REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tak wygląda plac budowy Rosnowskiego, w tle niemal gotowa ulica w Wilanowie

  Tak wygląda plac budowy Rosnowskiego, w tle niemal gotowa ulica w Wilanowie (urząd dzielnicy Wilanów)

  REKLAMA

  Przez gniazdo sójki opóźni się budowa ul. Rosnowskiego - połączenia Ursynowa z Powsinem, które zastąpi niebezpieczny zjazd przez ulicę Rzekotki. Bez wycięcia drzewa, na którym gniazduje ptak, nie można zbudować ulicy.

  Budowa Rosnowskiego to przykład niekompetencji urzędników. Procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę trwała ponad pół roku. Gdy Ursynów mógł już budować swój 200-metrowy odcinek ulicy (1,2 km odcinek leży w Wilanowie i praktycznie jest wybudowany), urzędnicy miejscy i dzielnicowi spierali się o to, czy do pozwolenia potrzebny jest raport środowiskowy czy nie. Ostatecznie 27 kwietnia dzielnica uzyskała zgodę na budowę, bez konieczności tworzenia raportu. Ale, gdy na budowę miały wjeżdżać już buldożery, pojawił się kolejny problem.

  Od 1 marca trwa okres ochronny dla ptaków zakładających gniazda na drzewach. Jedna z mieszkanek na drzewie przeznaczonym do wycinki zauważyła gniazda ptaków.

  - Co najmniej jedno jest zasiedlone, tzn. był na nim ptak - albo wysiadywał jaja, albo miał pisklęta. Była to sójka - ptak pod ścisłą ochroną gatunkową - mówi Alicja, mieszkanka Kabat. Podejrzewa, że na innych drzewach również mogą być gniazda ptaków - sikorki oraz kosa.

  Mieszkanka powiadomiła dzielnicę i służby ochrony środowiska. Odkrycie gniazda z sójką z mocy prawa wstrzymuje budowę, która miała ruszyć po majówce. Potwierdza to burmistrz Robert Kempa.

  - Zgodnie z przepisami wycinka tego drzewa nie może być wykonana. W poniedziałek wykonawca spotyka się na terenie budowy z ornitologiem, zostanie wyznaczony teren, na którym będzie można prowadzić prace bez przeszkód - mówi burmistrz.

  Gniazdujące sójki są chronione do 31 sierpnia, czyli akurat do dnia, gdy ulicą Rosnowskiego miały już jeździć samochody. Dzielnica przyznaje, że odkrycie gniazda znacznie opóźni inwestycję. Wybudowany po stronie Wilanowa odcinek połączenia z Ursynowem będzie się kończył w polu. Do kiedy? O tym zdecyduje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

  - Wystąpimy do RDOŚ o pozwolenie na wycięcie drzewa, w momencie gdy ornitolog stwierdzi - a bierze na siebie za to odpowiedzialność karną - że młode są wystarczająco dojrzałe. W takim przypadku dyrekcja ochrony środowiska może wydać zgodę na wycinkę - mówi Robert Kempa. 

  Przeciąga się także projektowanie poszerzenia kabackiego odcinka ul. Rosoła i Relaksowej wraz z przebudową skrzyżowania z Wąwozową. Bez tego poszerzenia dojazd do ul. Rosnowskiego będzie utrudniony. Burmistrz zapowiada, że za 2 tygodnie projekt remontu będzie już gotowy a Rosoła zostanie przebudowana do końca roku.

  Budowa Rosnowskiego i przebudowa Rosoła nie podoba się części mieszkańców Kabat, którzy uważają, że połączenie ich osiedla z Powsinem spowoduje zalanie Kabat potokiem aut. W 2014 roku radni ursynowscy uchwalili stanowisko, w którym wezwali władze Warszawy do zmiany kolejności budowy połączeń z Wilanowem. Ich zdaniem najpierw powinna być budowana ul. Ciszewskiego-bis. Zdaniem dzielnicy Kabatom nie grozi katastrofa komunikacyjna. Nowa ulica przejmie bowiem obecny ruch z ciasnego i niebezpiecznego zjazdu na Rzekotki i Podgrzybków.

  Wszystko wskazuje też na to, że Ciszewskiego uda się zbudować miastu dużo szybciej niż początkowo planowano. Negocjacje w sprawie wykupu niezbędnych działek są na ukończeniu. Niewykluczone, że ulica zostanie wybudowana już w latach 2018-2019.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  34Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kocur 34 ponad rok temu

   Podobno gniazdo z sójką już wycięte.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agentura - Urra Burra 33 ponad rok temuocena: 67% 

   Ściema dla naiwynych i tyle! Prawda taka, że hajsy muszą na koncert Bajmu i na Muńka Staszczyka żeby miał na narkotyki. "Czekaliście państwo 30 lat to poczekacie jeszcze rok".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gawron 32 ponad rok temuocena: 42% 

   Wysłać tam Szyszkę. Szybko zrobi porządek z tym drzewem i ptakiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antoni i Miś piją regularnie kakao 31 ponad rok temuocena: 50% 

   Mieszkam na Kabatach i chcę jak najszybciej tego połączenia. Może to czyjaś gra na czas by jeszcze szybko sprzedać mieszkanie zanim pod oknami będzie skrzyżowanie Relaksowej z Rosnowskiego na 5 pasów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatka 30 ponad rok temuocena: 62% 

   Ja też mieszkam na Kabatach i absolutnie nie chce tego połączenia. Miała być węższa lokalna droga, a powstaje niemal autostrada. Komu to potrzebne???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiedza to ważna rzecz 29 ponad rok temuocena: 56% 

   Autostrada. Tak, autostrada! Czyli KEN, Rosoła, Stryjeńskich, Płaskowickiej, Belgradzka to autostrady. Kto mówił o węższej lokalnej drodze? Szwagier czy wujek stryjeczny, który zna się na wszystkim? Połączenie po raz pierwszy pojawiło się w planach w latach 80. Od zawsze to była droga takiej a nie innej kategorii. Plan zagospodarowania też mówi o takie drodze. Dodam jeszcze, że Wąwozowa w planach ma też poszerzenie o kolejne dwa pasy. Żeby potem nie było larum o AUTOSTRADZIE!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 28 ponad rok temuocena: 70% 

   jeśli się kenem pruje ponad 100 to tak, można powiedzieć, że to jest autostrada. wąwozowa też ma nią się stać, ciekawa jestem jak ze statystykami wypadków śmiertelnych wśród pieszych będzie po poszerzeniu. jak mieszkam tu 15 lat to nie słyszałam by ktoś zginął pod kołami. ale jak się zbuduje miszczom 2 pasy to będzie się działo - może żabki z moczydełka nas uratują?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 27 ponad rok temuocena: 34% 

   nie przesadzajmy z tym niebezpiecznym przejazdem, tam się jeździ 20km/h. Szybciej się tą drogę przejeżdża na rowerze i nie pamiętam żeby były tam jakieś niebezpieczne zdarzenia. Z innej beczki ciekawe czy ta pani zgłaszająca sama tam tego gniazda nie ułożyła żeby opóźnić budowę, może by życzliwą obciążyć kosztami przestoju żeby inni mieszkańcy nie musieli się na to zrzucać. Wykonawca i mieszkańcy - wszyscy na tym tracą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szaweł 26 ponad rok temuocena: 73% 

   Ty facepalm to jesteś jakimś platformianym macierewiczem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek 25 ponad rok temuocena: 75% 

   Sójka pojawiła się tam akurat teraz, przypadek?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~O-O 24 ponad rok temuocena: 69% 

   Aha, tresowana sójka, LOL ;) Na komendę złożyła jajeczka...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirka 23 ponad rok temuocena: 63% 

   Przypadek? Nie sądzę...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hra 22 ponad rok temuocena: 42% 

   Kazdy pretekst jest dobry zeby odwlec budowe lacznika do Powsina, ktory zakorkuje Kabaty. Ta droga powinna powstac PO budowie pozostalych polaczen z Wilanowem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam 21 ponad rok temuocena: 57% 

   Ruch i dziki skrót już są. Potrzebne jest normalne połączenie Powsina z Kabatami oraz połączenia autobusowe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 20 ponad rok temuocena: 43% 

   komu jest potrzebny to jest, ale na pewno nie kabatom i nie ursynowowi. oby sójki jak najdłużej gniazdowały!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~es 19 ponad rok temuocena: 85% 

   ... Ursynów i Wilanów budują drogę dla Konstancina

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumak 18 ponad rok temuocena: 13% 

   A nie dla Kozienic, Puław, Lublina, Rzeszowa lub Tarnowa? A co tam! Dla Budapesztu i Aten :-DDD

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 17 ponad rok temuocena: 53% 

   Burmistrz zasługuje tutaj na pochwałę, że przynajmniej w tym przypadku (ptaki) działa zgodnie z zasadami i poszanowaniem prawa! Niektórzy to by chcieli, by władze działały wybiórczo - jak ktoś ma z tego korzyść, to pochwala łamanie prawa, ale niech tylko będzie coś nie po jego myśli...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daria 16 ponad rok temuocena: 76% 

   Jakoś w przypadku pasów na Stryjeńskich i Bartoka postąpił wbrew decyzjom i woli mieszkańców. Odbyło się głosowanie po czym Burmistrz pod naciskiem grupki osób stwierdził, że jednostronnie oddala te projekty. To jest już dobrze? To jest wybiórcze stosowanie prawa, przepisów. Jak mają się czuć osoby, które głosowały na te projekty? Burmistrz te osoby delikatnie pisząc olał sikiem prostym.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szaweł 15 ponad rok temuocena: 75% 

   Burmistrz zasługuję co najwyżej na bilety na pendolino i kanapki na drogę, żeby nie powieć ostrzej, że tylko na kopa w d...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 14 ponad rok temuocena: 97% 

   Burmistrz Kempa ma niewiarygodnego pecha! Zaraz znajdzie na terenie Rosnowskiego ropę naftową, gaz łupkowy i ruiny grodu z XIw.!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Martek 13 ponad rok temuocena: 35% 

   Fakt. Rządzi 2,5 roku i mógł przygotować się idealnie do realizacji Rosnowskiego, Rosoła i Relaksowej. A idzie mu słabo. Urzędnicy w urzędzie są słabi czy Burmistrz słaby? O poprzedniej koalicji Nasz Ursynów + PiS nawet nic nie powiem bo to byli bumelanci do potęgi. Przygotowali by Rosnowskiego do budowy tak jak obiecywali to w kampanii to poszło szybciej. A potem im się Ciszewskiego Bis zamarzyło. Przy której gówno zrobili. Typowe dla Guziała, Naszego Ursynowa i przystaweczki w postaci PiSu. Te partie i stowarzyszenia nie powinny dotykać się do żadnych inwestycji bo wszystko potrafią spiep....ć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 12 ponad rok temuocena: 67% 

   Nazywasz to pech, ja niekompetencją.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szaweł 11 ponad rok temuocena: 62% 

   Słabo? Ten gość jest tragiczny. Kępa to zwykły szkodnik! Proszęee Platformo Obywatelsko! Weź go sobie z powrotem na Pragę, do Poznania czy gdziekolwiek tam chcecie! Zapakujcie go z powrotem w taczkę i wywieźcie jak najdalej od Ursynowa!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 10 ponad rok temuocena: 50% 

   Oni wszyscy są siebie warci. PO, PiS, Nasz Ursynów, IMU i inne chciwe na stanowiska pijawki. Dużo krzyczą, mało robią.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 9 ponad rok temuocena: 78% 

   Rosnowskiego zablokowała sójka, Rosoła zablokował Orzeł. Kempa tańczy jak mu koalicjant zagra. Tak bezjajecznego burmistrza Ursynów jeszcze nie miał. Myślałem że nic gorszego od Guziała nas nie spotka - a jednak!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek 8 ponad rok temuocena: 38% 

   Nie no Guział to jest jednak top of the top jeżeli chodzi o nic nie robienie i poziom żenady.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szaweł 7 ponad rok temuocena: 79% 

   Przy tych przyjezdnych cwaniaczkach, takch jak orzeł czy kępa, za których większość Ursynowa się po prostu wstydzi, Guział wyrasta na ultrakompetentnego intelektualistę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~patryk 6 ponad rok temuocena: 40% 

   Co to za kraj w którym jeden ptak wstrzymuje budowę potrzebnej drogi. Przepisy do zmiany !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ryszard 5 ponad rok temuocena: 70% 

   DLA KOGO TA DROGA POTRZEBNA?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~darecki 4 ponad rok temuocena: 38% 

   Mi bo jeżdzę z Kabat do rodziny i znajomych w Powsinie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 3 ponad rok temuocena: 74% 

   do rodziny to się chyba w godzinach szczytu nie jeździ? a pozaszczytowo to jest wystarczająco dobre połącznie - też nim jeżdżę do rodziny i znajomych także bogu dzięki za sójkę:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 2 ponad rok temuocena: 90% 

   Dla Developerów z Konstancina, Przecież są współinwestorami

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zacny 1 ponad rok temuocena: 94% 

   Na Kabatach mało kto ma rodzinę w Warszawie. Wystarczy zejść do garażu w noc Wigilijną lub we wszystkich świętych. Nagle pusto i wypad fo Matuli 100, 300km stąd. Rodzina i groby w Warszawie? Mniej niż 5%

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1397 sekundy
  REKLAMA