REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2020, 11:29 komentarzy 28

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Nadesłane)

  Od 15 października obowiązują godziny dla seniorów. Od 10:00 do 12:00 w sklepach mogą przebywać tylko osoby, które ukończyły 60 lat. Poza tymi godzinami starsi również mogą robić zakupy, z czego skwapliwie korzystają. Jak opisuje nam nasza czytelniczka to powszechny na Ursynowie zwyczaj, który podważa sens wprowadzenia godzin senioralnych. Jej list publikujemy w całości poniżej, zachęcamy do komentowania.

  Mamy w sklepach godziny dla seniorów, żeby mieli możliwość izolowania się od innych i mogli czuć się bezpiecznie. Rozumiem, dostosowałam się i nie narzekam. Robię zakupy rano, jeszcze przed pracą, zanim dzieci zaczną domową naukę. Kilka minut przed siódmą jestem już przed sklepem i czekam na jego otwarcie… w gęstniejącym tłumku seniorów, do których dołączają młodsi.

  Jak tylko drzwi się otworzą wszyscy ruszają, nie zważając na żadne odstępy, jakby towaru miało zabraknąć. To samo zaczyna się dziać między półkami. Idealna wylęgarnia koronawirusa, którą widziałam już w niejednym sklepie na Ursynowie. Nie rozumiem postawy starszych osób. Z mojej obserwacji wynika, że są tak samo niesforni jak dzieci i młodzież. Z tą jednak różnicą, że młodszym wydaje się, że są nieśmiertelni. 

  Z racji wieku, braku doświadczenia, mają absolutnie do tego prawo, zwłaszcza, że zwykle koronawirusa przechodzą bezobjawowo, a tragiczne przypadki zachorowań nie są jakoś szczególnie nagłaśniane i nie docierają do szerszej opinii publicznej. To samo dotyczy również powikłań po bezobjawowym przejściu choroby.

  Inaczej jest w przypadku seniorów. W mediach aż huczy od wezwań “Zostańcie w domu”, bo jesteście w grupie wysokiego ryzyka.

  "Zakupy to rodzaj terapii"

  Jestem w stanie pojąć, iż póki mogą, sami chcą załatwiać swoje najpotrzebniejsze sprawy i nie korzystać z pomocy rodziny lub wolontariuszy. Wyobrażam sobie jak trudna, w szczególności dla osób samotnych może być izolacja.

  Rozumiem, że wyjście do sklepu, to rodzaj terapii, to coś co pozwala poczuć, że się żyje, jest się wśród innych. Tylko, na litość boską, dlaczego nasi drodzy seniorzy robicie to rano, w godzinach dużego ruchu, kiedy młodsi robią zakupy, bo często tylko wtedy mają na to czas? Macie swoje godziny, kiedy możecie swobodnie spacerować po sklepie do woli bez większego ryzyka zarażenia. Ale rano? Kiedy tłok bywa większy niż po południu? To pokazuje, że godziny dla seniorów nie mają większego sensu, bo nie ograniczają ich wizyt w sklepach do minimum i to w bezpiecznych okolicznościach.

  Jestem niestety przekonana, że piszę sobie a muzom. Mój list zapewne nie odniesie żadnego skutku. Takich apeli do seniorów, by dbali o siebie było już bardzo wiele, również wiosną. Wtedy, mam wrażenie, większy był strach, jak zachorował jeden człowiek w dalekiej Zielonej Górze, bardziej przerażały obrazki z jeszcze dalszej Lombardii. Teraz, kiedy tu, za rogiem, na stadionie powstał wielki szpital polowy, bo tylu mamy chorych, kiedy brakuje tlenu i podstawowych środków, to strach gdzieś uleciał. Szkoda.  

  czytelniczka Joanna

  (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 114

  • 55
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~issaa 28 5 miesięcy temuocena: 57% 

   szczerze mówiąc to ja pojęcia nie mam, gdzie wy te zakupy robicie. Ja staram sie robic je rzadko, raz w tygodniu i to zreszta zwykle w sobote. Jednak zdarza sie, ze musze wyjsc po zapomniana marchewke w tygodniu, a po pieczywo to juz w ogóle..... NIGDY nie zdarzyło mi sie spotkać tych dramatycznych scen, mrożących krew w żylakach, w sklepach...Gdzie wy je spotykacie? te mordercze babcie wymachujace maseczkami a zdzierające przyłbice, z twarzy współklientów? tych dziadkow mordujacych wzrokiem, na poczcie? te rozlane mleko w żabce, wytrącone z rąk nie-seniora? Ludzie, odbiło wam? przecież to wszystko kwestia organizacji. Wlasnej.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kij w oko 27 5 miesięcy temuocena: 0% 

   na pewno nie na bazarku tak jak ty masz to w zwyczaju

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Idla 26 5 miesięcy temuocena: 44% 

   Biedronka na Romera awantura, bo nie seniorka stała do kasy kilka minut po 10, życzyli jej żeby nie dożyła ich wieku. Co się z ludźmi porobiło, aż przykro było słuchać

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 25 5 miesięcy temu

   ~kij ci w oko, ale ktory bazarek masz na mysli? na tym kabackim jestem często bo tam mieszkam, na innych "nie mam zwyczaju"

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 24 5 miesięcy temuocena: 62% 

   Do "Irfy" ----> Jeśli ma Pan odwagę cywilną, to niech Pan wyjawi tą swoją tragedię osobistą, do której przyczynił się rząd PiS ( w tym Jarosław Kaczyński i jego kot). Tylko proszę bez banałów głoszonych przez pseudo Budki i inne Kurniki. Bardzo proszę obnażyć to, co jest Pana materialnym i psychicznym spustoszeniem w moim umiłowanym kraju. Może coś mi umknęło i jestem zaślepiony tym co PiS uczynił dobrego dla ludzi z lewa i prawa. Może będę w stanie jakoś Panu pomóc w tym cierpieniu. Proszę czekam.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 23 5 miesięcy temuocena: 41% 

   Rekin i Kabat - jedyne trafne komentarze do sprawy godzin dla seniorów. Słuszna ocena intelektu forumowiczów mieszkających na Ursynowie dzięki temu że sprzedali swe pola lub siedzą po uszy w kredytach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 22 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Filozofia konusa - "divide et impera" przynosi wspaniałe rezultaty, ale konus zapomina, że miecz jest obosieczny, kij ma dwa końce i w przyrodzie nic nie ginie; o KARMIE nie wspomnę... To mój komentarz do wszystkich komentarzy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldik 21 5 miesięcy temuocena: 69% 

   Leclerc godz. 9.45 seniorka robi awanturę ochroniarzowi, że jeszcze wpuszcza młodszych. Kazał jej kupić zegarek i obruszył się że niedługo od 6 nie pozwolą mu nikogo innego wpuszczać do sklepu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 20 5 miesięcy temuocena: 48% 

   Tu "nowoczesne" o lewicowych poglądach demonstrują to, co od dawna wiemym, że mają w czterech literach wszystkie rządowe obostrzenia sanitarne. W swoich szeregach mają 60+ i oni też demonstrują swoją głupotę. Liberalizm zdemolował ich sposób myślenia i postępowania. Dobrze, że dla pozostałej części rozumnych seniorów są dla nich te godziny od 10 do 12. Nowoczesne potrafią ubolewać wyłącznie nad sobą i nic już tego nie zmieni. Bardzo dobrze, że rząd troszczy się o seniorów tych z lewa i tych z prawa. Każdy z nich ma swój rozumm i widać to na opisanych przykładach. Więc apeluję do was "nowoczesne" byście porzucili zamysł zmiany tego obecnego stanu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 19 5 miesięcy temuocena: 52% 

   "Rekin" - mam szacunek dla Twojej rozważnej i celnej wypowiedzi. Nie zamierzałem komentować postu "czytelniczki Joanny" z uwagi na własną kulturę osobistą. Jestem wyrozumiały dla niewyrozumiałych i egzaltowanych dam. Twój trafny osąd o sfrustrowanych, zapracowanych i zdradzanych "nowoczesnych", nie sprawi, że jakiekolwiek apele trafią, bowiem żyją one we własnym zatrutym świecie egoizmu - objawowego ! Sam jestem emerytem, i nie spotykam się z podobną niechęcią (objawową). Pozdrawiam niezwykle,

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 18 5 miesięcy temuocena: 31% 

   Och... rozczuliłem się. "Rząd się troszczy". A o "nowoczesnych" się nie martw. My zamysł zmiany obecnego stanu porzuciliśmy już dawno. Teraz mamy zamysł, żeby porzucić również ten tu grajdołek, jak się tylko skończy covidowe szaleństwo. Dzięki temu za jakiś czas będziesz mógł też zaznać kolejnej rządowej troski. W postaci głodowego zasiłku złożonego z zadrukowanych papierków. Które sobie podrukuje, jak mu "nowocześni", dotychczas płacący podatki spierniczą za granicę. A ci mniej nowocześni zostaną i zrobią ci konkurencję w kolejce do socjału. Rząd się o ciebie jeszcze tak zatroszczy, że się przewrócisz. Z gło... eeee... z zachwytu znaczy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pijus 17 5 miesięcy temuocena: 33% 

   60 plus to elektorat dojnej, więc nie kombinuj rekin....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabanos 16 5 miesięcy temuocena: 58% 

   Seniorzy przychodza rano przed godzinami dla seniorow, zeby nie spotkac innych. W dodatku bywaja wredni, a dzieci patrza i sie ucza i potem niby zdziwienie, skad takie zachowanie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 15 5 miesięcy temuocena: 42% 

   "Godziny dla seniorów" to kolejny idiotyzm, dorzucony do innych idiotyzmów leżących na stercie z napisem "Patrzcie, coś robimy! Rząd". Jak się zaczął sezon grypowy, to w panice do różnych innych zamordyzmów dorzucili też tę bzdurę. Bo emeryci to baza wyborcza obecnego reżimu, więc trzeba o nich "zadbać". Tyle że tłuczek, który tym wszystkim kręci zapomniał, skąd się biorą pieniądze. Bo za jego młodych lat rząd je sobie sam drukował i było "dobrze". Więc teraz też tak usiłuje robić. Co się skończy, jak waloryzacje emerytur dla "seniorów" nie nadążą za realną inflacją. I się okaże, że zamiast umierać na kolejną iterację grypy ukochani seniorzy zaczną umierać z niedożywienia i braku lekarstw, których nie zdołają wykupić. No, ale "rząd zrobił". Czyli zabronił, bo tylko to łajzy potrafią.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poig 14 5 miesięcy temuocena: 43% 

   NIE jestem seniorem. W Warszawie co trzeci mieszkaniec jest 60+. Jak możecie wymagać, żeby wszystkie dziadki zrobiły zakupy w dwie godziny?! Nie ma szans. Poza tym, pomiędzy 60+ tez sa osoby, które "nie wierzą" w maski, epidemie i zarażenia. Dziadki to tacy sami ludzie jak my i maja prawo wyboru, o której robią zakupy. Godziny dla seniorów sa dla tych, którzy się bardzo boja. Osobiście uważam, ze hipermarkety powinny być zwolnione z godzin dla seniorów w zamian za stworzenie "stref kasowych" dla seniorów, jako jedynego miejsca, gdzie przebywa sie dłużej i gdzie nie można nikogo ominąć czy poczekać aż przejdzie. Ogrodzić je, żeby inni klienci nie robili sobie skrótów miedzy starszymi, wyłożyć czerwonymi dywanikami, ale nie zamykać wszystko na dwie godziny. Na Ursynowie jest tylko jeden sklep który wchodzi w kategorie HIPERmarket: Auchan. Upadające Tesco i Leclerc to SUPERmarkety, a dyskonty tym bardziej NIE sa hipermarketami.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 13 5 miesięcy temuocena: 24% 

   Seniorzy sa w znacznej czesci wredni, przypomnę tylko ze to tym okropnym młodym zawdzieczacie emeryturki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 12 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie jestem ani młodym, ani seniorem. Ale: - wredni bywają ludzie w każdym wieku, bo wredność nie od wieku zależy - seniorzy niekoniecznie zawdzięczają swoje emeryturki młodym, bo to m.in. seniorzy ze swoich emeryturek pośrednio i bezpośrednio dają na 500+ i inne różnego rodzaju łapówki wyborcze - seniorzy, którzy wychowywali swoje dzieci bez żadnych plusów, a na swoje emeryturki pracowali przez lata, jednocześnie wychowując tych obecnych młodych, żywiąc ich, ubierając itp. - mnóstwo młodych po ukończeniu darmowych (w sensie finansowanych przez nas wszystkich, w tym seniorów) pięciu nikomu niepotrzebnych kierunków studiów, zanim zacznie zarabiać niby na te emeryturki, wyjeżdża z Polski i tyle ich widać.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 11 5 miesięcy temuocena: 50% 

   mieciek, ci okropni seniorzy przez całe swoje zawodowe zycie odkładali skladki na emerytury, i to czestokorć o wiele wyższe niz ty obecnie i twoje zarobki w ogóle. To, ze ja kaczory prze.. na pińcety, to juz nie wina "seniorów" tylko kaczorow. I tylko NIESMIAŁO JAKZE przypomnę, że z emerytur seniorów sa odprowadzane podatki NA WSZE BACHORY, pardon nasze milusińskie dzieciaczki, dobro narodu, czyli na pińcetki

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 10 5 miesięcy temuocena: 27% 

   Hm, wydaje się, że akcja Dzielnicy kasowania dojazdu, parkowania do przychodni, aptek, szpitali wychodzi, jak podejrzewałem, na przeciw neurobiałkom. Nie lubią seniorów, hi, hi. Siebie też, hi, hi. "Oburzony" ma rację.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 9 5 miesięcy temuocena: 70% 

   Wracałem do domu i chciałem kupić w Żabce mleko. Za mną weszła kolejna osoba (w moim wieku). Wziąłem mleko, ruszyłem do kasy, a tu sprzedawczyni woła: godziny dla seniorów. Odłożyłem butelkę i wyszedłem. Dodam, że poza nami dwoma żadnego klienta w sklepie nie było. Pomysł z godzinami dla seniorów jest poroniony.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ale już rozpoczętych zakupów nie dali dokończyć??? Jak już byłeś przy kasie? To już idiotyzm jakiś.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony 7 5 miesięcy temuocena: 42% 

   Oczekuję też na apel do tych, którzy roznoszą koronawirusa podczas  spędów tzw. StrajkuKobiet. Wygląda jednak na to, że autorka nie szanuje, a nawet nienawidzi seniorów. Kobieto, kiedyś też będziesz seniorką i mam nadzieję, że wtedy Ktoś ciebie też nie uszanuje. Czas biegnie szybko.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 6 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Też mam przekonanie, iż była molestowana w domu jak ja...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emka 5 5 miesięcy temuocena: 55% 

   Ostatnio Pani w sklepie o godzinie 9:00, w wieku seniora steroryzowala połowę klientow i Panią na kasie, że przyłbice nic nie chronią i kazała wszystkim zakładać maski. Skończyło się na wołaniu kierownika sklepu, zrobił się tłok, obsługa stanęła i 15 minutowe zakupy przed godziną dla seniorów trwała ponad pół godziny.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chochoł 4 5 miesięcy temuocena: 76% 

   Oczywiście tzw. godziny dla seniora są niepotrzebne. Większość z nich i tak robi zakupy poza tymi godzinami. Powoduje to tłok poza tymi godzinami co jest czynnikiem sprzyjającym zwiększaniu ilości zakażeń. Tak więc bezpieczniejsza dla wszystkich byłaby likwidacja tych godzin.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~matuzalem 3 5 miesięcy temuocena: 27% 

   Chyba mieszkasz w DOS ze sklepem na miejscu !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo83 2 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Niestety tak jest. A jak raz poszedł na pocztę w godzinach dla seniora po jeden kwitek to starsza pani myślałem że mnie zabije wzrokiem . Fakt moja wina - zapomniałem. Jaki sens tych godzin dla seniora nie wiem

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 1 5 miesięcy temuocena: 21% 

   to się dowiedz. Nie jest trudno, wystarczy odrobina wysiłku i dobrej woli.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5776 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021