REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 grudnia 2017, 10:50 komentarzy 5

  (SK)

  REKLAMA

  Przy południowym stoku Kazurki stanęła osobliwa góralska chata. To realizacja projektu z Budżetu Partycypacyjnego, który zakładał powstanie miejsca do rozpalania ognisk. Mieszkańcy zastanawiają się co jeszcze zobaczą wokół górki, bo takiego chaosu w organizacji przestrzeni już dawno nie widziano.

  Prawie 2,5 tys. osób zagłosowało w ubiegłym roku na projekt utworzenia paleniska na plenerowe ogniska na Ursynowie.

  - Podpytywałam znajomych, czego im brakuje na Ursynowie. Jeden z nich odpowiedział, że miejsc ogniskowych. Sama chętnie chodzę na polankę w Lesie Kabackim, ale tam jest już armagedon - mówiła nam w siepniu autorka projektu, Agnieszka Majcher-Teleon.

  Nowe palenisko powstało więc w okolicy górki Kazurki - na południe od jej szczytów, w kierunku Lasu Kabackiego, w rejonie ulic Ziemskiej, Gminnej i Moczydłowskiej. Lokalizację wybrała dzielnica. Urzędnicy uznali, że okolica Góry Trzech Szczytów będzie najlepsza na plenerowe rozrywki ursynowian.

  Kilka tygodni temu stanął drewniany szałas w stylu zakopiańskim. Obok są ławeczki i palenisko. Co ważne, nie zapomniano o koszach na śmieci. Dziwi natomiast pozostawiona przez wykonawców kupa kamieni, a przecież projekt "został skończony". Mieszkańcy podchodzą do szałasu i zastanawiają się, co tym razem wyrosło u stóp górki.

  Kolejna inwestycja przy Górce Kazurce nie budziłaby tylu emocji, gdyby nie fakt, że dzielnica wcześniej upchnęła kilka projektów z Budżetu Partycypacyjnego właśnie w rejonie ul. Pileckiego. Są tam już: wybieg dla psów "Dakota", który autorka chciała zlokalizować w innym miejscu; siłownia plenerowa, miejsce do uprawiania work-out'u. Po drugiej stronie górki powstanie w przyszłym roku pumptrack - czyli miejsce do szaleństw rowerowych. A na samej Kazurce istnieje już trasa rowerowa dla miłośników sportów ekstremalnych.

  - Chaos tej zabudowy mnie przeraża - mówi pani Anna, mieszkanka bloków przy Pileckiego, która chętnie spaceruje wokół Kazurki. - Tu ogrodzony teren dla psów, tu jakaś buda, tam rowery... A przecież miał być tu park - skarży się mieszkanka.

  I rzeczywiście zagospodarowanie terenu wokół Górki Kazurki powinno być wyrzutem sumienia dla ursynowskich urzędników. Jeśli dodać, że wkróte powstanie przy niej również dojazd do gotowego już ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych, a po drugiej stronie ruszy zaplecze dla wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy, to mieszkańcy okolicy o spokoju i zieleni mogą zapomnieć.

  Cały teren nosi dumną nazwę Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Tylko gdzie ten park i czy nie zabraknie na niego miejsca, skoro w swej radosnej twórczości urzędnicy, niczym dyrektor kombinatu urbanistycznego z barejowskiego "Poszukiwany, Poszukiwana", wstawili już tam wszystko co się da?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zaroślak 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Skąd paliwo? Czy będziemy wycinać okoliczne zarośla?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 4 7 miesięcy temuocena: 83% 

   "- Tu ogrodzony teren dla psów, tu jakaś buda, tam rowery... A przecież miał być tu park - skarży się mieszkanka." "Cały teren nosi dumną nazwę Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Tylko gdzie ten park i czy nie zabraknie na niego miejsca" Trzeba sobie zadać pytanie, czym jest park? Bo oczywiście dla niektórych park, to tylko drzewa, alejki i ławeczki. Ale park może też pełnić funkcje rekreacyjne i sportowe. Więc tor rowerowy czy siłownia plenerowa wpisują się w to bez problemu. Natomiast rzeczywiście, robi się tam lekki chaos, przyszłe inwestycje powinny być zaplanowane tak, żeby to wszystko jakoś ze sobą spiąć.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~memek 3 7 miesięcy temu

   Huraa ! więcej miejsc na ognisko !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebek 2 7 miesięcy temuocena: 40% 

   Jak wynika z artykułu to nie urzędnicy tylko mieszkańcy w ramach projektów do budżetu partycypacyjnego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Mi się podoba ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1428 sekundy
  REKLAMA