REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (The Palms)

  REKLAMA

  Wraz z końcem maja na Ursynowie rozpoczęła swą działalność druga filia The Palms. Nie, nie jest to biuro podróży, nie jest to też kawiarnia ani restauracja. Jest to szkoła języków obcych, którą wyróżnia nie tylko nazwa, ale także podejście do nauczania i metody, opracowane specjalnie dla potrzeb osób uczących się języków obcych. W szkole językowej The Palms odnajdzie się każdy, a o tym dlaczego tak jest szczegółowo opowiedziała nam współzałożycielka firmy - Katarzyna Zarosińska.

  Dlaczego "The Palms"?

  Jak wskazuje nazwa naszej szkoły - The Palms - stawiamy przede wszystkim na komfort nauki. Zależy nam, by klient uczył się z przyjemnością. Dokładnie z taką, z jaką zasiadłby pod palmami na ogrzanej słońcem plaży. Nauka języków obcych może być zabawą, przygodą, czymś, do czego będziemy wracać z radością.

  Czy w związku z taką filozofią uczniowie mogą liczyć na ciekawe metody nauczania?

  Jak najbardziej. Nasza szkoła wyróżnia się nie tylko ze względu na nazwę. W ślad za nią idą bowiem nowatorskie metody nauczania, które połączone w jedną całość zapewniają osobom uczącym się nie tylko skuteczność, ale też rozrywkę. Lektorzy korzystają podczas jednych zajęć z różnych form nauczania. Organizujemy na przykład przedstawienia teatralne, stosujemy rozmaite gry - również dla dorosłych - czy też uczymy się języka przy pomocy przedmiotów codziennego użytku. Podczas zajęć używamy przedmiotów z innych krajów, dzięki czemu zajęcia się ciekawsze, a my uczymy się w sposób naturalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że większość osób chce się uczyć tego, co przyda im się w życiu codziennym. Dlatego uczymy jak sobie w nim poradzić używając pełnych zdań, a nie tylko zdawkowych, lakonicznych odpowiedzi.

  Czy w The Palms uczą się dzieci?

  Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych. Na nasze zajęcia może się zapisać osoba w każdym wieku i z każdego kraju. Wartość, jaką niesie z sobą The Palms, zauważy każdy, kto już próbował wcześniej uczyć się języków, ale również osoby początkujące, dla których przygoda z językiem dopiero się rozpocznie. The Palms gwarantuje naukę z przyjemnością i efekty, które bardzo szybko się pojawiają.

  Na jakie innowacyjne rozwiązania mogą liczyć rodzice zapisując swoje pociechy do The Palms?

  Zdajemy sobie sprawę, że dzieci przede wszystkim potrzebują zabawy. W ten sposób rozwijają się i uczą. W związku z tym stosujemy metodę, nazywaną "teatralizacją", która polega na odgrywaniu scenek w języku obcym. Jeden raz w roku organizujemy przegląd teatrzyków przygotowanych przez naszych podopiecznych. W tym roku miał on miejsce w Teatrze Lalek Guliwer. Dzieci miały niepowtarzalną okazję wystąpić na deskach prawdziwej teatralnej sceny, przed wilanowską publicznością, pośród której mogły rozpoznać twarze najbliższych. Scenariusze były napisane w oparciu o bajki z brytyjskiego wydawnictwa Usborne, które ma już 40-letnie doświadczenie w tworzeniu książek dla najmłodszych. Lektorzy dostosowali scenariusze do umiejętności dzieci, tak aby posługiwały się zrozumiałym dla nich językiem. Nie zapominamy również o wartości, jaką niosą ze sobą gry. Nasi lektorzy są przeszkoleni w zakresie odpowiedniego ich zastosowania. Trzeba podkreślić, że gry łagodzą napięcia, pozwalają się rozluźnić i zrelaksować, a to przecież główny cel naszej szkoły. Od niedawna uczymy także z zastosowaniem klocków zdając sobie sprawę z tego, jak wielką wagę mają one w rozwoju dzieci.

  Czy dorośli też mogą liczyć na dodatkowe atrakcje?

  Metoda teatralizacji i zastosowanie gier wykorzystujemy także w nauczaniu osób dorosłych. Używanie języka obcego podczas gry staje się bowiem czynnością naturalną. Poza tym tego typu aktywności pomagają budować naprawdę dobre relacje z pozostałymi członkami grupy. A zresztą - nie tylko dzieci mogą i chcą się bawić.

  Czy stosują Państwo jeszcze jakąś metodę pozwalającą szybciej uczyć się języka obcego?

  Używamy także Fiszkoteki The Palms, która jest mobilnym zbiorem słownictwa, który osoba ucząca się w naszej szkole powinna przyswoić po każdej konkretnej lekcji. Wystarczy być on-line, by rozpocząć naukę słownictwa. Klient może także tworzyć własne fiszki, a ponadto może zamieniać je na nagrania mp3. Główną ich zaletą jest jednak fakt, iż Fiszkoteka The Palms jest tworzona przez lektorów na bieżąco i dla konkretnych odbiorców – uczestników określonego kursu. Jeśli ktoś nie lubi notować, przepisywać, uczyć się w sposób tradycyjny - Fiszkoteka The Palms na pewno przypadnie mu do gustu.

  Jaką "złotą zasadę" przekazałaby Pani osobom, uczącym się języka obcego?

  Podstawą w nauce języków obcych jest systematyczność i kontynuacja nauki. Dla wielu osób może się to okazać trudne, dlatego należy szukać rozwiązań, które uatrakcyjnią ten proces i nie pozwolą nam się znudzić. Nauka powinna być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia do nowo otwartej szkoły językowej The Palms na Ursynowie. W końcu, jak mawiał Goethe – „Ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem".

  Szkoła Językowa The Palms

  www.thepalms.edu.pl

  • al. KEN 19 lok.2/5
  • tel.: 22 415 55 50 
  • mail: ursynow@thepalms.edu.pl

  (materiał promocyjny)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.073 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018