Zamknij

Gra miejska "Ursynów - nasz dom". Dobra propozycja na sobotę!

16:52, 10.06.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 17:11, 10.06.2022

Młodzieży! Bierzcie rodziców, dziadków, kogo tylko chcecie i ruszajcie w niezwykłą podróż po najważniejszych miejscach Ursynowa Północnego. W sobotę rusza niesamowita rodzinna gra miejska „Ursynów - nasz dom”. Czekają ciekawe historie, gry oraz nagrody.

Podczas tegorocznych Dni Ursynowa nie tylko posłuchamy i zobaczymy największe gwiazdy polskiej estrady. Na mieszkańców czeka również mnóstwo innych atrakcji. Wśród nich niezwykła gra miejska przygotowana przez Forum Aktywności Społecznej.

„Ursynów - nasz dom” to wyśmienita okazja, by nieco przybliżyć małym ursynowianom historię naszej dzielnicy. W podróży po najważniejszych miejscach w północnej części naszej dzielnicy towarzyszyć im mogą opiekunowie - rodzice, dziadkowie.

- Organizujemy tę grę z okazji 45. urodzin Ursynowa. Chcieliśmy połączyć rodzinną zabawę z edukacją. Uczestnikom wręczamy na początku kartę do gry z mapą. Oznaczone są na niej cztery miejsca związane z historią dzielnicy. Gracze mają za zadanie odwiedzić je wszystkie - mówi Halina Kosicka, prezes Forum Aktywności Społecznej.

Ciekawi ludzie, ciekawe historie

Gra nie będzie jednak zwykłym spacerem po Ursynowie. Co to, to nie! W każdym z czterech punktów na uczestników będą czekać niezwykłe historie. Opowiedzą je równie niezwykli ludzie. Pierwszym miejsce będzie stacja metra Ursynów - południowo-wschodnie wejście - gdzie przewodnik Franciszek Trynka opowie, jak powstała kolejka.

Kolejnym punktem, zaraz po drugiej strony al. KEN będzie Dom Sztuki przy ul. Wiolinowej 14. Tam uczestnicy spotkają się z byłym dyrektorem ośrodka Andrzejem Bukowieckim oraz obecnym Sławomirem Gąsiewskim. Panowie opowiedzą nieco o historii tego ważnego punktu na mapie naszej dzielnicy.

Trzeci punkt to pierwszy blok na Ursynowie Północnym - Puszczyka 5. Tuż przed nim czekać będą pierwsi mieszkańcy dzielnicy doskonale pamiętający jej początki. Będzie można zobaczyć stare fotografie przedstawiające Ursynów i porównać je z dzisiejszymi obrazami. 

Na sam koniec gracze udadzą się do biblioteki przy ul. Barwnej 8. To jeden z najstarszych budynków na Ursynowie, pamiętający jeszcze przedwojenne czasy. Tam uczestnikom zostaną przybliżone realia Polski ludowej. Porozmawiają także z Heńkiem Małolepszym - muzykiem, który pokaże, na czym polega warszawski folklor.

Atrakcji będzie jeszcze więcej!

W każdym z punktów na graczy czekają przeróżne zadania i zagadki. Po ich rozwiązaniu uczestnicy otrzymują stempel. Po uzbieraniu wszystkich czterech meldują się w namiocie FAS na Olkówku, gdzie będą mogli odebrać nagrody. Jakie? O tym trzeba przekonać się samemu, biorąc udział w grze. 

Aby wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej „Ursynów - nasz dom”, wystarczy wysłać maila na adres [email protected]. Należy podać swoje imię i nazwisko oraz wiek dzieci, które wezmą udział w grze. Po rejestracji przysłana zostanie informacja zwrotna ze szczegółami. Gra rozpoczyna się w sobotę, 11 czerwca w namiocie FAS (nr 1) na Olkówku i potrwa do mniej więcej godziny 13. Jeśli ktoś nie zdąży zapisać się mailowo, to jeszcze może spróbować zapisać się na miejscu. 

Oprócz gry Forum Aktywności Społecznej przygotowało także międzypokoleniowe przedstawienie. „Rękawiczka” - bo taki tytuł nosi sztuka - oparta jest na ukraińskiej bajce. Jak tłumaczy Halina Kosicka, jest to ukłon w stronę naszych gości zza wschodniej granicy. Sama sztuka będzie w języku polskim i rozpocznie się o godzinie 15. Nie zabraknie także atrakcji w języku naszych sąsiadów. Po przedstawieniu będzie można posłuchać wykonywanych na żywo ukraińskich piosenek.

(Kamil Witek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%