takie cuda tylko u nas, że burmiszcz tak dba o prywatną inicjatywę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 24 2 miesiące temuocena: 29% 

   Teren zajezdni jest i tak przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 23 2 miesiące temuocena: 84% 

   Jakiej zajezdni? Umiejscowienie bazaru w obecnym miejscu jest świadomym działaniem Kempy na szkodę mieszkańców oraz Dzielnicy. Przecież za zdewastowane trawniki, chodniki, jezdnie zapłacimy MY, nie Kempa czy kupcy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 22 2 miesiące temuocena: 13% 

   100 metrów dalej jest inny bazar. Myślenie nie boli. No chyba ,że chcesz rozbudować go do niebotycznych rozmiarów,aby inni mieli slumsy pod oknami. Grunt,że twoja opcja polityczna dorwie się do koryta.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 21 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pół jaka moja opcja polityczna? Co ty ćpiesz? To Kempa zapewnił slums mieszkańcom. A że takim jak ty to pasuje to i na bajka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brak słów 20 2 miesiące temuocena: 81% 

   Dziękuję redakcji za nagranie tego bełkotu burmistrza Kempy . Usłyszeć to na żywo , to nowe doświadczenie. Miały być filtry i nie ma, miała być zieleń i będzie głównie na papierku, miało być 66 mln zł na profesjonalny projekt i realizację parku , a burmistrz Kempa kwęka , że może kiedyś, sukcesywnie w rozłożeniu na lata (DO KOŃCA JEGO KADENCJI) wysupła 15 mln zł. A temat główny to bazar. Bazar to inwestycja miejska czy prywatna ? Myśl przewodnia to jak zarobić i niewiele zrobić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urzad Nieudacznikow 19 2 miesiące temuocena: 94% 

   No wiec w sprawie parku to na razie opracowujemy dogodna lokalizacje bazarku pomiedzy KEN a Stryjenskich. Tam rosnie jedno drzewo tak z boku i trzeba by je wyciac. Pozostale kwestie moga na razie poczekac.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęka 18 2 miesiące temuocena: 76% 

   Burmistrz i grupa trzymająca właszę chyba zaczyna chorować na tzw. niedasie. Ostatnio mało co im wychodzi. Oczywiście wszystkiemu winien covid.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 17 2 miesiące temuocena: 27% 

   To całkiem ,jak u twojego uzurpatora z Żoliborza

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 16 2 miesiące temuocena: 76% 

   nie jestem zaskoczony, że burmistrz jest zaskoczony a zresztą po co nam kolejny teren zieleni, lepiej zabetonować cały teren nad tunelem i otworzyć centralny parking dzielnicowy - narodowy dla wszystkich pokrzywdzonych nie mających darmowego stanowiska parkingowego, no i bazar mógłby się darmowo zakorzenić na tym betonie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZDRADA ZDRADA ZDRADA ZDRADA! 15 2 miesiące temuocena: 66% 

   Dlaczego? Ano z tego powodu, że pieniądze muszą być na nowego dyrektora Centrum Kultury Alternatywy i 25 etatów mu podległych. PO ma w zanadrzu wielu byłych posłów, senatorów i innych wysadzonych od żłoba przez falangistów Kaczora. Chętnie obejmą posady, mają do zjedzenia 18 mln przez 3 lata - a to nie jest dużo, tym bardziej, że standard życia wysoki, za mniej niż 14 000 nie warto się schylać obecnie. Dlatego Ursynów dorzuci.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zgroza 14 2 miesiące temuocena: 79% 

   Paseczek zieleni w deweloperskiej betonozie Natolina i Imielina. Symbol upadku tej ładnej kiedyś dzielnicy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nawet skrawek sie liczy 13 2 miesiące temuocena: 68% 

   W sytuacji takiej, jaką mamy (betonoza) liczy się KAŻDY SKRAWEK ZIELENI, dlatego mieszkańcy Ursynowa powinni zabiegać o spełnienie obietnic przez władze Ursynowa - założenie parku linearnego nad POW.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wrr 12 2 miesiące temuocena: 50% 

   @nawet skrawek zieleni się liczy ogarnij się miasto otwiera drogę dla lex developer. Większa część miasta trafi do strefy zabudowy śródmiejskiej i każdy skwerek, trawnik, trawniczek, zieleniec i podwórko będzie mogło zostać zabudowane! Jaka zieleń?! Kasa się liczy!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 2 miesiące temuocena: 26% 

   Wrr, chyba nie czytałeś tej ustawy, jak wielu dziennikarzy, i piszesz głupoty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wrr 10 2 miesiące temuocena: 80% 

   @Boom ha ha ha kupujesz tekst o zachowaniu powierzchni biologicznie czynnej zgodnie z miejscowymi planami zagospodarowania? Ha ha ha A wiesz ile te wskaźniki wynoszą dla starszych dzielnic Warszawy? Beton panie beton, wincej ludzi, gęsto ma być wszędzie! W żłobkach, szkołach 3, a może 4 zmiany, w zbiorkomie jak sardyny w puszce! Albo na pieszo, bo teraz ma być trynd 15 min miasto!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 2 miesiące temuocena: 20% 

   Wrr, co za bełkot. Nie czytałeś ustawy to nie pisz głupot.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wrr 8 2 miesiące temuocena: 71% 

   @Boom taaaa bardzo merytoryczny komentarz hahaha Dogęścimy, naćkamy, sie pobuduje ciemne klitki, okno w okno. Parkingi nie są potrzebne, ponieważ auta nie są płatnikami. Wincej ludzi! Mniej przestrzeni do życia!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 2 miesiące temuocena: 0% 

   Chcesz zieleni,to wyprowadź się na wieś. Tu jest miasto. Każdy przeciętnie myślący wie,że będzie się dalej rozbudowywało.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zgroza 6 2 miesiące temuocena: 90% 

   ~pol Co za bzdura. W miastach również powinny być zachowane tereny zielone bo to podnosi jakość życia mieszkańców. Temu ma służyć m.in. planowanie przestrzenne i urbanistyka. Rozbudowa miasta nie musi oznaczać chaotycznego zagęszczania zabudowy jak w polskich miastach. Tłumaczę po prostu oczywistości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 2 miesiące temuocena: 50% 

   Wrr, nie znasz specustawy deweloperskiej, nie znasz rozporządzenia dotyczącego posadowienia budynków, nie wiesz co to linijka słońca i jak to wszystko wpływa na budowę nowych budynków i wypisujesz pierdoły o ciemnych klitkach na terenach zielonych. Nie ma z kim i o czym dyskutować.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wrr 4 2 miesiące temuocena: 0% 

   @Boom nie chcesz dyskutować, to nie dyskutuj. Miasto potrzebuje nowych podatników, żeby mieć wincej kasy na palety, strefy relaksu i plaże. Developerzy chcą wincej kasy, na własne kaprysy. Przy dobrym marketingu sprzedadzą "wszystko", nawet piwnice. I wszystko sie cieszom. Miasto jest szczęśliwe i developerzy też. Ludzie kupujo małe, ciasne i ciemne mieszkanka (bez infrastruktury towarzyszącej, ale tego nikt im nie powie), bo taniej. OKAZYJNIE! Jakoś to będzie, przecież zamieszkajo w stolicy :-/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertW 3 2 miesiące temuocena: 25% 

   Antosiuk jest aż tak kościółkowy że mu spotkanie w środę popielcowa nie pasuje?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciarz 2 2 miesiące temuocena: 63% 

   No właśnie, nie rozumiem związku. Może redakcja przeprowadzi śledztwo i napisze, co Sz. P. Radny miał na myśli? Chętnie wykorzystam ten argument w przyszłości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zdziwiony 1 2 miesiące temuocena: 71% 

   a co to mamy tu jakiegoś Gościa z dżihadu? Co to za kpina z wiary i ironizowanie " kościółkowy". Kto daje prawo do takiej napastliwej formy "osądzania" innych? Nie masz pan lepszych rzeczy do roboty?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3566 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021