REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2017, 19:51 komentarzy 23

  (KT)

  Wątpliwości, pytania i domysły mieszkańców mnożą się. Czy i kiedy na Kabatach powstanie galeria handlowa, w jakim kształcie, czy będzie uciążliwa? Posiedzenie radnych z udziałem mieszkańców nie przyniosło odpowiedzi na żadne z tych pytań. Ale radni zapowiedzieli starania o zmianę planu miejscowego dla Kabat, który zablokowałby powstanie molocha.

  Mieszkańcy Kabat tłumnie zjawili się w ratuszu - wszyscy mieli nadzieję, że usłyszą odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące planowanej Galerii Kabaty przy alei KEN. Jak już informowaliśmy, pod koniec marca Tesco po raz trzeci złożyło w urzędzie miasta raport środowiskowy. Jest to dokument niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. W poprzednich miasto wytknęło inwestorowi mnóstwo nieścisłości i brak odpowiedzi na kluczowe kwestie - m.in. jakie urządzenia mają znaleźć się na dachu galerii czy jaki poziom hałasu będzie emitował nowy obiekt.

  Tuż po złożeniu nowego raportu, radni z komisji architektury oraz komisji transportu i inwestycji komunalnych zwołali specjalne posiedzenie z udziałem mieszkańców. W ratuszu pojawił się dziś także pełnomocnik firmy projektującej dla Tesco, która stworzyła raport środowiskowy. Ci, którzy spodziewali się jednak prezentacji raportu srodze się zawiedli.

  - Chcemy znać różnice między nowym projektem a poprzednimi. Dlaczego nie możemy go zobaczyć? Martwię się o sytuację komunikacyjną na Wąwozowej po takich zmianach - mówi Maciej, mieszkaniec.

  Współautor opracowania - Zbigniew Stocki z firmy Atmoterm odpowiadał, że to opasłe tomisko, którego nie jest w stanie omówić. Nie chciał też odpowiadać na pytania mieszkańców, choć na początku zapowiadał, że odpowiedzi padną.

  - Raport napisały 4 osoby, ja jestem tu sam. Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, dlatego proszę je składać pisemnie - mówił Stocki do rozczarowanych mieszkańców.

  - Jestem architektem krajobrazu, wiem, o jakich zagrożeniach tutaj mowa. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy byli gotowi na przełknięcie tak potężnego ruchu. Już teraz parking pod Tesco jest w całości zajęty rankiem, co byłoby później? Chcę poznać pomysł inwestora! - mówił Tomasz Żyłka, mieszkaniec Kabat.

  Mieszkańcy pytali również o natężenie hałasu z klimatyzatorów na dachu, wysoki płot od strony ul. Zaruby, który ma otoczyć galerię oraz o rozwiązania komunikacyjne.

  - Mieszkam tu od 20 lat, nie wyobrażam sobie, aby na naszym osiedlu powstał moloch odgrodzony od reszty - komentował Andrzej Wersołowski, mieszkaniec Kabat.

  - Nie jestem w stanie zaakceptować, by nasi mieszkańcy byli narażeni na życie w huku i hałasie samochodowym. Bez względu na to jakie zmiany zaszły w raporcie, nie możemy tego zaakaceptować - dodawał Ryszard Rak, prezes spółdzielni mieszkaniowej SAM-81, której bloki znajdują się najbliższej Tesco. Dodał, że spółdzielnia na mocy wyroku NSA będzie stroną w postępowaniu w sprawie Galerii Kabaty.

  Rozczarowani spotkaniem z przedstawicielem inwestora byli również radni, którzy uchwalili stanowisko w sprawie Galerii Kabaty. Wezwali Radę Dzielnicy Ursynów do podjęcia procedury zmiany planu miejscowego. Gdyby udało się zmniejszyć tzw. wskaźniki zabudowy w istniejącym już planie, Tesco mogłoby wybudować przy alei KEN dużo mniejszą galerię. Scenariusz ze zmianą planu rodzi jednak duże zagrożenie milionowymi roszczeniami ze strony inwestora.

  Stanowisko połączonych Komisji Architektury i Ochrony Środowiska oraz Komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu

  Komisje Architektury i Ochrony Środowiska oraz Inwestycji Komunalnych i Transportu wzywają Radę m.st. Warszawy do podjęcia procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obecnego hipermarketu TESCO na Kabatach (działka przy al. KEN 14). 

  Plan powinien posiadać m.in. mniejszą intensywność zabudowy, zmienioną ze współczynnika 1,5 do 0,7 – 0,5.

  Na podstawie tego stanowiska Komisje Inwestycji Komunalnych i Transportu oraz Architektury i Ochrony Środowiska zobowiązują Przewodniczących Tomasza Sieradza i Krystiana Malesa do przygotowania propozycji uchwały Rady Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy w przedmiotowej sprawie, która  zostanie skierowana do Prezydenta m.st. Warszawy.

  Omawiana uchwała będzie procedowana na najbliższej sesji Rady Dzielnicy Ursynów.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~klakie 23 ponad rok temu

   Rowziazanie jest proste - zrobić galerię w tunelu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawiedliwie? 22 ponad rok temu

   dyskusja opiera sie na emocjach , a nawet na politycznych gierkach które mnie nie interesują., ja mieszkaniec Kabat chcę galerii o szerokim pakiecie usług, nie obchodzi mnie, że w pobliżu metra jest jednocześnie las do którego wejście i tak jest ograniczone bazą metra .... nie życzę sobie by dziennikarz, polityk, czy przypadkowy czytelnik pisał, że Kabaty nie chcą budowy galerii, zgodnej z ustalonymi, uprawomocnionymi już dużo wcześniej warunkami...... to, że tesco jest angielskie nie ma dla mnie zadnego znaczenia, bo chcę robić zakupy dość tanio, w dość cywilizowanych warunkach, a niestety żaden polski inwestor nie jest w stanie korzystając z polskich fahofcuf niczego lepszego mi zapewnić

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~john 21 ponad rok temu

   Pomijając zagrożenia związane z tak dużym obiektem to Tesco jest angielskie.Chcą na nas zarabiać, a dlaczego nie u siebie,przecież nie chcą być w Europie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Viola 20 ponad rok temuocena: 25% 

   My mieszkańcy decydując się na zakup mieszkań w okolicy Tesco w latach 2003-2005 nie wiedzieliśmy, że kilku nieodpowiedzialnych i bez wyobraźni przestrzennej radnych uchwali tak wysoki współczynnik zagospodarowania dla tego terenu. To chore, że kilka niekompetentnych osób może decydować o losach tysięcy mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Befsztyk 19 ponad rok temuocena: 33% 

   Mysle, ze ci radni to bardzo twardo stapajacy po ziemi, majacy spora wyobraznie (i zdolnosci liczenia) ludzie. A ze uchwalili gniot na szkode mieszkancow, to juz zupelnie inna sprawa. Kazdy ma w zyciu jakies priorytety...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pat 18 ponad rok temuocena: 67% 

   @sąsiad - wydaje mi się, że jednak nadużyciem jest stwierdzenie, że mieszkańcy chcą galerii. Nie wiem, czy istnieją jakieś badania jaki % mieszkańców tdgo chce, dobrze byłoby je przytoczyć przed formułowaniem takiego wniosku. Ja pokuszę się o stwierdzenie, że mieszkańcy mają świadomość, że "galeria" powstanie. Problem chyba leży w tym, że propozycja inwestora jest przeskalowana oraz nie zapewnia zmniejszenia uciążliwości obiektu (podziemne dostawy, hałas urządzeń na dachu, etc). Zamiast walczyć z nieuniknionym, lepiej walczyć o SENSOWNY projekt.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 17 ponad rok temuocena: 35% 

   1) Mieszkańcy Ursynowa popierają budowę dużej galerii handlowej. Chcemy mieć wszystko pod ręką, a nie jeździć do Galerii Mokotów, Złotych Tarasów, czy Arkadii. 2) Na Kabatach najpierw był HIT (obecnie Tesco), a potem powstały okoliczne domy. Ktoś kto zapłacił za wybudowanie nowego mieszkania tuż za ogrodzeniem funkcjonującego hipermarketu nie ma szans, aby dokonać zmiany planu zagospodarowania powołując się na niedogodności, które sam zaakceptował 10 lat temu. Sprzedając gospodarstwo ojców i decydując się na zamieszkanie w mieście trzeba przyjąć do akceptującej wiadomości, że wraz z napływem mieszkańców kolejnych wiosek okoliczna zabudowa będzie się zagęszczała, a sklepy będą się powiększały, aby tych "nowobogackich" przyodziać i nakarmić.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 16 ponad rok temuocena: 62% 

   Dementuje punkt 1, mieszkańcy Ursynowa nie popierają budowy dużej galerii handlowej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uczestnik 15 ponad rok temuocena: 56% 

   Rzekomy sasiad mysli o miescie w sposób typowy dla świeżo napływowej ludnosci rolniczej: miasto to takie coś, gdzie musi być syf, tłum, ścisk, hałas, korki, spaliny etc. Podchodzi do tego wszystkiego z ludową pokorą. Definiuje miasto przez odwróconą analogię do znacznie lepiej mu znanych terenów wiejskich. Tęsknotę za nimi chciałby ukoić, spędzając czas w wielkim centrum handlowym, zaraz za płotem. Ale musi przyjać do wiadomości, że mieszkancy Kabat NIE CHCĄ takiego centrum handlowego w SWOJEJ dzielnicy. I że Kabaty to nie Trzeci Świat, tu trzeba szanować prawo ludzi do godnego życia w dobrych, miejskich warunkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zachariasz 14 ponad rok temuocena: 50% 

   tak właśnie Projekt Ursynów dba o swoje zaplecze biznesowe. Dogadaliśmy się, że ta galeria powstanie, teraz poczuliście się zbyt silni? a te tysiące na kampanie oddacie? a maile naszych klientów skasujecie? Drodzy Państwo ta galeria jest dla Was zbawieniem. Bądzcie grzecznymi gojami!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uczestnik 13 ponad rok temuocena: 75% 

   Głównym newsem powinna być bezczelność i arogancja człowieka od Tesco (pełnomocnika, jak sam siebie określił) - który wyszedł na mównicę i oznajmił, że "wszelkie pytania to na piśmie do Biura Ochrony Środowiska". Mógł po prostu nie przyjść. Natomiast pojawiając się i i odpowiadając w ten sposób radnym i mieszkańcom de facto sobie z nich zakpił. Zamanifestował stosunek Tesco do lokalnej społeczności. Wiadomo czego sie spodziewać..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nermal 12 ponad rok temuocena: 71% 

   Byłem i widziałem ten żałosny kabaret w wykonaniu p.pełnomocnika w jeansowej katanie, który przedstawił się również jako koordynator raportu środ. Poprosił o pytania, które padły, po czym stwierdził z mównicy, że chce je dostać na piśmie. Nie odpowiedział również na rzeczowe pytanie zadane przez radnych. Po co zatem to spotkanie? Raport miał tworzyć zespół 4 osób i na sali było miejsce dla wszystkich. Z obecnych nikt nie chciał udzielić odpowiedzi, ale jak zauważył radny skrzętnie notowano te padające. Celowa strategia? Wydawać by się mogło, że albo zabrakło najważniejszego człowieka w zespole (i bynajmniej nie był nim p.pełnomocnik-koordynator), albo też na spotkanie przysłano ludzi z łapanki w charakterze "chłopców do bicia". Radny Malesa i inni radni przeczołgali p.pełnomocnika jak nauczyciele nieprzygotowanego do lekcji ucznia i byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie było tragiczne. Gratuluję inwestorowi pomysłu na kabaretowy wtorek. Szkoda, że kosztem mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 11 ponad rok temuocena: 54% 

   Trzeba się przeciwstawić tej szkodliwej inwestycji Platformy Obywatelskiej i Projektu Ursynów!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 10 ponad rok temuocena: 36% 

   ~STEFAN, biedaku Ty... Współczuję Ci szczerze

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 9 ponad rok temuocena: 50% 

   Ja też sobie współczuje. Ursynów nie zasługuje na tak złe zarządzanie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosia 8 ponad rok temuocena: 64% 

   Ludzie w to wierzą? Już raz PO obiecała zmianę planu. Nic z tego nie wyszło. Zaczela się kampania wyborcza.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adalbert 7 ponad rok temuocena: 42% 

   Jaki huk, jaki hałas? Zajmijcie się lepiej samolotami przelatującymi tuż nad głową! Ursynów jest chyba jedyną dzielnicą Warszawy bez galerii handlowej. Do najbliższych sklepów mamy po kilkanaście kilometrów a wszystkie ulice wylotowe z dzielnicy wiecznie zakorkowane. Na pewno z ekologicznej troski o mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciara 6 ponad rok temuocena: 58% 

   Kilkanaście km do najbliższych sklepów? Jesteś pewien, że mieszkasz na Ursynowie? To ja i moja rodzina chyba powietrzem żyjemy, bo wszystko załatwiamy na Ursynowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 5 ponad rok temuocena: 64% 

   Jakie kilkanaście km? Czy każda dzielnica musi mieć galerię handlową?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 4 ponad rok temuocena: 50% 

   Pachnie na kilometr sponsorowanym komentarzem. Ursynów nie potrzebuje galerki, mokotów jest rzut beretem, best mall też, a teraz przecież jeszcze w Wilanowie będą stawiali kolejne centrum handlowe!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adalbert 3 ponad rok temuocena: 64% 

   Właśnie napisałem, że każda dzielnica ma centrum handlowe, będzie nawet w małym Wilanowie. Do wskazanych przez ~stefan Galerii Mokotów i BestMall równo po 10 km. Ja po prostu chcę żyć wygodnie. Nie chcę hałasu samolotów, nie chcę korków, biegów ulicznych co weekend i chciałbym mieć bliżej na zakupy czy do szkoły niż mieszkańcy podwarszawskich miasteczek i wiosek a jest dokładnie odwrotnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 2 ponad rok temuocena: 55% 

   @Adalbert no to chyba musisz się wyprowadzić :P Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Jeśli myślisz, że dzięki wybudowaniu galerii handlowej nie będzie hałasu samolotów, ani korków to jesteś w błędzie. Budowa kolejnego centrum handlowego tylko zwiększy ilość aut na Ursynowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Czyli pytania retoryczne, ciekawe zaplanowali to?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5554 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023