REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Od poniedziałku w urzędzie dzielnicy można załatwić już wszystkie sprawy, którymi normalnie zajmuje się administracja samorządowa. Tyle teorii. W praktyce mieszkańcy, którzy chcą zarejestrować samochód mają ogromne problemy z dodzwonieniem się i rezerwacją wizyty w urzędzie. Co jest tego powodem?

  Przez ostatnie dwa miesiące, z powodu pandemii koronawirusa, ratusz działał w trybie awaryjnym. Osobiście można było przyjść i załatwić tylko cztery sprawy takie jak: akty urodzeń i zgonów, śluby, odbiór dowodów i rejestracja pojazdów.

  Od kilku dni można już załatwić już każdą sprawę, ale to nie znaczy, że urząd działa tak samo jak przed epidemią. Wizyta nadal musi być najpierw umówiona telefonicznie. 

  Ursynowski ratusz uruchomił 12 numerów, pod którymi można się zapisać na załatwienie swojej sprawy w konkretnym terminie. Wśród nich jest (22) 443 73 56 dla tych, którzy chcą zarejestrować samochód.

  - Od dwóch tygodni dzwonimy i nawet się udaje ale już dwa razy pani powiedziała - "Ooo w tym tygodniu nie ma szans proszę zadzwonić w następnym" - i tak sobie dzwonimy co tydzień, żeby się umówić - narzeka pani Agnieszka.

  Wiele osób skarży się nie tylko na odległe terminy. - Ja też próbowałem się dodzwonić na kilka numerów telefonów, niestety nikt ich nie odbiera albo są zajęte, strona na zapisy online nie działa. Żenada! - ocenia pan Robert.

  Ratusz tłumaczy się awarią

  Rzeczywiście dodzwonienie się w sprawie rejestracji samochodu graniczy z cudem. Szczególnie może bulwersować fakt, że jeśli już uda się dodzwonić, to urzędnik nie podnosi słuchawki. 

  - Nasi pracownicy cały czas odbierają telefony, ale wyniku awarii w słuchawce zamiast sygnału zajętości może pojawić się sygnał wolnej linii. To jest problem techniczny, który został już zgłoszony do naprawy i lada moment powinien zostać rozwiązany przez informatyków - mówi Kamila Terpiał, rzecznik ursynowskiego ratusza.

  Pomimo poluzowania wielu epidemicznych obostrzeń nadal w urzędzie dzielnicy obowiązuje sporo ograniczeń. Np. przed epidemią mieszkańcy, którzy chcieli zarejestrować pojazd mieli do dyspozycji pięć okienek, teraz trzy, a to przekłada się też na liczbę osób, którą dziennie można obsłużyć. Spadła ona o połowę ze 180 do około 90.  

  W przypadku spraw dotyczących rejestracji pojazdów oraz wydawania dokumentów można się umówić również przez Internet, wchodząc na stronę rezerwacje.um.warszawa.pl, ale mieszkańcy narzekają, że ona też często nie działa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~darweb 6 2 miesiące temu

   Telefonu nie odbierają, rezerwacja um warszawa no stop brak wolnych terminów - to jakiś żart? ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 5 3 miesiące temuocena: 100% 

   Czyt to prawda, że Dominiak przechodzi do PiSu?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 4 3 miesiące temuocena: 80% 

   Oficjalnie nie, ale on jest takim Konradem Wallenrodem w Platformie. Czasem myślę, że Rafał Trzaskowski podobnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pifil 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   Dziś dzwoniłem pod 443 73 56 w celu umówienia wizyty by zarejestrować samochód. Najpierw był komunikat że "abonent czasowo niedostępny" a potem nikt nie odbierał. Po kilkunastu próbach odebrała Pani i oznajmiła że umawianie wizyt tylko przez internet. Po także kilkunastu próbach zarezerwowania wizyty przez internet (błąd przy ostatnim kroku - po kliknięciu "zarezerwuj termin" wywalało komunikat "strona nie została odnaleziona") udało się wreszcie ustalić termin - 12 czerwca - 3 tygodnie czekania. Hurra. A i przepraszam za lekki bełkot w moim wywodzie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TURBO LEMING 2 4 miesiące temuocena: 28% 

   Awaria to drugie imię Rafała

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 1 4 miesiące temuocena: 66% 

   Raczej gadżeciarza przepieknego matouszka co to ajfonom się nie kłaniał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2571 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020