REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Ursynów zamarł, gdy zawyły syreny. O godzinie "W" dziesiątki mieszkańców dzielnicy uczciło pamięć powstańców warszawskich pod ratuszem. Ruch na skrzyżowaniu al. KEN i Gandhi został wstrzymany. Powietrze zgęstniało, a cała okolica wypełniła się biało-czerwonym dymem z flar.

  Punktualnie o 17 na urzędzie dzielnicy zawisła flaga państwowa i zabrzmiał dźwięk z radiowozów oraz wozów strażackich. Ursynowianie zatrzymali się wtedy i wstrzymali oddech. Dokładnie 77 lat temu w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.

  Podczas uroczystości uczestnicy wyciągnęli race i dumnie krzyczeli "Chwała Bohaterom". Nie zabrakło harcerzy, władz Ursynowa i mieszkańców, którzy przybyli pod ratusz wraz ze swoimi rodzinami. Chwilę przed godziną "W" głos zabrał burmistrz Robert Kempa.

  - Co roku spotykamy się tutaj, aby upamiętnić tych, którzy walczyli o naszą wolność. Zapraszam wszystkich na ulice, aby wspólnie zatrzymać się w chwili zadumy - mówił burmistrz.

  fot. Kamil Szpilski

  Cześć powstańcom oddał także pan Patryk i Katarzyna, którzy przyszli z siódemką swoich dzieci - To ważne, aby pamiętać o naszej historii. Musimy przekazywać te wartości dalszym pokoleniom i czuć przywiązanie do naszego narodu, o nasze korzenie - mówili.

  Pod wejściem do urzędu od strony al. KEN stanęła scena, na której tuż po godzinie 17 wraz z chórem Ars Chori i Iuvenis mieszkańcy Ursynowa śpiewali pieśni patriotyczne i powstańcze.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4298 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021