REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  W niedzielę w parku Przy Bażantarni można się było poczuć jak na góralskiej biesiadzie. Wszystko za sprawą zespołu Na Obyrtke. Ursynowianie tańczyli i bawili się - a muzycy razem z nimi - w rytmie góralskich melodii.

  „Góralu, czy ci nie żal?” Żal powinno być tym, którzy w niedzielę nie pojawili się w parku Przy Bażantarni. Ominęła ich dobra zabawa w góralskim klimacie, którą zapewnił zespół Na Obyrtke. Chociaż kapela wystąpiła w nieco uszczuplonym składzie - zazwyczaj występują w piątkę - to pozytywnej energii prosto z gór nie zabrakło. 

  Na scenie zameldowali się Natalia Borgosz, Julia Kamińska, Hubert Dobosz i Wiesław Grabski. Ubrani w tradycyjne góralskie stroje i uzbrojeni w skrzypce oraz kontrabas i akordeon zagrali gościom ursynowskiego parku znane i nieznane góralskie piosenki. A mieli komu grać. W parku Przy Bażantarni pojawiły się tłumy.

  Zabawa na całego!

  Ursynowianie mogli usłyszeć nie tylko nasze rodzime melodie. Na Obyrtke zabrało ich również w podróż do Włoch czy na Słowację. A gdy kapela grała, nóżki same rwały się do tańca. Parkiet ani przez chwilę nie był pusty.

  Muzycy - jak to górale - złapali świetny kontakt z widownią. Dlatego też uczestnicy Muzycznego Lata nie pozwolili im tak łatwo odejść. Po ostatniej piosence głośno domagali się bisu. Muzycy od razu złapali za instrumenty. W hołdzie dla walczącej o wolność Ukrainy zagrali „Hej, sokoły”.

  Kolejna szansa na taniec w rytm folkowych melodii już za dwa tygodnie. Natomiast już za tydzień, 14 sierpnia o godz. 18 w parku im. Jana Pawła II uczestników czeka koncert muzyki klasycznej. Wystąpią wówczas Milena Lange i Warsaw Impressione Orchestra. Muzycy zagrają koncert zatytułowany „Drogi Polskiego Oręża w Muzyce Filmowej”.

  Kolejne koncerty odbędą się:

  • 14 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Drogi Polskiego Oręża w Muzyce Filmowej – MILENA LANGE i WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA  
  • 21 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Żywiołowa muzyka folkloru żydowskiego - zespół KLEZMAFOUR (dechy do tańca)
  • 28 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Światowe Przeboje Srebrnego Ekranu – VINYL STRING QUARTET

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Im bardziej przaśnie tym więcej ludzi

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Gór synowtrzech 1 miesiąc temu

   Żal tupet z Ciska Zdroj

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4716 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022